Noční útok - Na hradby

Po vylezeni na hradby jsem si rekl, ze luk by mel jako bezhlucna zbran dostacovat, dal jsem se doprava k prvnimu straznemu, jednou ranou ho z dalky zabil a najedou se odnekud vynorilo asi 10 vojaku, vsichni kriceli alarm a ukol samozrejmne nesplnen… Mimochodem strazny, ktery chodi za dalsim rohem mel tuhle patalii uple u zadele a v klidu si dal pochodoval svym tempem.

Dal trochu nechapu proc nejde nepritele zezadu prepadnout ve stoje. Je nutne si kleknout, postrada to mirne logiku.

Update: Netusim kde je chyba, ale vycistil sem v hradu vse co slo a nikde jsem pana Racka a Stepanku nenasel, v domku kam vede quest tracker jsou jen 4 vesnicane, nesplnilo se mi ani zabiti nepratel u brany ( B tracker ). Navic vsichni moji spolubojovnici take vymizeli…

Update2: Cekal jsem, ze jde quest opravdu dokoncit skrze stealth, ale zjevne je delana jen na probehnuti ke strazim a zpet kdy se spusti sekvence s uprchem, skoda…

Stejná chyba i u mě… Jdu si to stealth nožem. Když se dám vpravo, pobiju ty dva co pochodují kolem hradeb a chystám se na ty dva u brány, které jsem měl sejmout jako první, želbohu alarm. Když je zkusím hned, alarm… Kdyby měl někdo nějakou radu, budu vděčný… Například by se hodilo nějak upoutat jejich pozornost…

Normálne som zabil s dýkou všetky stráže žiadne dvere sa nedali otvoriť, iba tie kde boli 4 “vesnicania” a aj tých som zabil bez alarmu. Nakoniec som strelil kona do zadku, aby vydal nejaky hluk a privolal straze - aby som utiekol a aspon nejako dokoncil ten quest. Ziadne dvere sa tam nedali otvarat, asi fakt nejaky bug, ale zaujimalo by ma ako to malo naozaj dopadnúť bez bugu.

Mně se podařilo bez spuštění alarmu zabít v podstatě všechny “strážné”. Ve chvíli kdy vejdeš do domku na nádvoří, tak se spustí filmeček a pak rozhovor s ptáčkem, kdy on říká že by bylo lepší zmizet a jde s ním buď souhlasit nebo trvat na tom, že je musíte najít. Tak či tak ten rozhovor skončí tím, že ho střelí šípem do zadku a je potřeba ho odnést zpátky na hradbu - což je téměř nesplnitelný úkol, protože se vyrojí asi kolem deseti nepřátel a zaplní celou tu úzkou uličku. Šlo by je pobít, ale problém je v tom, že Ptáček mezitím vykrvácí…
Po třech pokusech jsem to vzdal a prostě spustil alarm ještě před tímhle a utekl zpátky na hradby. V tomhle úkolu jednoduše nejde uspět (tím myslím zachránit rukojmí) a to kvůli celkovému příběhu.
Z herní perspektivy se mi to nelíbí, ale chápu to a akceptuju z pohledu vyprávění příběhu.

Tak já si tedy s upřímným dovolením musím poněkud postěžovat na tento prazvláštní úkol - Noční útok. Bez problému jsem oddělal všechny stráže, které mi překáželi v mém úkolu osvobodit rukojmí. S Janem Ptáčkem jsme se dostali až k domečku, kde jsem našel zajaté vesničany, kterí neměli žádné tušení, kde by se Racek se Štěpánkou mohli nacházet. Poté mě Jan Ptáček asi deset minut přemlouval, abychom se na to vykašlali, protože to nemá cenu, jenže… já jsem fucking Henry of Skalitz, takže jsem se nenechal odbýt. Ptáčka jeden strážný střelil do zadku, takže se samozřejmě nabízelo, abych ho bezpečně odtáhl zpět. Ale jak jsem mohl já, jenž měl full výbavu od pana Hagena Zoula + veškeré elixíry (Vitalita, Životabudič, Živá voda) jen tak všeho nechat? Nenechal. Kompletně jsem vykillil celý hrad do posledního všiváckého lapky a stal jsem se prakticky hrdinným dobyvatelem, protože jsem osobně zbavil Talmberk všech nepřátel. No ale žádné jiné dveře se otevřít nedali… Když už jsem tedy nemoh osvobodit Racka ani Štěpánku, chtěl jsem alespoň srdečně pozdravit Ištvána v noční košily. Jenže ani to se nestalo. Bořek se svými chlapy čekali před zavřenou bránou jak idioti, nešla ani otevřít brána…prostě nic! Ačkoliv jsem se stal prakticky novým pánem Talmberka, nikdo nic nedělal, jen Ptáček na mě cosi pokřikoval.

Nakonec se mi objevil jen Konec hry, že ptáček nestačil ulítnout a zemřel po ztrátě 3 litrů krve. Prosím…milý Warhorse…jak se dá vykrvácet po zásahu šípem do zadečku? Je to škoda. Čekal jsem nějaký předčasný konec, ale ono bohužel nic. Ach jo…