Quest - Stratení slavíci-bug

Mam verzi 1.4.3 … Quest mi hlásí 3 místa kde bych měl uložit klece, přitom všechny klece se slavíky už mám. Quest nelze odevzdat.

Edit : Quest jsem několikrát opakoval. Roznesl jsem klece po lese a odešel z lokace na +/- 2 dny. Pak jsem se vrátil všechny klece sebral a quest šel odevzdat tak pohoda. Vypadá to, že chyba je v tom když tu klec seberete ze země v době, kdy je ikona na mapě ještě červená… v inventáři se vám klec přesune do questové záložky s popisem, že slavíka už máte, ale quest to v tu chvíli rozbije a nedá se dokončit.

Si děláte prdel, že ještě ve verzi 1.4.3. se někomu tento Q pořád kouše! :roll_eyes:

Klietky som po jednej dal tam,kde ten vtak najviac skriekal. Netreba cakat dni…staci trochu odbehnut dalej a za par minut je skreklun v klietke. Pokracujes dalej k dalsiemu miestu kde skrieka druhy…to iste…potom treti. Takto postupne pochytam vsetkych za par minut. Treba ist podla sluchu,tak ti vravi ten polovnik v Ratajich,ne podla dakych blbych ikoniek na mape :grin:

No jo, ale jdou pak ty klícky s ptáčiky vrátit?

Ja som to presiel na prvy sup a este som popritom vyrezal ten tabor banditov poblizku :wink: Inac ten skrekot je fakt po case neznesitelny. Pamatam si,ze som do tej oblasti zabludil skor,este pred kvestom,a divil som sa , ze co to za nocniho hejkala tam kraka :grin:

A spoil - kdyz uz jste tam, tak nejen vymlatit tábor banditů, ale je dobré jit nahoru az na vrchol kopce. Je tam příjemné překvapení a dopravní kužel. Což se v posazavi 14. století jen tak nevidí.

Ve verzi 1.5 se mě tento quest konečně podařilo splnit.

Mám s tímto questem problém i v patchi 1.6. Pasti jsem položil, odešel, počkal, vrátil se a byli v nich slavíci. Všechny pasti jsem sebral - do teď vše ok. Poté jsem byl zabit Kumány - reload hry před quest se slavíky. Udělal jsem jiný quest, vrátil jsem se poté na slavíky. Všechny 3 pasti se však ukázaly položené v Ratajském domě zadavatele questu (vlevo od něj v horním patře cca za dveřmi). Samozřejmě ani jedna tam není. Jsem již přes 100 uložených her dál, hru nechci načítat zpět před zadání questu. Existuje nějaká pomoc?

Všichni, kteří vědí, že s tímto questem jsou problémy, ho mají udělat tak, aby minimalizovali riziko, tj. tak, že se spešl na něj zaměřím od prvotního zadání Q až do jeho kompletního ukončení. Jakmile ho přijmu, tak dokud ho nedodělám, nic jinýho ve hře mě nesmí zajímat ani odvádět pozornost. :slightly_smiling_face:

Ano, ale většina lidí si quest začne googlit až po tom, co zjistí, že jim nefunguje. To mi teď moc nepomůže :smiley: Psal jsem na support, o přetrvávající chybě vědí a snad na tom i pracují.

To jsem rád, že to nemám sám. I když nechal jsem tam jenom jednu klec😁

Tak bohužel ani na konci února 2019 není chyba opravená, dvě klece v tahu. Nemáte, někdo nějaký nový tip co s tím ??

Hru hraju už po 9 - a konkrétně s tímhle “bugem” jsem od verze 1.2.x problém neměl. Neuvádíte přesně jak co děláte - jestli naházíte včechny klece na zem, se pak nedivte. Další věc poblíž jsou lapkové. A další věc - občas to trvá než se pan slavík do klícky chytí - ale rozhodně se vyplatí chytat po jednom - a neposouvat čas, ani nikam neodcházet. Prostě tam kde slyšíš největší hluk vrány/teda slavíka tam hod na zem past - objeví se ti označení na mapě - pak zdrhni tak,abys neslyšel ten povyk co vydává - já to kombinoval s lukem - šel jsem střílet zvěř. Poblíž je i jedno místo s pokladem + lapkové - občas se u cesty objeví kumáni nebo kolemjdoucí - takže o zábavu není nouze - nebo jen oběhny další lokaci a označ si na mapě kde slyšíš ten řev od slavíka. Chvilku skákej/běhej po lese ± 2-3 min realnýho času - pak se vrat k tý pasti - slavík tam je. To samé po s druhou pastí a pak s třetí. Nikam neodcházej - tzn město - poblíž jsou ti lapkové - takže máš tam jídlo i truhlu. Tohle nikdy nebyl zabugovanej úkol - ale záleží jak přesně to děláš - což tu nikdo nenapsal …

Klec jsem “vyhodil” nedaleko tábora zbojníků(ale neustále v dost bezpečné vzdálenosti), halekal tam slavík o stošest, bohužel se vůbec neobjevila animace jak klec padá na zem. Prostě při odhození, přestala existovat. Po několika minutovém pobíhání a hledaní, druhý pokus, to samé. Až při třetím pokusu se klec konečně objevila a spadla na zem, brzy úspěšné ulovení slavíka. Bohužel, ty dvě klece nikde nejsou…

A nevyhodili ste všetky tri naraz? Mne sa to stalo.

nee, vždy jen jednu.

Ok - zkus to udělat tak jak ti napíšu - na animaci se vykašli - odhoď 1 klec (1) - slovy jen jednu ne všechny 3 naráz.
Tam kde jí odhodíš - mapa - a označ si místo křížkem - tzn kde přesně stojíš. Klícku bez ptáčka se v těch větvích špatně hledá - pokud je prázdná - takže - většinou to řve poblíž šišek ne větví na zemi - odhazuj pasti jakoby na trávě ne na větvích - pokud budeš otáčet obrazem a stát na místě - uslyšíš že třeba stojíš ne ještě dobře. Pak co odhodíš první past - a má se ti označit automaticky na mapě - ale občas se neoznačí - proto sis jí označil sám - svou polohu - jdi na procházku po lese, sbírej, lov zběř - jak jsem psal - nebo se prostě někde flákej - ale nesmíš slyšet slavíka co ho chytáš. Po asi 2-3 min - někdy jde hned - záleží jak přesně to místo objevíš, se vrat - klec musí bejt přikrytá jakoby hadrem - když není - je prázdná - což je možná důvod toho bugu,ale rozhodně neodhazuj další past (!) - pokud se ti nelíbí to místo - seber tu ze země v invu se objeví že máš 3 prázdný … popojdi odhod na jiným místě tu samou - opět označ si to do mapy. PAk stejný způsob s 2 a 3. A pozor - prázdá past je normálka v invu - plná klícka (se slavíkem) se objevuje v questovejch věcech.
Příjemný a úspěšně splněný quest :slight_smile:

Děkuji, snad to půjde.

Quest jsem delal nedavno a slo to bez problemu. Dulezite je hazet klece na rovnou zem a idealne u nejakeho vyrazneho bodu. Jinak hrozi, ze ji nenajdete. Klec totiz muze sklouznout z kopce a jste vriti.

Ano i ne - na toto jsem zapomněl. Takže připomínám, v nastavení hry se nechá nastavit i fyzika. Tzn. že ona klec nemusí sklouzávat,zůstane na místě i když je “hozená na svah”. Pokud toto je ten problém,pak stačí jen nastavit herní fyziku v herním menu, pak po splnění úkolu to vrátit zpět. Chjo :slight_smile: