Husitska trilogie Otakara Vavry

Viem co myslis, ale nie kazdy cesky film je zlocin proti vkusu :slight_smile:

Za posledních 10 let tu moc kloudných filmů nevzniklo. Když si to vyjedete na ČSFD, v top 20 jsou snad jen dokumenty a většinou to je nějaký výlet před rok 1989. Už tady bohužel nejsou moc talentovaný filmaři a scénáristi. Trochu líp jsou na tom seriály.

1 Like

Tak rozhodne môžem vyčítať českej kinematografii že je nostalgická. Komunizmus, druhá svetová, 1968… je faktom že sa v tom vaši filmári vyžívajú viac než v súčasnosti. Zato však chválim dokumentárnu tvorbu.

Keď ale napríklad vyšli Pelíšky, tak privela filmárov sa snažilo napodobniť ten úspech a všetko to bolo na jedno brdo. Ale len na tých 10 rokov by som to neobmedzoval (i keď je pravdou že z ČSFD toho vela nevyliezlo)

Raz som počul ludí mladších než ja vychvalovať istú nemenovanú upírsku ságu, tak som im radšej odporučil Interview s upírom. Odpoveď typu “to je staré” som nečakal. Nič to nemení na fakte že je to dobré a istá nemenovaná upírska sága je … Nemyslím že je fér zabudnúť na tie veci ktoré sú dobré len kvôli času.

1 Like

Já bych doplnil, že ještě chybí talentovaní herci.

To bych ani neřekla, jen se popularizují ti méně talentovaní… což znamená… že spíš ubývá lidí s vkusem a soudností :smiley:

1 Like

Na TV se nekoukam, jediny český film co jsem za poslednich deset let v kine videl byli Lichozrouti. Takže nejsem expert.
Na druhou stranu roli Jindry dostal nepříliš známý anglican. Ze by v českých luzích a hájích nebylo kde vybírat?

Zhlédl jsem další film od Vávry, Cech panen kutnohorských z roku 1938.
Zábavná komedie odehrávající se sice o téměř 2 století později, každopádně hashtagy #kuttenberg,
#silver, #groschen a #alchemy se k tématu docela hodí :slight_smile:

1 Like