Hardcore mód


#1

Co si myslíte o Hardcore módu?
mě tam některé věci sedly tak, že mi v normální hře vyloženě chybí.
Vybral jsem si Dutohlava, Tasemnici a Krvácivost. A spolu s tím, že stráže si víc všímají, ekonomika je mnohem lepší a že musím řešit jídlo, mi to takto opravdu vyhovuje. Až mě mrzí, že normální hra nemá možnost si nastavit vyšší obtížnost, která by výše popsané obsahovala rovnou.


#2

Ahoj,

rád na toto téma zareaguji - ale dříve než odpovím,dovol mi tak nějak obecně o hře:

 • občas mi prostě chybí taková ta živost …
  Prostě - jdu po lese - támhle je houští - nevyběhne na mě bachyně - co když má mladé?
  Támhle proběhl zajíc - není někde hajný? Nebo co ho vyplašilo?
  A co nástrahy * pasti pytláků - nespadnu do jámy? Nechytím se do želez?
  Trofeje - jak krásné by bylo mít ve hře srnce/jelena dvanácteráka - pouze jediný exemplmář - a tak hledej,běhej po lesích a zkus ho skolit.
  Jé támhle se za šera něco v dálce pohnulo - a já nemám nic než jen nůž - ale co jdu to prozkoumat - ááá - baribal/medvěd - utíkéj jindro nebo tě sežere …
  Prostě pár lapků/kumánů či hajných to je v lesích málo - víc života - jeden quest zahrnuje dřevorubce - ale potkej je v lese…
  Tohle mě mrzí.

 • Hardcore
  Určitě je to jiné hraní - to bezdebat,pro mě zajímavější,zvlášť s negarivníma perky. Za to palec nahoru. Ekonomicky složitější,ale víc reálnější. Takže HC určitě za mě ano - povedlo se.
  Ale zase takové to malé rýpnutí - dobrá normal moc - takový průvodce hrou - nic těžkého - a dá se ze všeho až moc jednoduše vybruslit. Včetně peněz,předmětů - zkušeností a bojů. Jediné co mě více bavilo bylo hledání oněch truhlic - moje mozkové závity svištěly naplno,zvlášt když jsem se často zasekl v křoví nebo skočil ze skály :slight_smile:
  Ale k HC modu - hrozmě moc mě mrzí, že hráč co hraje HC mod - je odměněn stejně,jako při obtížnosti Normal.
  Skvělé by bylo nabídnout do tohoto modu něco nového,tajemného,co by mě a doufám nás, prostě “butilo” si tu hru zahrát znova na obtížnější úrověn - protože třeba Jindra by mohl najít jiný směr - mohl by se zamilovat do dívky v Ratajích, mohl by mít na sebou více než často Damoklův meč - holt zlodějna se nevyplácí. Pár dalších vedlejších - třeba i srandovních úkolů pouze v HC modu. -třeba možnost naštvat - vyprovokovat NPC, která třeba dva dny s tebou nebude mluvit a ani obchodovat dokud od jiných nezjistíš po čem touží nebo třeba nepočkáš 2 dny než se uklidní … Takových drobností by bylo. A hlavně, třeba do turnaje přidat - kamarády či jen vzdáleně příbuzné postavy záporných Charakterů - prostě oni se chtějí pomstít za to co jim Jindra provedl a zesměšnit ho před okolím - nahlodat autoritu a reputaci, a stejně tak by v HC modu mohl být jakýsi bonus - prostě Jindra nebud hodný ale zlý a loupeživý kluk. A bude tajně podporovat kumány, bude moci získávat předměty či vyšší respekt u lapků - a tak. I když svědoní ho nakonec stejně dožene … :slight_smile:

Takže celkově ano - jen prostě ten rozdíl je znát, ale mohl by být mnohem markantnější - ale závěr:
Určitě HC je lepší hraní než normal mod - aspon pro mě - i když do začátku je Normal mod nutnost. :slight_smile:


#3

Hral som to na HC obtiažnosti a niekde uprostred hry mi zmizli herbáre pri alchymystických stoloch, asi nejaký bug, tak som sa musel všetky recepty a postupi naučiť naspamäť. Tak to bola HC obtiažnosť. Najprv som nadával, ale nakoniec sa mi to páčilo. :grinning: :grin:


#4

Pěkně! To se stát mě, tak se na alchymii vys…u.:smile: