Datum vydání a celkový přístup Warhorse

Dekujeme za zpetnou vazbu, nebereme to na lehkou vahu, byt okamzita reakce treba neprijde z mnoha ruznych duvodu, ktere tu vetsinou jiz byly zmineny v odpovedich ostatnich. Samozrejme bychom se radi vice venovali backerum, ale mame toho hodne. V kazdem pripade diky a neco vymyslime!

4 Likes

Mě přijde přístup WH celkem v pohodě, rozhodně ve srovnání s ostatními herními vývojáři. Dneska každý vychvaluje třeba CDPR do nebe, ale vzpomeňme na zmatky s optimalizací verze pro PC. To, že budou u KCD odklady asi každý čekal, kdo to sleduje od začátku ví, jaká byla ohledně vzniku hry zpočátku nejistota. Ty původní termíny byly jak od Elona Muska. :slight_smile:

Pro backery dělá WH myslím docela dost, vše se nepovedlo v původně plánované formě, ale to podstatné podle mě zůstalo. Než aby se otravovali s vydáním plné bety ať raději běží rychleji vývoj hry celkově. Jen s tím hypem bych byl opatrný, zvlášť pokud by měl být cílený na lidi co si už hru stejně “koupili”… Hlavně aby se pak povedlo navázat na KS úspěch při samotném prodeji.

3 Likes

No, taky jsem na Vánoce 2011 nečekal, že vývoj zabere tak dlouhou dobu… dost se za tu dobu změnilo, jak se změnila samotná hra těžko říct, ta komunikace vážně trochu vázne :slight_smile: Snad alespoň další díly/akty přijdou v rychlejším tempu, když už bude hotový ten základ. Každopádně většina očekávání už vzala za své, lepší je nečekat nic a pak být příjemně překvapen, než naopak. Mě třeba napoprvé dost zklamal zaklínač, ale když jsem se k němu loni po roce vrátil, tak už mě pak bavil mnohem víc :smiley:

Druhá věc je komunikace. Přiznávám, jsem v tomhle hodně rozmazlený Paradoxem - každý týden na steamu minimálně jedna nová zpráva, video, update, jak pokračuje vývoj…

2 Likes

:smiley:

2 Likes

just saying

4 Likes

A zase mne sklamaly.

1 Like

Sázím na 31 Března.

Já myslím, že k začátku prázdnin oznámí, že to vyjde na Vánoce 2018, ale že jako aby to backery nesralo, tak teda s velkou pompou bude Vávra odpovídat na jejich dotazy z prosince.

4 Likes

:christmas_tree:

2 Likes

Yes, Dan answered. @Sir_Rick is checking for typos and Dans answers will be published tomorrow, because I don´t want to mix it up with the new Torch which will be published today and I think it is a nice gift for the weekend. :slight_smile:

2 Likes

With some nice screenshots right? :smiley:

20 dní od posledního “soon”…a stále nic?!

před 9 dny napsal že ho zase zklamali takže to asi jen tak nebude :slight_smile:

Já bych by zvědavej co PR oddělení opravdu dělá. Poslední dobou je opravdu ticho po pěšině. Práce PR by asi měla být vidět navenek.

Před pár dny tu byl článek jak se Tobi dostal do Warhorse. Já nevím co zajímá jiné lidi, ale tohle je opravdu podružná a nezajímavá věc. - Zajímá někoho pracovník v automobilce co vám složil auto? Ne. Jde o výsledný produkt. Stejně tak nikoho nezajímá dílčí postup (dneska jsme vám namontovali kola, zítra osadíme výfuk…).

WH by si měli uvědomit, že jsou cca 1,5 roku pozadu za tím co slibovali. Stejně tak spousta dílčích slibů se nepovedlo dotáhnout do konce. - To jsou však věci o kterých se oficiálně nikde nemluví.

Jestli skripty píše Franta nebo Pepa je mi jako zákazníkovi úplně jedno - chci vidět výsledek za který jsem zaplatil.

1 Like

Přece nebudeš srovnávat dělníky z automobilky a umělce z Warhorse. Ale ber to tak, že dělníka z automobilky bude zajímat jak to dělá jiný dělník z jiné automobilky. Osobně mě zajímá všechno co ve Warhorse dělají i nedělají. Je to dobré pro inspiraci. :slight_smile:

Chápu, že když si backer, tak máš obavy o svojí investici, ale líbí se mi jak vás má Tobi na háku a využívá velice zvláštní styl marketingové strategie. Hajpovat, chvilku mlčet a pak vás zasypat horou smajlíků :grinning:
Ber to sportovně a čekej. Jednou to vyjde a bude to stát za veškeré čekání a ještě o tom jednou budeš vyprávět svým vnoučatům.

4 Likes

Tak me treba uplne netrapi co dela PR oddeleni, protoze google se svoji cilenou reklamou na me sype clanky s Tobim kazdou chvili :grin:
Osobne verim ze KCD ma nejvetsi sanci vyjit v lete, imho dohoda s Deep Silver je mozna jedina brzda ktera brani oznameni data vydani.

Pokud to tu ještě nezaznělo tak bych tě rád upozornil, že příspěvkem na Kickstarteru se stavíš do role investora, nikoli platícího zákazníka. O peníze můžeš přijít a bude to sic nešťastné, ale zcela v regulích. Přečti si pravidla.

5 Likes

Pravidla jsem četl. Myslím si ale, že prakticky (ne z právního hlediska) je backer kupující, ne investor.

Investor investuje své peníze, aby později dosáhl zisku. To je Bakala.
Kupující zaplatí za zboží, které chce koupit. Je jedno jestli zboží v době koupě fyzicky existuje nebo ne. Auto od Škody vám také vyrábějí půl roku.

Nikdo z backerů žádný zisk z prodeje hry nemá. Pouze dostane to za co zaplatil. Je cool nazývat to “investicí”, ale podle mého to není správně.

1 Like

Přesně nejsi kupující ani investor. Příspěvek na Kickstarteru je víceméně dobrovolná charita. I když ti druhá strana za tvůj příspěvek přislíbí odměnu, tak podle pravidel Kickstarteru, když projekt skončí neúspěchem, tak ty nemusíš dostat zpět peníze ani produkt a Kickstarter se zbavuje odpovědnosti a nechává to na bedrech vývojářů.

“Kickstarter does not guarantee projects or investigate a creator’s ability to complete their project. On Kickstarter, backers (you!) ultimately decide the validity and worthiness of a project by whether they decide to fund it.”

4 Likes

Správný termín je “sponzor”.
My si nic nekoupili, ale ani neinvestovali (to by jsme z toho vskutku měli mít zisk). My jsme zasponzorovali vývoj hry, a jako správní sponzoři z toho taky něco mít budeme (hotovou hru).

Teoreticky na tom i vyděláme, ptže kickstarter pledges byly mnohem levnější než kolik asi bude stát final hra v obchodech.

2 Likes