Patch 1.3.3 vše rozbil WARHORSE!

Jestli hra fungovala na tom pocitaci, tak se to vetsinou samo nerozbije - ano muzes zkusim steam validaci dat…

Me se to rozbilo po 150 hodinach a cekam uz 2 tejdny na opravu, jeden moderator si myslim, ze to muze byt tim, ze mam moc veci v truhle… A je fakt, ze kdyz prijdu k truhle a dam take All - tak hra spadne vzdycky… ale jsou to dohady, clovek proste udela neco s cim se uplne nepocitalo, netestovalo a je to.

Treba muj posledni save, kterej nactu, staci mi vystrelit 2 sipy do zivyho, dosahnu bow level 20 savnu a kdyz zkusim provest load, tak save se nenacte a prinahravani to spadne do Windows… A nemluvim o tom, ze musi save se nahrava asi tak 5x dyl, nez jinej co mi poslal moderator na zkousku…

Kdyby ta hra mela aspon rozumny logy z nacitani, tak se to da nejak najit a opravit, ale neni nic.

1 Like

Je třeba si uvědomit, že KCD má zcela autonomní svět, který nonstop žije a simuluje se, nonstop reaguje na dění kolem a není nascriptovaný. Zatím si nikdo jiný na takovou věc netroufl, právě proto, že se panáci neřídí tupě podle skriptu, ale umí sami přemýšlet.
A právě proto se někomu stane to, co tobě, že se některé věci rozsypou vlivem jedné špatné akce a reakce.
Mě třeba všechno běží perfektně. Možná jsem měl jen štěstí anebo ty jsi měl jen smůlu.

1 Like

No prave ze vacsinou stoja a premyslaju. Alebo sa snazia prarazit stenu baraku :stuck_out_tongue: Sorry ale toto v dnesnej dobe je fail… Asi ich super AI nevie, ze cez stenu jednoducho neprejde…

Mě jen přijde divný, že do včera než jsem zapnul Kingdom Come a stáhnul patch 1.3.3. mi šlo všechno úplně v pohodě.

Sorry. Reagoval jsem na něco jiného :slight_smile: Hru jsem ještě s novým patchem nehrál.

Chápu. V pohodě :wink:

1 Like

Mě zase příjde že v1.3.3 je co do výkonu nejlepší (i je o tom zmínka v release notesu k patchi), skutečně se zlepšila plynulost frameratu hl ve městech. Mám vše na ultra, krom stínů, shaderů a postprocesu ty mám na střední a na loukách a ve vesnicích 60fps a v Ratajích na náměstí 45fps, v-sync pochopitelně zapnutý nechci týrat gtx 970 víc než je nutný. Jinak reinstalace je zbytečná upně stačí udělat ověření integrity souborů hry to je hodí do továrního stavu, kdyby se náhodou struktůra některýho znich změnila. Když zapnu hru a jdu do inventáře a vidím že panák stojí s rozpaženejma rukama a nohama (což se mi stalo za celý měsíc hraní 2x) nemá cenu pokračovat a už vůbec ne savovat!!!, ale vypnout hru a znovu spustit, pak je to OK. Prostě se hra spatně načetla. Jinak krom toho že zmizely události při rychlým a normálním cestování jsem bez bugů a to hraju hodně rozmanitým způsobem. 100h a teprve se chystám na bitvu v Přibyslavicích.

3 Likes

Zkusím doma ještě “ověřit integritu souborů” a uvidim. Jinak super, že fórum funguje a lidi tu komunikují sofistikovaně a ne jak na fb. Já jsem teprve na začátku, chystám se spráskat loupeživého rytíře, ale mám tam asi chybu. Rytíř zabitej, všichni (viditelní) taky, ale pořád mi to ukazuje abych zabil rytíře. Nicméně to mne donutilo k tomu, že to zkusím okecat a udělat to bez boje. V tom je ta hra skvělá.

Nemá to smysl, včera jsem stahoval celou hru znova.

Nechci ti brát iluze, ale ti panáci sami přemýšlet neumí a všechno to jsou jen skripty. Jen jsou rozděleny na víc částí a podúkolů a na základě jistých parametrů se vykonává to nebo ono. To není ani tak umělá inteligence jako spíš simulace.
A že si na to nikdo netroufl? To je také trochu nepřesné. Spíš se tomuto přístupu vyhýbali, protože to může hráči komplikovat hraní. Jsou to dvě strany mince, jiný přístup. Ve finále prostě někdo rozhodne o tom, jestli stojí za to ve hře něco takového mít, nebo stačí jednodušší princip.

Ne, to se stane chybou v implementaci/designu. Je to prostě bug, který by bylo fajn opravit. Je potřeba většinou ošetřit víc situací, víc problémů. Je fajn tam takový systém mít, ale pokud nebude fungovat dobře, postrádá trochu svůj význam.

2 Likes

Asi je to blbost, ale…zkusil jsi načít po reinstallu jinej save než ve kterém je ta chyba nebo jak to nazvat?

Samozřejmě.

čau já už měl zajatce rozsypanýho předtim a tohle nic nevyřešilo takže včera sem to zrušil dnes se mi to instalovalo a za chvíli zkusim. Všechny sejvy mám až po problému stane se . S qvestem zajatec má potíš spousta lidí takže věřim že časem něco udělaj pokud to dneska zas nezabere. Dělám vesele vedlejšáky a uvidíme.

hele ne, vsechno jsou to klasicky blby LUA skripty, “akorat” to neni jak Call of Duty, kde bezi jeden, tyhle se do jine miry ovlivnuji, respektive mely byt spis bezi paralelne.
Nejakou pokrocilou AI maj zatim jen experimentalni hry ala Facade a je pravda, ze za poseldnich 10 let, je progress malej…

Steam Cloud save synchronizace - je lepsi si to nekam zalohovat rucne… Ted Steam cloud se da tusim i na karte hry vypnout- pravy na hru v knihove a update - checkbox dole. Dobry je to k tomu, kdyz hrajes na vic kompech, nebo ti nekdo ukradne komp, vyhoris a tak…

Co se tyce AI v KC: Maybe we will deliver…, tak je to fakt klasicky blby patchfinding… + reakce, kdyz na ne nekdo zautoci, scanovani okoli jestli tam nelezi mrtvola / predmet co hrac odhodil… a pak jeste ze chodi spat a pak zase na misto waypointu, kde stoji nebo patroluji…

Ale ze by resili nejaky jidlo, piti, ekonomiku, nejaky svy vnitrni tuzby / motivatory a nejaky kompletni system rozhodovani ani nahodou, dyt kdyz je okrades, tak ani neresi, ze tam chodi ve spodnim pradle… a ostatni na to nereaguji. Tohle vicemene bylo uz v Oblivionu. Nema to ani dopad na nejaky co se vali kolem, to jsou jen reklizity, chlapek tam reze jednu kladu 2 mesice v kuse.

Pokud chcete komplexni systemy zkuste Ultimu VII, tam sice neni AI taky kdovico, ale zbytek je vyrazne propracovanejsi a ta je z roku 1992. Od ty doby, co vsechno musi mit milion animaci a pekny modely a textury, se veci do her implementujou hrozne pomalu, je to drahy a jsou to spis kulisy… Driv to bylo hlavne o gameplay kodu a nejaky vseumel k tomu neco dokresil aby se nereklo…

Za me se meli venovat tohle a ne delat nejaky cutsceny a rozhovory z pohledu 3 osoby s loadingem…

1 Like

No mě se po patchi z 1.2.5 na 1.3.1 hra začala trhat a často padala, nakonec mi nešly spustit cut scený u qestu dobývání talmberku a Epilog, tak jsem to přeinstaloval a cut scény šly, ale trhání bylo stejné. Den poté se mi stahnul 1.3.3 a je do o dost plynuleší. Akorát na Talmberku je nějaká geopatogení zóna, protože se mi tam parkrát rozhodily textury střech domů a narazil jsem tam na 6 strážných co se po hlavní cestě plížili v řadě za sebou :). Mám rx480

1 Like

Tupý taky je, když rychle proběhnete někde, kam máte zakázáno chodit (např. do cizí chalupy), tak ten obyvatel na to jen:“Co to bylo? Myslím, že to šlo odsud.” :grinning: A vy přitom stojíte hned vedle něj.

1 Like

Tak opravdu nevim proc tam Neimplementovali neco jako klepani na dvere v noci a nejaky nasilny vzbuzeni… pri vsi ty “realicnosti”.

Ve hře jde zaklepat na dveře? Jak se to dělá?