Livestream - připomínky, názory, hlášení chyb

Výborná práce hoši, jen tak dál. Pár konstruktivních připomínek: v menu máte párkrát místo písmena U písmeno V. U té kočky na začátku by bylo fajn změnit trochu algorytmus pohybu po budově, ať nezametá pořád na jednom fleku, působí to nepřirozeně.
Bylo by fajn, kdybyste sem psali své postřehy, podobně jako hlášení chyb v alfa verzi:)

Žiadne pripomienky by som ešte nepísal, kedže každú na ktorú by sme prišli si vývojári uvedomujú a zapracujú na nich :smiley:

To nevím kde tuhle jistotu bereš, každopádně vždy má smysl upozornit na chyby, jinak se nikdy nic nezlepší. Asi nám všem jde o to, aby hra byla co nejvychytanější a nikdo tyhle postřehy nebude brát kriticky, ale konstruktivně.

1 Like

U a V rozhodně není chyba, jedná se o latinu…;).

Vytaženo z jednoho vysvětlujícího textu:
Toto písmo lze opět označit jako bastardu. V tomto latinském textu je neobvykle málo zkratek – latinské texty bývají prostoupeny zkratkami výrazně více než české nebo německé. Pravopis středověkých latinských textů se od klasického liší – nejnápadnější je, že v pozdním středověku jsou dvouhlásky ae, oe psány jako e, tam, kde se t vyslovovalo jako c, bývá psáno t. Písmena u a v mohou znamenat jak hlásku u, tak v. Slova mihi, nihil jsou často psána michi, nichil. Náslovné h někdy chybí, někdy je naopak přidáno navíc.
Zdroj: ZDE

3 Likes

V tom případě bys to tam musel mít napsáno latinsky, ne anglicky:)

3 Likes

Brzo na něco poukazovat, když ješte není ani Alfaverze. Když už si to ale nakousl, tak mně dost nepřirozeně připadal hrdinův běh s taseným mečem. Tedy abych to upřesnil tak pohyb toho meče byl dost svižný na to, že je vykovaný z kusu železa.

1 Like

S tím mečem souhlasím, s tím poukazováním ne, jako příklad můžu uvést hroznou animaci vzpínajícího se koně v prvním traileru, kdyby na to nebylo poukázáno, vsadím se, že je tam dodnes.

tak tedy napíšu jen co se mě nelíbí, ukázka byla dobrá i kdyby vyšla teď takže:
1 krev po zásahu nepřítele, 2 nepříjemný pohyb kamery po zásahu hrdiny, kdy se jako by celej otřese
3 slepice chování velice nepřirozený, ony správně hodně hrabou a pořád něco hledaj na zemi a občas utíkají před lidmi.4 cutsceny dlouhy, nejde v nich nic změnit a ani dělat, bylo by fajn mít nějakou možnost výběru rozhodnutí třeba v pulce videa.5.velká rychlost hrdiny při chuzi.6.žádní psi nejsou vidět, ale jsou slyšet 6 nepřirozená prázdnost města i okolí, kde jsou hodně vyšlapaný cesty ,ale nikdo po nich nechodí i ta cesta od konírny do lesa je nějaká hodně vychozená.7žádní holuby v holubníku 8. na cestě do města jsou vidět chalupy, z kterých se kouří, v takovým parnu by nikoho nenapadlo topit ne?, ale musim uznat je možný, že tam pečou chleba :smiley:9 mam otázku, kde brali měštané vodu, ždnaou studnu jsem tam neviděl 10 cesty mají uprostřed trávu a jsou tam nevychozený, jako od traktoru 11 ta minihra s broušením meče je nerealná, brousí se celej meč nebo né? 12 škoda, že tam není AI, jak suší seno

neberte to jako kritiku nebo hnidopišství, hra vypadá skvěle už teď

1 Like

Tomu říkám konstruktivní připomínky

Ja jsem si s tasenym mecem v ruce parkrat zabehala a prestoze nejsem nijak zvlast silna a rozhodne bych nerekla ze s mecem umim zachazet dobre vyvazeny mec cloveku v ruce pri pohybu prakticky neprakazi a hybe se vyrazne rychleji nez by clovek cekal. A navic mece jsou sice tezke, ale jsou lehci nez by clovek casto cekal.

Bylo celkem caste, ze se ohen nenechaval vyhasnout. Obzvlast ve vetsich rodinach se porad neco peklo, varilo ci ohrivalo.


čas 36:25, prostě se mi to zdá divné.

Edit: ale chápu že je to velmi ranné stádium.

Mně tam hlavně přišlo divné, že v pohodě rozchodil cca 10 bodnutí do panděra:)

1 Like

Vypadá to že, jak hráč tak NPCčko měli zvýšené zdraví aby boj trval déle.

2 Likes

Já mám docela zajímavou připomínku, já jsem si všiml, když jsem se díval na video ze hry, že se hlavní postava jmenuje Henry, ale přitom se to odehrává v českých zemí, tak bych čekal, že budou oslovovat ve všech jazycích česky.

1 Like

Je to asi tou angličtinou. Není to po česku Jindřich?

Henry je česky Jindřich a v české verzi se postava určitě bude jmenovat Jindřich. Překládání křestních jmen není nic zvláštního.

Jo hráč byl v god módu a ten bandita měl velké zdraví, aby mohli ukázat útoky, fyziku a reakce na zásahy (je to přímo při tom sůboji řečené).

A mimo jine v poslednich dnech jsem procetla a shledla celkem slusne mnozstvi materialu ohledne zraneni v soubojich a bitvach a reakcich lidi na ne. Bylo tam nekolik dokladu o tom, ze se nestavalo zas tak zridka, ze nekoho prohnali zbrani skrz naskrz (i vicekrat) a dotycny jeste nejakou dobu bojoval, pripadne i zabil sveho protivnika. (Nebo se prohnali oba dva navzajem a pak se uzdravili)

tak zatím jsem narazil na tyto bugy:
alchymistický stul u čarodějnice v lese u úžic nefunguje - postavu to vznese do vzduchu
úkol trestající kámen - poté, co zmola řekne, že se mu lešek přiznal (nejspíš jsem tam měl naběhnout hned první den a on ho mezitím zabil), stále je úkol aktivní a ukazuje, že mám s leškem promlouvat
v talmberku je žena porybného olena na špatném místě, takže ji hra v jednu chvíli zabila… nyní mi nejde splnit úkol převlek

Zdravím ve spolek. Hra je úžasná a skvělá leč pár věcí bych jako hráč uvítal.

  1. Uvítal bych v soubojích, aby bylo vidět protivníkovo zdraví, popř. zranění, která jsem mu způsobil - stejně jako to vidím u své postavy - vím, že to ubírá na reálnosti ale alespoň v turnaji by toto bylo nesmírně užitečné
  2. I když mám postavu na 20 a to bojem i dovednostmi (tu praci jsem si dal) celkem obstojně zvladam i boj - poráží mě v turnajích (?) jakože cože? Přitom si oplátovaného banditu podám 4 ranama … - nechápu.
  3. Rozšíření Přibyslavic je super věc leč mě dost štve, že…
    a) nemohu mít všechny budovy byť prachy na to v klidu mám
    b) nemohu mít lázně a krejčího - tyto dvě věci bych tam fakt uvítal
  4. To, že nejde najít toho K… píííp … markvarta to ani zmiňovat nemusím, to si asi stěžovalo už více lidí…
  5. Super by bylo rozšíření hry o obnovu Skalice (ja vím, že historicky je to nesmysl - o Skalici vím svoje (mimochodem ten hrad máte blbě - takhle nevypadal :wink: ), ale super by to bylo.
  6. Uvítal bych možnost oženit se - mít hospodářství atd.
  7. Proč si sakra nemohu najmout žoldáky popř. pracovní sílu z lidu?
  8. Já vím, že tohle už je hooodně drzé, ale líbilo by se mi nějaké boční vydání, kde si budete moci postavit třeba i vlastní hrad - prostě vybrat místo, vybrat si kam umístit kterou budovu - jako to by bylo super!

P. S. Může mi někdo prozradit jak sakra zvýšit reputaci v Rovný a v kláštře? Děkuji!