From the Ashes, dotaz na vývojáře i na veřejnost

Zajímavé, Já ani po cca 220 hodinách hraní nepřišel na to, že se dá maso sušit… prodávám ho syrový max.

Což jde za vývojářema taky.

DLC je trochu rozporuplné. Já jsem si ho rozhodně užil - když začnete novou hru, tak to do ní výborně sedí. A skutečně to dává důvod proč shánět peníze … já vím že spousta hráčů je hromadila prostě z principu, ale já ne, protože nebylo proč. No a teď už je. Ceny domů mi připadají tak akorát, při svém stylu hraní jsem se musel přeci jen víc snažit abych ty peníze dal dohromady. No a do dějové linie to DLC sedělo dobře, rozhodně mi trvalo přes 20h než jsem to celé dal dohromady, a je i pěkné koukat jak se vesnička rozrůstá.

Jenže chápu, že když už máte hru dohranou a sedíte na horách peněz, tak DLC žádnou výzvu nepředstavuje a prostě si tam naklikáte co potřebujete a máte to hotové za hodinu. Je hezké na to koukat, ale odbyde se to rychle.

Viděl jsem stohy vylepšení pro DLC které různí lidé vymýšlejí - lepší rychtu, výstavku brnění, palisádu kolem vesnice, víc budov, in-game stavění atd. atd. Ono je to všechno pěkné, a mně by se to taky líbilo. Jenže je mi jasné, že k čemukoli co Warhorse vytvoří se sejde prakticky neomezené množství pozměňovacích návrhů. A Warhorse narozdíl od nás musí sledovat nejen dobré nápady, ale i svoje náklady, kapacity, vytíženost týmu atd. Prostě ne všechno, co si my vymyslíme za 15 minut u kafe, lze jednoduše a rychle implementovat. Mně by se třeba líbilo předělat DLC do podoby jakéhosi first-person simcity vnitřní kolonizace ze 13 století, kde by hráč měl mnohem víc možností včetně těch lokátorských, a hrozilo by mu mnohem víc nebezpečí. Jenže to už by zase byla úplně jiná hra.

Řekl bych, že DLC mohlo být dáno levněji, a mohlo být nabízeno víc v souvislosti s nutností založit si novou hru, a možná tam mohlo být dodáno pár těch dekoračních featurek. Ale říkám to až teď, s křížkem po funuse, zatímco Warhorse to muselo rozhodnout předtím.

Ono je to jednodušší prodávat syrový. Ale suší se až s DLC, když postavíš pekaře a k němu sušárnu. Je to hezká featurka, i když ji moc nevyužiju.

A nebo se přeci, běžně suší ovoce v peci. :slightly_smiling_face:

To musím zkusit :slight_smile:

Ano, sušení je asi featura ktera prisla az s dlc. Proběhl jsem několik ( ne všechny) pekárny a susicku nemají.
A proč jsou sušené věci dobré je jasné. Nezkazí se. S jedním susenym masem lze běhat do aleluja a je tuším i lehčí.
S perkem co prodlužuje výdrž bez jídla sice nošení jídla trochu ztrácí smysl, ale když si nedáte pozor a zastihne vas hlad uprostred lesa pred akcí, kousek susinky se hodí.
Akorát ještě škoda, ze se jidlo v kotlíku nedá treba upgdradnout susenyma houbama. Nebo si uvařit jidlo vlastní. Treba guláš z divočáka na houbach, nebo smazenici. V kotlíku podle mě bývají dost blafy.

:rofl: Nová minihra - vaření , k tomu kuchařka s několika recepty na nejrůznější blafy. Bomba :rofl:
Já bych si chtěl ve hře udělat smažák s hranolky a tatarkou.

Jojo, presne tak. Ano, spousta takovych “napadu na vychytavky” se asi nezaplati, ale v pripade vareni si myslim (jako programatorsky laik) ze by to nemuselo dat tolik prace a slo by to nekam “vetknout”. Kotliky a mista na vareni jsou (v dome u pece), Knizky a system receptu take, surovin jsou bezne k dostani, system vzdelavani je, tak by bylo potreba dodat novy perk vareni (v podstate alchymie), “ozivit” kuchynsky kout, sepsat par “staroceskych” receptu a pustit se do vyvarovani.
Ano, rozhodne hovadina a ne kazdy hrac si chce sam varit, nicmene krasna featurka. Ted je jiz jen skoda, ze nebyla od zacatku nebo s Ashes DLC. Nepredpokladam, ze by se sama zaplatila.
A pokud WH elan vydrzi a hra a jeji dlc se budou prodavat, tak treba pujde podobnym zpusobem jako Prybyslavice obnovit Skalici a v tom by se vareni mohlo mozna “schovat”. A obnovovat hrad, to uz kua potrebujete hodne penez a casu. Ale verim ze take spousta casu programatoru :frowning:.

1 Like

Chyba to není. Stejně, jako u pečení jídla platí, že maso ze stejného zvířete (byť např. 150 porcí) je jedna položka a tudíž se upeče/usuší najednou (tj. jeden celý kanec, jelen atd.). Houby, jablka atd. jsou po jednom, protože každá porce je jedna položka sama o sobě (tj. jedno jablko, jedna bedla).

Domnívám se ze nikoliv. Jablka se, stejně jako šípy stohují do jedné položky (tedy pouze v případě, že mají stejnou cerstvost, jinak je to jiná položka). Maso, přestože muze byt jeden kus, se rozděluje na porce a take je nastohovane jako jedna položka. Ja neříkám, ze to je chyba, ale jen jistá nesourodost v zacházení se surovinou. Tak, jako tak, bylo by příjemné kdyby byla možnost si ususit vice jablicek najednou.

To, že je jeden králík (+/-) 35 porcí ale stále nemění to, že je to jeden ulovený králík, takže se nad oheň nebo do sušírny dává najednou. Ta jablka tam člověk musí naskládat jedno po druhém.

Jojo, jasné, logiku věci, jak obhájit to a nebo ono reseni je mozne vzít z mnoha ruznych stran. To, nad cim jsem si posteskl ja je, ze nemůžu jablka vyskladat vsechna najednou a pak spustit proces sušení a naopak, když vlozim kance, že se me hra pro jistotu nezeptá, jestli chci ususit skutečně celeho kance, nebo jsem jen odflakl přípravu a porcovani. V podstatě jen uživatelsky komfort bez závažného dopadu. Snad si rozumíme.

Jen s těma hranolkama by byl problém - ještě v té době v Čechách neznali brambory :smiley:

A co se týče obnovy hradu ve Skalici - myslím že touto cestou vývojáři nepůjdou - bylo by to proti historickým faktům. Hrad ve Skalici byl nájezdem zničen a znovu už neobnoven. (ikdyž je to jenom hra, kde si lze historii trochu poupravit že?)

Tak hospoda v Uzicich na jen jedny dveře vlevo. Za dverma jsou 2 truhly a 3 regály. Místnost na prohledani vskutku nevelka. Nicméně jsem tam a po cele hospodě a okolí běhal celou noc, nez jsem to nasel. Uz jsem vskutku malem vztáhl ruku na bližního svého, ale nakonec se zadarilo. Je to třetí regal zleva na druhé polici. Ale je to tak blbě, ze se musí vyskočit na truhlu, co je vedle a pak je recept videt a lze sebrat. No byl to fakt mor. Díky ta radu a spolupráci.

Nooo… to je trochu diskutabilní… Poté, co se Václav IV. vrátil ze zajetí, daroval hrad nějakému Janovi Sokolovi z Lamberka, který by svůj hrad ani opevněnou osadu palisádou rozhodně nenechal ve stavu, jaký ho nechal Zikmund a jeho kumánská banda. Podle všeho stál i kolem roku 1566, kdy se hrad dostal do rukou pánů z Kunštátu. Až někdy kolem roku 1730 je jisté, že byl rozebrán na kostel sv. Jana Nepomuckého. Do té doby tam ještě stál…