Knižní podklady pro vývoj hry

Bylo by prosím možné zde uvést seznam knih, ze kterých bylo čerpáno při vývoji hry? Jak historických tak vývojářských (game design, apod.)? V mnoha videích, před vydáním hry byly knihy vidět na stole Dana Vávry.

Jsou uvedeny v titulkách ve hře.

Děkuju, takže to budu muset nejdřív dohrát, abych se k nim dostal…

Takže nejdřív tak za rok, jelikož jako otec od rodiny a zaměstnaný člověk, nemám na to abych u hry moh sedět byť aspoň hodinu deně…

Pri štarte do hry to máš po skončený ukážky zdá sa mi že autory alebo tak nejak

Děkuji, mám hru již nainstalovanou, ale ještě jsem se nedostal k tomu ji spustit… Snad najdu chvilku v noci o víkendu

Nemáš zač uži si hru keď budeš môcť je to super :wink:

na stole interní historičky Warhorse jsem identifikoval mimo jiné tyhle dvě knížky, podle počtu záložek hodně používané


Tak jsem si projel titulky, ale nějak jsem si nevšiml, že by tam byly zmíněné použité knihy - pouze programy, místa a lokace a poděkování různým lidem.

Mě se jednalo hlavně o knihy, které posloužily jako předloha - co se týká oblékání, zbraní, života, … a také knihy o Game designu apod.

Kniha o zbraních se jmenuje Zbraně sečné a bodné od Eduarda Wagnera. Další použitá kniha je Středověk doba předhusitská a husitská od stejného autora. V té je všechno od oblečení, života až po zbraně.

Tak jsem si projel videa a našel jsem pár dalších knih, které měl Dan na stole:
Josef Dolejší, Leonid Křížek - Husité
Janáček, Josef Louda, Jiří - České erby
Vlastimil Vondruška - Život ve staletích - 15. století - Lexikon historie

a David Perry on Game Design: A Brainstorming ToolBox

Mě např. Kněz Bohuta nebo jak se jmenuje příjde jako by byl naprosto zkopírován dle knih pana Vondrušky, který v knihách měl taky takového kněze a dokonce i s tou samou historií a příběhem… Ale to je jen věc názoru jistě si dohledejte a zjistíte sami

Zdravím,

Několik věcí ve hře je sporadické, ale je to hra. Dle mého názoru:

Farář Bohuta - je zde, jako ten, jemuž husitská strana “učarovala” - on se stotožňuje s husitským učením a je jeím přívržencem - proto odešel z Prahy.

Stříbrná Skalice - toto je historicky podloženo - v podstatě celá hra nám líčí hostorii tohoto “území” poblíž Říčan.

Několik postav ve hře je smyšlených - ale ne tyto postavy:

Pan Racek - dle zdrojů skutečně žil a byl pánem ve Skalici kdy v roce 1403 prchl před zničehonic se objevící bandou kumánů …

Jindřich (otázka je původu, ale nejbližším je mi rod z lipé) - názorově mě to spojuje právě k této hostorické postavě - oblíbenec Václava IV - rytíř …

Rataje nad Sázavou - památková zona nedaleko Kutné Hory. A zde opět dle historie skutečně existovali - pan Hanuš ale i “nezletilí” pan Ptáček. Dokonce i pan Bernard - velitel stráží …

Rovná - je zaniklá obec, ale zde skutečně stál,stejně jako ve hře kostel svatého Jakuba.

To jsou jen perličky ze hry schodující se s historií - včetně uvěznění krále Václava IV, včetně husitství, včetně několika NPC postav, kterým nepřikládám velikou váhu, ale dle historie skutěčně existovali - např. Karolina,Anežka,ale i Čeněk dokonce i pan Zajíc spojený s velmi podobnou hostorií jaká je uváděna ve hře.

Předměty jako stříbrné pečetidlo, ale dokonce i pražšká mincovna se nacházela ve Skalici. A mnoho dalšího např. stříbrné štoly …

Takže nevím na kolik je hra spjata s knižní předlohou - ale je,skutečně ano, přímo spjata s historií dotyčné oblasti a života v ní. A že je to úctyhodná porce historie bez “mystiky a nadpřirozena” pak tohle dílo si skutečně úctu i respekt zaslouží - tímto děkuji autorům hry za takto náročné dílo, snoubící historii a zábavu - nic podobného na herním trhu nebylo - a zatím není - a zřejmě zas dlouho nebude.

Vždyť to snad ví každý, že hra ukazuje reálná místa, postavy a události. Jen Jindřich (pokud myslíš hlavní postavu) je určitě vymyšlený a farář Bohuta taky, ten je ale myslím inspirován reálným knězem, který podle dobových záznamů řádil hodně podobně. Jméno se mi ale už vykouřilo z hlavy.