Quest Pověrčivost

#1

Náhodou nepamatujete si někdo recept na lektvar k obarvení vody v lázních v Ledečku? Hru mám dávno dohranou a po posledním DLC si dodělávám nějaký resty a na tohle za boha nemůžu přijít. Podle bajky jsem tipoval bodlák, měsíček a vlčí mák, který jsem nakonec nahrazoval vším možným, ale marně :grinning:

#2

Patříte k menšině hráčů, kteří nemají v DLC bug :sunglasses:
Návod na obarvení vody by mohl být v tomto videu:

#3

Perfektní. Mockrát díky.

#4

Ahoj, prosímtě a je nějaký řešení když mě ta voda obarvit nejde? Vůbec mi ten quest tu možnost nenabízí… Díky moc za radu

#5

A určitě

  1. Máš uvařený lektvar Falešná krev?
  2. Zkoušíš to v lázních v Ledečku?
  3. Obarvuješ vodu v dřevěné kádi ve stanu v lázních?
#6

Uvařeno mám, vařil jsem dle videa, zkoušim to v Ledecku u správné káde, koukal jsem i na videa, ale ani u jedné nemám možnost použít. Já když jsem vzal úkol tak se mi vůbec nezobrazil v quest logu úkol s barvením vody, pouze maso a vejce, to jsem udělal a dal nic nejde :-/ podle mě je problém v tom, že jsem si od Sarlatana vzal jen jakoby ty dva úkoly. Jestli to chápu správně, jsou 4 možnosti a volím si tři? (maso, vejce, voda, růžence)?

#7

Divný. Já jsem dělal úlpně všechny možnosti najednou. Leda zkus načíst starší pozici a zkusit to znovu…

#8

To se mi právě moc nechce, protože jsem si toho nevšiml hned, myslel jsem že to třeba chvíli trvá než se to mezi lidma roznese :grin: ale uvidím, ještě zkusím ukrást ty růžence…

#9

Tak jsem zkusil ukrást ty růžence, ale bohužel tam nejsou, protože jakoby nemám ten quest, kdyby měl kdokoliv jakoukoliv radu kromě nahráni starší pozice budu moc rád, zkusil jsem i znovu nainstalovat dlc a nic :confused:

#10

Zdravím, kde jste našel ty růžence?

#11

Jsou v truhlách, nebo se musí ukrást přímo od lidí.

#12

Dle gameplaye na yt je jeden třeba u řezníka v pravém rohu v truhle, ale já je tam právě nemám…

#13

Nevíte prosím, ve které fázi hry je quest dostupný? Napoprvé jsem hru odehrál a tehdy jsem neměl šarlatána vůbec v Ledečku. Po útěku ze Sázavy prostě zmizel. Teď napodruhé si na to dávám pozor, šarlatán je v Ledečku, ale stále mám u něj jen možnost obchodu a nic víc. Ani hostinský mne na nic neupozorňuje. Jsem právě po Přibyslavicích, před úkolem s morem v Mrchojedech v hlavní příběhové linii, tak si nejsem jistý, jestli to už není pozdě a nepropásl jsem to.
Podobné to mám i s questem “Kumánský král”, kdy bych měl vybojovat pěstní souboje s Kumány ve Skalici.
Pokud máte někdo nějakou radu, budu za ní rád. Moc děkuju.

#14

Ahoj, nechci brát iluze, ale myslím si, že úkoly od šarlatána souvisí s DLC - milostné dobrodružství pana Ptáčka.

Takže pokud toto dlc nemáš, úkoly se ti nezobrazí - jinak - pokud scháníte pro strážnýho v Sázavě jak hlídá vchod (jméno si nepamatuji - ale chce ostatky sv. Prokopa) pak lze od šarlatána koupit - zub sv. Prokopa - ten co jsme mu odevzdali v rámci plnění jiného úkolu - tak teď si ho můžeme koupit a pak i prodat. Takže nezabírá v invu místo.

Mám pocit že kumánský král - je aktivní až po soubojích s Máchalem a pak u rybníkáře poblíž myslím Úžic, nebo druhá varianta po pěstním souboji v Sázavě (úkol zadá poblíž se vyskytující “asi koželuh” ).

#15

Díky za odpověď. DLC s Ptáčkem mám, ale mělo by se spustit až v pozdější fázi hry, tak snad se k tomu questu nakonec dostanu.
V Sázavě jsem pěstní souboje ještě neměl, tak snad pak. Ještě jednou díky.

#16

Úkoly od šarlatána s DLC vůbec nesouvisí. Nevím, ve které fázi hry se aktivují, ale já DLC nemám a úkoly jsem plnil. Vše skončilo tak, že se Šarlatán začal zdržovat v Ledečku a až tam se s ním nejde moc o čem dál bavit.

#17

Úkoly od Šarlatána jsou s DLC i bez. V sázavě pro něj dělá Jindra úkoly bez DLC a pozděj v Ledečku navazuje právě ono DLC …

2 Likes
#18

Někde jsem četl, že DLC s Ptáčkem se spustí po questu tuším, že “Raubitter”, kdy se vymlátí tábor jakéhosi nepovedeného Bernardova příbuzného. Tak jsem zvědavý, jestli se pak u šarlatána doberu toho úkolu.

#19

Jak psal @Mr.Cannabis - měl jsem to napsat takto, ale beru v potaz to co je na začátku threadu - na co se zakladatel ptá:

Sázava (nepovinný quest) - zadá Šarlatán - máte donést 3 předměty již zmiňované postavě - po splnění chce ještě rubáš.
Po setkání u něj doma - šarlatán potichu mizí … do Ledečka. Zde úkoly pro ěarlatána končí pokud nemáte DLC.

Tam při schánění elixíru krásy úkoly od něj pokračují - a to je to na co se ptal zakladatel - tzn. obarvená voda apod.

A jinak - kdy nastává možnost si zahrát ono DLC najdeme v logu hry - v záložce DLC. Tam je uvedeno co musíme splnit,abychom měli toto DLC zaktivované.

A tak poslední odpověď - je myslím mít hotové úkoly pro Jendu - tzn. - cvičení z Bernardem,lov a lázně. Potom by to již mělo jít. Raubriter - to si nejsem jistý, ale myslím si, že splněný být nemusí.

#20

Tak jsem koukal na popis DLC v menu a skutečně se spustí po questu Raubiter.