Nejlepší zbroj/vybavení


#1

Čaute,
jaké je podle Vás nejlepší vybavení ve hře? Od zbroje, přes helmy, rukavice, boty a zbraně po nejlepšího koně? Popřípadě kde tyto věci najít? Zajímá mě třeba kde ukořistím nejlepší zbroj, helmu případně třeba nejlepší šlechtické sedlo na koně a nejlepšího koně. Trochu mě mrzí, že se nadupané vybavení nedostává aji formou Q, ta výbava z Q je docela o ničem, aji když je nato specializovaný (viz. meč královny ze Sáby :smiley: ). Čekám, že se rozjede diskuze třeba ohledně nejefektivnějšího zlodějského vybavení (i když údajně nej zlodějská zbroj je svlečený Jindřich :smiley:) a naopak třeba o nejlepším platovém vybavení. Celkově různé poznatky ze hry co se týče tohoto tématu.
Dík
Hezký den všem.


#2

Zdarec.

Mě se osvědčil meč sv. jiří. Najdeš ho v lesní zahrádce nad ledečkem. Kyrys asi Magdeburský nebo brigantina milánská. No a koník buď Jeník nebo Bukefalos. Oba jsou myslím tier 5.


#3

Zo srandy som raz vyzliekol Henryho pri prvej krádeži a vážne ma nikto nechytil. No nechcel by si dostať na hubu holý, ak by náhodou k tomu stretu došlo. Ja ti neporadím čo a kde hľadať. Pár veľmi dobrých vecí sa dá kúpiť, pár nájdeš v podkladoch, no najdôležitejšie je ich udržiavať v dobrom stave. Môžeš navštevovať zbrojara, no to je trocha otravné behať kvôli tomu do mesta po každom boji, preto som si časom začal sám opravovať tie veci a k tomu je to dosť nákladné. Lepšie je ukradnúť z mŕtvych a takto striedať za kvalitnejšie veci,dokým sa nerozbiju. Dôležité je mať aspoň nejakú zbroj a hlavne helmu a štít. Ešte dôležitejšie je naučiť sa používať zbrane a taktizovat ako sa spoliehať na dobrú zbroj. Napríklad taký perk na kompletnú ľahkú zbroj ti pridá bonus. Zbroj na koňa som našiel náhodou, sú dosť obmedzené a veľmi mi ich netreba, len kvôli výzoru.
Ten meč sv. Jiri je naozaj najlepší meč.


#4

Koně musíš koupit, jinak nepřiběhne na písknutí. Je několik perků v údržbě, např. vlastnoručně opravená zbroj líp sedí a je míň hlučná, takže si nechávám svou. Nicméně mě nebaví pořád chodit v kroužkovém spodním prádle a zabalený v plechu, častěji chodím v lehčí zbroji (kožená brigantina atd.) a těžkou mám na koni. Sedlo lze ukrást u prodejce, ale dostaneš ho časem i v questu. Jinak na zbroj jsou výnosné poklady ve hře (mapy).
savvym: Našel si zbroj i na tělo koně? Já zatím našel jen na hlavu.


#5

Hlava sa dá kúpiť v Pribyslaviciach. Na telo sa dá kúpiť ten taký plášť. Nemyslel som zbroj ako ľudia majú. Avšak tieto plášte majú veľký rozdiel v kvalite, aj podkovy a všetko som niekoľko krát vymieňal, lebo som vždy niekde u obchodníka našiel lepšie. Ale nepamätám si, či aj v podkladoch sa nachádzali veci pre koňa.


#6

Aha, zatím nemám DLC, takže jsem pro plátovou hlavu na koně šplhal do hnízda, ve vybavení koně je i políčko na zbroj na tělo, ale zatím asi není k dostání. Čabraku mám, v pokladech které jsem zatím objevil myslím na koně nic nebylo…
Ještě k výbavě - jeden vůdce lapků měl ostruhy za 2K (normálně vídám nejlepší stříbrné za 1K nebo jsou někde lepší?), bohužel jsem o ně přišel a od té doby jsem je nikde nepotkal.


#7

Někdo měl zlaté ostruhy, ty byly za 2K. :wink:


#8

No právě, ale v obchodě je nikdo myslím nemá, ne? Já o ně obral lapku, ale pak jsem chtěl pomoct partičce rytířů proti kumánům, ale místo kumána jsem seknul rytíře a musel hrát znovu. Od té doby jsem je nepotkal…


#9

Narazil jsem na Zlaté ostruhy i u kumanu. Myslím že někde u Talmberka.


#10

Zlaté ostruhy dostaneš za odměnu od Ptáčka, když pro něj vyhraješ turnaj tuším


#11

Když jsem dělal quest pro nápravníka v klášteře, tak jsem se k nim taky znovu dostal (obral o ně lapky)… btw má nošení ostruh praktický význam?


#12

Lepší ovládání kona a charisma.


#13

A je to ovládání s lepším koněm znát? Nezvyšujou ostruhy zase hlučnost? Já je zatím nenosil…


#14

Nevím jestli lepší. Kromě Sedivky mě žádné kůň neschodil. Když je máš nasazený, aktivuje se ti nějakej perk, teď nevím jak se jmenuje. Je v inventáři, záložka bonusy.

No, mám zlatý. Ještě jsem narazil na stříbrné a rytířské. Dají se vcelku slušně prodat na Nuehofu. Ale až když vyhraješ Talmbersky závod a pomůžeš Jakubovi (postav stáje v Pribislavicich).


#15

Ten perk nefunguje na domy a stromy a stále budeš padať.


#16

Hru jsem už dohrál a nic lepšího, než mám u sebe, jsem nenašel (bráno podle hodnoty obrany, případně vyšší ceny, pokud se byla u dvou věcí obrana shodná).


#17

Tahle hra si podle mě zakládá na tom, že v ní není žádné extra super vybavení. Všechno je to víceméně na stejné úrovni nebo je to shit.