From The Ashes - suroviny získání

Tohle už se tu řešilo, zkusím napsat co mám ověřený a to co nebude dám k tomu poznámku :slight_smile:

  • Kuneš = dřevorubec - stačí když mu nabídneš nový život (znova začít), Malina - nevím kdo to je, (Neověřeno)
  • Vašek - lze ho najmout po vystavění stájí jako podkoního - půjde bez problémů. (Myslím Neuhof -Zdena - pošle na žádost jindry podkoního do Přibyslavic).
    Kronhajzl - kupec, lze ho dát na místo rychtáře. V ratajích je ještě jeden kupec (jmeno už nepamatuju) ale ten co scháněl kuchařku - možná by šel i on, ale na mojí žádost mě odmítl. (Neověřeno)
    Mirka - je na větrném mlýně - úkol když scháníš Pétu - po splnění úkolu a vystavění hospody = šenkýřka. Druhým jsem zkoušel Ondru na mýtince - ale odmítl. (Neověřeno).
    Fricek/Matuš - tesaři do Přibyslavic mohou zasttávat úřad rychtáře (starat se o prachy) - mě to nevyšlo - jelikož se mi bugnul úkol jak máš vykrást truhlici s penězma. (Neověřeno)
    Řezník/pekař - přijdou v rámci rozřešení úkolů v Přibyslavicích sami - záleží ke komu se přikloníš.
    Sázava - Všichni 3 kováři jdou získat pro přibyslavice - vybrat můžeš jen 1 z nich - také záleží co postavíš - jestli platnéře nebo mečíře.

Z budov - vše co jde postav i z doplňky,všetně kostelu. Mě se vyplatil řezník - dává maso do hospody, vyšší výdělek, místo stážnice stáje - na koně pak můžeš koupit sifon. + nějaké ty jiné koníky.

To co jsem nezkoušel - překecat Terezu aby šla bydlet do Přibyslavic - do verze 1.7.2 tato možnost nebyla.
Zajíc/lovčí (asi Matouš ten u Talmberka) - zkusit ho dát do strážnice - nešlo do verze 1.7.2
Kostel - ať jsem obíhal koho jsem chtěl - nikdo z mnichů tam do Přibyslavic nechtěl. U Šimona jsem neměl volbu Přibyslavice - zkusit ještě mohu kata Heřmana ale pochybuji.

  • Pokud půjdeš - Myslím že to jsou Úžice - úplně na sever nahoru, narazíš na “Dáblovu stěnu” je tam mlýn - ale lidé do Přibyslavic nechtějí. Ještě za zmínku stojí onen auest s Bohutou - opravdový křesťané (?) kdy máš odlákat inkvizici, zkusit nabídnout oné rodině přesídlení do Přibyslavic (Neověřeno).
    A konečně Verkoš Pruda - má dceru Magdu - já jí nenašel,ale když jí zamyká, třeba by do Přibyslavic šla (neověřeno).

Další postavy jsem nezkoušel,ani teď ani v posledním patchy - možná že přidáním nového DLC se objeví i další Skaličtí pro Přibyslavice.

2 Likes

Malina je drevorubec z tabora južne od Hospoty Na Mýtince.

Vždy platí:
a) Postava sa presunie až potom čo budova stojí.
b) Postava sa presunie až keď nemí žiadne kvesty na dokončenie.

Pri niektorých je to krátky kvest, pri iných celá séria. Niektoré sú stále neznáme…

Mě teda Krojchanzl vede kupecký dům, je tam i k zastižení… rychtářem jsi ty.
Pekárna taky dodává do hospody (medové koláče) a strážnice přidává hospodě 150 za útratu vojáků, takže ekonomika vyjde podobně.

Matouš a ta holka ze sázavského kláštera. Potom, co ji zachráníte od inkvizice jim to nabídnete a slíbí, že přijedou po žních, ale kdy to bude?

Zach/Ota - Plantéři ze Sázavy po souboji kovářů na mlaty. Ota je hezčí, ale Zach má lepší zboží a víc vydělá (70 gr.). Ota jen 35gr.

Adam - Posluha v horní hospodě v Ratajích, ale pořád říká, že zatím nemůže jít. Nevím proč.

Dosť pomáha ak si pred vyjednávaním loknete z lektvaru “Mluvka”. Napr. Lokátor Martin maká len za 55 gr, kameň sa dá vyjednať za 2000 gr, atď.

Ahoj zajímalo by mě kde mám sehnat obilí potom co jsem mluvil s Martinem a ten mi řekl že obilí přepadli kumani??

Adam bude moct až s ním splníš quest. Má to myslím co společnýho s Kunešem ( zakopanej poklad ve skalici )

Tady je spousta návodů na http://kcd.cloud/

1 Like