Cryengine 5.3.4

#1

Ahoj. Crytek má poslednú verziu cryengine 5.3.4. S ktorou pracujete u Vás v štúdiu? Keď vydajú novú verziu tak len upgradujete a implementujete nove prvky ak nejaké sú do hry? Star citizen pri alfa verzii 3 implementoval nové nasvietenie a efekty v rámci cryengine. Plánujete aj vy nejaky posun v grafickom engine,resp.jeho upgrade na nový vizuálny level? Ďakujem za odpoveď a prajem úspech v tvorbe skvelej hry. Lukáš

#2

Ahoj.
Pokud vím, tak engine se neupgraduje, protože je již hodně modifikovaný a hra je ve vývoji už příliš daleko.
Ale například Global Illumination ještě implementovaný byl a je v betě (pokud hra běží v nastavení na „high“).

1 Like
#3

Vďaka za infošku. Rád by som počul odpoveď aj od Dana Vávru a jeho tímu, čo som uviedol hore správe ohľadom Cryengine a implementovania nových prvkov, nasvietení,efektov…Star citizen také niečo spravil,neviem presne kedy oni začali vývoj hry,ale až po niekoľkých rokoch implementovali nejaké nové nasvietenie a efekty do hry a tiež bežia na nejakej odnoži cryenginu. Každopádne určite to bude pastva pre oči,to verím. Mohli by tam dať aj jeseň a zimné obdobie, to isté prostredie by stále vyrážalo dych,no iným spôsobom. L.

#4

Star Citizen už CryEngine opustili a přešli na Lumberyard od Amazonu. Lumberyard je vlastně CryEngine 3.x, který koupil Amazon od Cryteku a tím zažehnal Crytek bankrot.

#5

Pouzivame velmi upraveny CryEngine 3.7, ale globalni iluminaci treba mame. Pocasi je implementovane, nicmene hra se odehrave na jare/lete, podzim a zima neni v planu.

Odborne povidani nejen na toto tema zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLgzlUXEE6QUwkb2J_1wtwQI3xE_2QO67c

#6

Skoro bych tento topic ozivil… je nejaky plan na update cryengine kvuli hdr?
Prece jen je to dost zalostne, v 21. stoleti mit na ps4/x1 900p a jen na xbox one 1080p a bez hdr…

#7

No ono tu jsou mnohem žalostnější věci. Jedna znich je že třeba takový xbox ONE má grafiku v tom jak říkáte 21.století, která je srovnatelná s HD 7700 což byla karta za 3 tisíce a žády dělo. PS4 na tom nění o moc líp. Čili chtít vyšší rozlišení na tomhle už není ani o optimalizaci. Možná typ hry jako je CoD, FEAR který jsou uzavřenej koridor tam by to strochou šikovnosti možná i šlo, ale u opnworld to by museli být ve WH kouzelníci. Chtít po konzoli v openworld HDR a 4K ješílenost. To je jako koupit si Felícii a chtít po dálnici jezdit 350Km\h to prostě je nereálný. A kdyby zase nastavili 4K resolution a nastavili “všechno” na Very Low včetně No Shadows, 0xAA, bilinear textury filtering a další, tak by to jelo na ty 4K vpohodě 60fps ale strhnul by se megamonstrozní HATE jak je to ošklivý, že PC scéna to má super a konzole fuj a jak ta optimalizace dopadla špatně. Prostě konzole no…

2 Likes
#8

Co se týče HDR tak to snad žádný vliv na výkon nemá, akorát lidí, kteří na to mají hardware je něco kolem nuly…
(Za tenhle font by měli někoho pověsit do průvanu.)

#9

Plány na implementovanie Vulkanu?

#10

Ani nevim jestli jsou uz nejaky PC HDR monitory k dostani? Vim, ze muzu pripojit televizi, ale… Je potreba podpora na strane graficky karty, nejaky OS etc?

#11

Nemyslim ze hra podporuje farebnu hlbku 30 (HDR 10) alebo 36 bit (HDR 12), minimalne nie na PC.

HDR pri standardnych farebnych hlbkach je s prepacenim len reklamny trik.