Nápady pro Kingdom Come

Koukněte zde, 3m40s myslím že je to tu vysvětleno.

Zdá se, že backeři na Kickstarteru mají asi jiný názor než ty, 800 000 liber za necelý měsíc mluví jasně a komentáře na Youtube a fórech taky. Podobný názor jako ty měli i developeři, kteří Vávru odmítli, naštěstí valná většina hráčů má odlišný názor:)

1 Like

Hmm. Asi nemá cenu se v tom pitvat. Pánové už to, zdá se, mají vcelku nalinkované, takže nezbývá, než se těšit. Doufejme, že s tím uspějí. Bude-li to alespoň způli dobré jak byl již zmiňovaný Skyrim, věřím, že se úspěch dostaví. Když se tvořil třetí díl série Gothic, autoři měli dost podobný cíl. Jak se jim to nakonec povedlo asi nemusím popisovat. Buď jak buď, autorům fandím a držím pěsti. Nechť se dílo podaří…

Vývoj her v žánru RPG sleduji už přes 20 let, tím nemyslím jen velkonákladové projekty (ve vývoji je možná desetkrát více her než kolik se jich nakonec stane “hitovkami”), a statistiky hovoří za vše. Všichni, kdož se pokoušeli o “jiný přístup”, buď stanuli na piedestalu nebo zcela pohořeli, což se, bohužel, týká drtivé většiny. Nezapomínejte, že komunita okolo KickStarteru je poněkud jinou sortou lidí, než ta co ve finále tvoří gro všech prodejů. Spousta těch, co hře vehementně fandí, si nakonec počká na ilegální kopii. Osobně přeji autorům to nejlepší, samozřejmě. Nepodpořil bych tenhle projekt, kdyby v něm nebyla alespoň jiskra naděje.

Tak já doufám že KC: D bude aspoň dvakrát lepší než Skyrim :slight_smile:
Což, aspoň pro mně, na 99,9% bude (Skyrim bych hodnotil tak 3/10).

3 Likes

Přesně tak, myslím si že se Skyrimem se vážně nemusí Kingdom Come srovnávat:) Co se ilegálních kopií týče, kvalitní hra si kupce vždy najde, jen na Kickstarteru už jich má bezmála 30 000.
K nápadům: Rád bych si ve hře vychutnal např. i moment, kdy má postava bude sedět v noci v lese u ohýnku u své opečené veverky, zaslechnu zdáli vytí, pak ve tmě okolo zasvítí páry očí, a já se budu za chvíli bránit útoku vlčí smečky, případně lapků:)

10 Likes

Tak já teda taky přihodím špetku. Co takhle sokolnictví? Mít sokola nebyla v tý době úplně sranda a lovit s ním taky nemohl každej, ale přesto se dost využívali k lovu (a snad soutěžím?). Jeden malý zdroj: Sokolnictví. No a jako druhej takovej nápad by byly řemeslnické cechy, kdy by si člověk zkusil i jiný řemeslo než kovařinu a měl by z toho určitý výhody. Zdroj: Wikipedie - cech.

5 Likes

Sokolnictví zajímavý, ty cechy myslím super nápad pro modery

Sokolnictví by bylo fajn - a mě by potěšilo a bavilo :slight_smile: Ale, to je fíčura která se uplatní snad jen na lovu, pro boj nevyužitelné, možná v nějakém questu (při sokolničení náhodně narazíme na… doplňte si cokoli :slight_smile: ).
Takže se nedomnívám, že by sokolnictví bylo v nějakém dalším cíli.

Ještě mě napadlo, že jak budou dělat vysoce kvalitní motion capture s najatými herci, že bych klidně bral, kdyby se do hry “zvěčnil” i samotný tvůrce Dan Vávra a v případném českém dabingu se i sám nadaboval.

5 Likes

Jo, to je fakt. Mohl by to udělat jako to měl ve zvyku Quentin Tarantino (šílená postava a jen se mihnul):).

2 Likes

Bezva nápad. Ostatně model by už byl i udělaný podle téhle fotky. https://www.facebook.com/WarhorseStudios/photos/pb.235874033111522.-2207520000.1393015704./679527875412800/?type=3&theater
Šílený nápad ale třeba by mohl figurovat v nějakém questu a nebo být NPC obchodníkem. :smiley:

Mohl by tam být jako NPC i s Jendou jako cvičitel a prodejce bojových psů:)

1 Like

V rybníce by mohl občas proplout pod hladinou nějaký ten kapřík, případně šplouchnout. A nějaký ty plavající kačeny nebo husy by taky byly fajn, celkově to pomůže k oživení prostředí a jídelníčku:)

7 Likes

Zajímalo by mě jak vyřeší situaci kdy hráč zemře, mám tím na mysli jestli ve hře budou checkpointy, automatické ukládání, zkrátka jak proběhne respawn. Jsem si určitě jistý že ve hře budete moci hru sami ukládat, měl jsem na mysli, kdyby hráč hru neukládal a zemřel, tak kde by se objevil. Třeba kdyby dělal quest a byl zabit, tak by ho musel dělat znovu, anebo by tam byly ony checkpointy.

Bral bych to formou checkpointů, alespoň by to udrželo obtížnost kapánek výš. Ale jak to udělat v open world RPG, kde si člověk může dělat co se mu zrovna zachce, si fakt nedokážu představit. :smiley:

1 Like

Libilo by se mi kdyby autori do pribehu zaclenili sem tam nejake easteregg. Treba nekde na ulici ci v hospode vyslechnes cast nejakeho rozhovoru.

napr. dva ovineny vojaci se budou bavit o tom ze druhy den maji delat doprovod vybercimu dani ktery si prijede pro zlato,

a ted by bylo uz na tobe jak se s nima vyporadas bud je prepadnes az budou doprovazet vyberciho a nebo kdyz na to budes mit znalosti jim do vina prisypes neco aby rano zaspali a misto nich pojedes s vybercim po vesnicich sam a pak mu zlato nejak nenapadne ukradnes, btw sranda by byla kdyby vas nekde po ceste prepadli banditi :o)

1 Like

Zajímavý námět na vedlejší quest. Pod easteregg si představuji něco malinko odlišného. :wink:

1 Like

asi jsem se nechal unes a moc jsem to rozvedl :o) ale i takove vedlejsi ukoly by byly super a ty eastereggy jsou jen tresnicka na dorte pokud budou :smile:

jj dobrý nápad, teď jsi mi připoměl, že něco podobného bylo i v mafii. V jedničce, když jsi šel s Pauliem obhlédnout banku, tak jedna s postav ktérá byla u přepážky, se představila jako Viktor Kožený a že jsi jde vybrat peníze. viz odkaz co jsem našel na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=41tnfd_LqTM
A ve dvojce si ještě pamatuju, že jak šel Vito ukrást lístky na benzín, tak pokud jsi poslouchal rozhovor hlídačů, mohl jsi zaslechnout něco v tom smyslu, že má doma televizi a že by někdo mohl vymyslet, že by jsi v tý televizi mohl hrát za chlapa a třeba krást auta, vyloupit banku, apod. http://www.youtube.com/watch?v=8eyOz_d0YCw
když si pustíš to video, tak je to cca od 3 minuty.

2 Likes