Quest rytířský turnaj?

Staty mám:

Síla: 17
Obratnost: 14+1
Vitalita: 14+3

a zvlášť pro boj

Bojová zdatnost: 13
Obrana: 16
Sečné zbraně: 14

Na Sekery a drtivé zbraně jsem zatím levý, tam mám jenom 2, ale k těm se v turnaji někdy ani nedostanu. I na meče to ve druhém kole projedu a v prvním vyhraju v podstatě bez ztráty kytičky.

Za Bernardem jsem byl, a myslím, že jsem se už naučil vše co se dalo, jak komba, tak “perfektní” výpad (nevím teď jak se to jmenuje přesně, když útočím z perfektního krytí). Rozdíl je v tom, že ve druhém kole je mnohem těžší udělat perfektní krytí, nebo perfektní útok, zatímco soupeř mi na jeden zásah sebere čtvrtinu života.

nemel by ti vzit tolik života…to vypada jako by ses nekryl .Staty nemas male na to aby jsi to neudělal. Jakou techniku boje použivaš? kryješ se hodně? nebo utočíš jako vztekly? a jake maš perky?

Asi máš pravdu v tom, že problém je v krytí. Normálně, když s někým bojuji, tak se kryju hodně, a i úspěšně, jinak bych neměl tak vysokou Obranu, ale v tom turnaji je fakt velký rozdíl mezi prvním a druhým kolem, v tom, jak mi to krytí jde.

Většinou mám pocit, že se při soupeřově útoku ani perfektní krytí nenabídne (zelený štít v růžici). Nebo je to tak rychlé, že to netrefím.

Jak ti dopadl turnaj? zvladl jsi to?

Zatím nijak, jednou jsem to propásl a podruhé jsem dostal nakládačku ve druhém kole :slight_smile:

Tak kdyby to někoho zajímalo, tak jsem vyhrál turnaj, sice ne bez ztráty kytičky, ale aspoň jsem mohl dotáhnout do konce quest se Samopšským kovářem. Nemyslím, že bych se nějak zásadně v boji zlepšil já, takže to byly Jindrovy staty, co na to mělo vliv. Jinak, komba sice “umím”, ale myslím, že jsem žádné během turnaje (úspěšně) nepoužil.
Tady jsou moje současné staty (a v závorce, co jsem měl, když mi to nešlo):

Síla: 20 (17)
Obratnost: 17 (14+1)
Vitalita: 18+2 (14+3)

a zvlášť pro boj

Bojová zdatnost: 15 (13)
Obrana: 19 (16)
Sečné zbraně: 17 (14)

Zdravím,
dostal jsem od pan ptáčka za úkol vyhrát turnaj. když dojdu za heroldem, tak mi řekne, ať přijdu ráno, že mě zapíše. Když však ráno dojdu na horní hrad, úkol se mi nastaví jako nesplněn a že mám počkat až se vypíše nový turnaj.
Nevíte, jestli dělám něco špatně, nebo je to chyba ve hře?

Musíš přijít ráno hned po osmé a zapsat se. Pak tě to pustí do turnaje (taky se mi to poprvé stalo, že jsem to prošvihla - zvyklá od obchodníků čekat až po deváté).

No, já nocoval přímo na nádvoří u heroldova místa. Po půlnoci mi to napsalo ať ráno přijdu a kolem páté mi to úkol dalo jako neúspěšný :frowning:
Zkoušel jsem i nocovat mimo hrad a ráno po sedmé se do něj vydal, ale sotva jsou vkročil do brány, opět mi to napsalo úkol nesplněn. Napadlo mě, jestli nemám blbou reputaci, ale mam ji v Ratajích přes 80.

Jdi za Ptáčkem se omluvit, nechá tě to splnit znovu :slight_smile:

Záleží na verzi hry - myslím, že od verze 1.7 je tento bug ve hře opraven.
Okolnosti přerušení - bud, plnění úkolu s Terezou - trvá 1 den (krčma) a tudíž se na turnaj již nestihneš přihlásit.
Druhý možný důvod - neopatchovaná hra - myslím, že do patche 1.6.1 se po vstoupení do “hradu” v Ratajích, automaticky spustilo zatčení Jindry. Po opravě - věci z invu “zmizí” - logicky, Jindra má propůjčené věci na turnaj + zbraň, po odehrání turnaje, se věci automaticky vrátí.
A poslední možnost - sejfovice - někdy po požití sejfovice, se hra chová nekorektně (odzkoušeno bug v lázních s panem Ptáčkem - nešlo s ním mluvit - pouze říkal ať odejdu), to samé je u turnaje - stačí hru úplně vypnout, pak znovu spustit. Bud se ti objeví nový safe - zřejmě oprava proti crash uložení - a bud z tohoto nového sejfu nebo z toho samého (sejfovice) hru spust, vše se natáhne znovu - a hra pak běží dál jak má.
-občas je to zmatečný - hra napíše - zítra se koná turnaj … , ale pokud nepočkáš, dokud onen nápis zmizí a jdeš spát třeba, pak neuvidíš že se objevil ještě jeden nápis - přihlas se dnes do turnaje - tohle se mi stalo x krát .

-Ještě mě napadlo - po přimutí questu od pana Ptáčka (pacholek) - jdeš spát a ráno se jdeš ohlásit? Pak se nediv že hra napíše failed. Jakmile přimeš úkol od pana Ptáčka jdi se ihned ohlásit u Herolda popř, počkej až se objeví - potom postupuj dál podle instrukcí co napíše hra - ale podstatný je si promluvit s Heroldem.

Na čem to hraješ? Já jsem to teď dohrál na PC a postup s turnajem byl vždycky takový, že mi to postupně napsalo:

  1. Zítra se koná v Ratajích turnaj, přihlas se ráno u herolda
  2. (druhý den) Dnes se koná v Ratajích turnaj (zase abych se ráno přihlásil)
  3. Přihlas se na turnaj (splněno)

Jinými slovy, hra mi signalizovala, že se bude konat turnaj den předem, pak ten samý den, ale když jsem to ve správnou chvíli nestihl (se zapsat) zapsala mě sama. Teprve, když jsem nepřišel za heroldem (že se chci zúčastnit) v určitém termínu (tipuji dopoledne v den turnaje), tak mi quest failnul.

Mám verzi 1.7.2.

Díky lidi, už mi to jde … sice se nedostanu přes druhé kolo, ale to snad půjde časem.

Je na to trik, protivníka zatlač do kouta a zaklesněte zbraně (pokud máš dost síly tak ho přetlačíš) a on pak chvíli nebrání, takže ho sekni a takhle opakuj stále dokola.

Třeba to bude ženská, která se sama protlouká světem a bojuje jen o svůj svobodný život - bez pána, prostě rebelka, které jdou jiné po krku.

Zdravím, bohužel si nevím rady. Jan Ptáček mě poslal abych se zapsal do turnaje, úkol mi ukazuje na herolda, ale ten mi tvrdí, že ještě žádný turnaj se nekoná. To jsem tam šel hned jak jsme dokončili lázně a vzal si od něj tento úkol. Musel jsem i čekat až herold vstane, potom postupně čekal od sedmi do osmi (nešlo se přihlásit) od osmi do devíti (nešlo se přihlásit) i odpoledne a pořád nic. Už mám další den a pořád mi to nejde…

Musíš počkat, až Hanuš vyhlásí turnaj.

jo musíš počkat, není každý den, pokaždé ti to večer zahlásí, že se zítra koná turnaj, stačí tam kolem 7-8 naběhnout a zapsat se. (mít u sebe min. 60 grošů jako zápisné)

Asi jsem ještě s hlavním úkolem někde blízko začátku, protože už uplynulo 7 dní a turnaj pořád nikde. Mám už i úkol od kováře zjistit co se stalo jeho synovi, říkal že turnaj bude zítra, uběhlo 6 dní a pořád nic :smiley: teď mám za úkol vypátrat smraďocha, ale dělám vedlejší úkoly a hledám poklady.

Už mám za sebou měsíc, mám prozkoumat Přibislavice, všechny vedlejší úkoly co jsem objevil mám hotové a turnaj pořád žádný… Není to nějaká chyba?