Quest ,,Z kamene"

Tenhle quest chci udělat tak, že počkám do tmy, pošlu Matuše s Frickem se mlátit a ukradnu to. Poprvý jsem to nějak poslonil a když to pak nahraju znova, ty dva se už na tý vyhlídce neukazují. Co mám dělat? Nechci si talmberkský znepřátelit tím, že je pobiju…

Pokud to chceš dohrát aniž by si musel Matouše s Frickem vystavit nebezpečí tak to můžeš ukrást již na Tamberku jsou tam v truhle.:grinning: Jinak jsem ten quest nezvládl udělat měl jsem tam bug a peníze v táboře nikde nebyly.

Strávil jsem nad tím celý odpoledne, ale konečně jsem t dotáhnul. Prostě jsem tam naběhl (je to v tý první chatce vpravo, když stojím proti tomu táboru na cestě), ukradl a pádil pryč. Počkal jsem na tý mýtině. Když jsem ale nejdřív dal chechtáky Matušovi, přišlo mi, jako kdyby byl bug, že Fricek umřel. Tak jsem to dal znova a dal je nejdřív Frickovi a pak až Matušovi a v poho.

Jak zařídit, aby přepravu peněz střežilo míň vojáků? To mám dát do nějakých kotlíků na Talmberku utrejch Spánek?

ikdyž jsem nechal otrávit koně, požádal Bořka o převelení vojáků do Skalice, tak mě to stejně vypsalo, že jsem nesnížil počet vojáků střežících peníze. :roll_eyes: Tak nevím.

Mám problém, tenhle Quest se mi nedaří dostat, hru mám komplet dohranou včetně posledního DLC Band of… když dojedu do hospody na Mítince tak s Frickem promluvím řekne mi, že mají asi práci a ať dám řeč s Matoušem, ale když s ním dám mluvit tak se objeví jen volba že sháním pacholky do Přibyslavic.

nevíte co s tím nebo proč to tak je

Tuším, že po obléhání Talmberku už ten quest (pochopitelně) nejde začít…

To jsem si taky myslel, ale bratr hraje také je na to stejně jako já, má dokončeno vše a včera právě dojel do té hospody a Quest dostal…

No, říkalo se, po odchodu na Vraník už některé questy (zvlášť ty spojené s Talmberkem) nejdou. Jestli to nové patche změnily nevím…

Ahoj,

No,po Vraníku se spousty questu (side) tak nějak bugne, ne nadarmo to píše upozornění - ale, nemusí. Otázka je - už jsi oznámil Divišovi, že jsi dostavěl Přibyslavice? Nedělej to, dokud neseženeš lidi do Přibyslavic. Uvidíš sám, co po Vraníku bude aktivní - občas se prostě ona pozvánka do Přibyslavic neobjeví (Diviš). Pomůže save - před Vraníkem.

Ten úkol jsem “dal” až na 6 pokus :slight_smile: Opět nědělal jsem to až po hlavním příběhu, ale společně s příběhem “Zajícovo oko”. Je tam pár nachytávek - člověk si musí dávat pozor. Samotný úkol - zeptej se nejdřív Ondřeje (hostinskyký na mýtince) - to jak je hvězdička - co je novýho - měl by ti říct že je naštvanej na Fricka s Matějem. Pak jdi k Frickovi/Matějovi, měl by se pak stát ten úkol aktivní.

Co se týče toho zmenšení počtu stráží - jak říká Fricek - dej někomu přes hubu - tzn. lidem z Talmberka. A zdrhej před strážema. Nevím kdo si dal takovou práci to tímhle způsobem dělat, já to svědomí neměl - ztrácet zbytečně reputaci.

A konečně kvůli achivementu doporučuji uložit hru před tím přepadem, potom to spustit, ukrást prachy (nebojovat) je to po pravý straně (přes řeku) pokud cestujete směrem od kováře po cestě do Talmberka. Objeví se ikona zákaz vstupu - tak bacha na stráže - je to v 1 chýši jak chrápou kameníci - odemkněte truhlu - a v ní je symbol peněz,ale jsou označený jako peníze pro kameníky nebo něco takovýho (3 000) ty ukradněte a zdrhejte na mýtinu. Přerozdělte to Fricek/Matouš, potom zpět na mýtinu do sklepa hospody, dole a úplně vzadu po levé ruce jsou sudy - dejte použít - automaticky jste k penězům získali prázdný vak,ten tam automaticky položte (použít). Rozhlédněte se jestli vás někdo nesleduje a je tam zamčená ještě truhla (hodně těžký zámek) tu otevřete, v ní je křížek pro Adama v Ratajích. (To jen kdyby jste ještě neměli splněný ten úkol s Adamem - a zde je první nepěknost - pokud ten úkol pro Adama nemáte splněnej - pak občas po vyhledání horníka se objeví bug - kvůli Ondřejovi - takže dřív než mu tam dáte prázdný vaky - dodělejte tenhle úkol. Druhá nepěknost je při zajícovu oku - a s Černým Lukášem. Pozor, dokud tenhle úkol pro Lukáše neuděláte, a přesto položíte ony vaky a ohlásíte to (hejtmanovi v Talmberku) úkol se opět nesplní - stejné je to pak v pokračování - takže - položte vaky, a pak MUSÍTE na jeden zátah dodělat, pokud to máte rozjeté - úkol pro Lukáše - tzn. parohy,Roh + setkání se zajícem (to můžete nachvilku doložit ten úkol,dá se to stihnout), ale - dodělejte úkol pro Lukáše - železná zásoba. Odevzdejte mu to. A stejně dokončete před tím úkol pro Adama - vypátrejte uhlíře co mu ukradl prachy - je sám u chatky - pokud na něj zatlačíte přizná se. Pak vratte křížek a všechny prachy adamovi. Nebo půl napůl - půlku adamovi a půl ondřejovi) - opět pozor - nejdřív mu dejte vše (Adam) on vás pak bude chtít podělit - to už je na vás co mu řekněte. Pak zpět mýtinka a dodělejte ony úkoly s Ondrejem. Tím to splníte a nebudete mít nesplněný úkoly. Ale vaky s penězi máme pořád v hospodě - takže cestujte do Talmberku (lepší je to koňmo ne přes rychlý cestování - trvá to dýl) a před vstupem do Talmberka uložte hru. Potom šup za hejtmanem, a na 1 dobrou naprášit všechny 3. Dostanete achivment - Jidáš. Teď zpět na save - načíst hru - a udat Ondřeje - tím zachráníte Fricka/Matěje - a hurá na mýtinu - opět koňmo ne přes rychlý cestování - a múžete videt cut scénku + hejtman vám řekne že jste měli pravdu - a uvidíte plačící šenkýřku - poslechněte si co říká - :slight_smile: (Vstup do hospody máte zakázán). Další věc opět koňmo před budovu lovčího - slízt z koně (je noc) a proběhnout do lesa. Schodit ze sebe věci,aby vás nepoznal strážnej, pounout čas na 2 den na ±7 hodinu raní. Pak normálně jít do domu lovčího - je tam zase nevstupovat/soukromý pozemek) a měl by vás zastavit strážnej že jste do někoho vrazili - zaplatte mu pokutu at nemáte problém se strážemi, a odtáhněte ho ke vstupu do lesa.Počkejte si až za vámi dojde, pak par kroku odstupte,jakmile se otočí - šupky přiběhnout,skrčit se, omráčit (okrast o věci ale není nutný) - odtáhnout tělo ke svahu lesa,upustit a pak na pohodu k ženě lovčího …

Tvoje příspěvky číst je někdy radost. :slightly_smiling_face:

Ve který truhle na Talmberku jsou ty peníze a vak? Ani u Diviše ani u písaře nebyly. O patro výš je Štěpánka (klenoty pro Vojtěcha) a Bořek…

Ve zkratce - dokud se neobjeví - už jedou - nenajdeš je. Vodítkem může být to, že dřív se do toho místa šlo dostat a páčit truhly bez omezení. Ale teď při questu tam máš zakázaný místo - na celou tu oblast.Je to pod Talmberkem - poblíž (na druhý straně) je kovář. Ještě vodítko - jestli víš, kde je koželuh (není ta budova označená) V ní bydlí myslím že kovářova žena (je tam truhla v tom domku a v ní je úlomek královny ze sáby) - tak když odtamtud půjdeš rovně za nosem (směr západ) najdeš tam “tábor” - jsou tam ty kameníci (spí tam - v těch chýších) tak když to vezmu odtamtud - proběhneš celou tu oblast s chýšema - tak úplně ta poslední chýše (co je nejvíc vpravo). Ale z týhle strany tě bude čekat nejspíš boj - je lepší tam přiběhnout z opačný strany - než se stráže rozkoukaj seš dávno pryč - bez postihu.

Jinak jestli jsi hledal ty prachy ještě před samotným útokem, pak jsme dva - já nad tím strávil ± 4hodin. Nikde na Talmberku nejsou - jen v době aktivace toho úkolu kdy se objeví už jedou - pak už jsou tu - a to je ta doba to hned vykrást.

Vaky (prázdný) nikde nenajdeš - ty získáš automaticky - bud hned jak vykradeš truhlu - nebo po rozdělení lupu s Frickem/Matějem - objeví se - získal si prázdné vaky …

EDIT (spíš zajímavost):
Předešlý úkol byl - kumánský převlek - a ten úkol (převlek) má smysl - a vždycky měl - to co se tu píše není úplně ona pravda :slight_smile: Pokud čtete poctivě co odpovídají NPC při úkolech - pak zjistíte, že ten převlek (je nesmyslnej - ale je to dle představ lidí) se hodí právě na ten přepad k postrašení lidí (normálních vesničanů co žijou pod Talmberkem) - pokud zmlátím kameníky (nutný převlek) pak strážný budou hlídkovat právě tam, pokud budu dávat do tlamiček u těch posledních pár budov (já to nedělal - prostě se mi příčí mlátit ženský) obyvatelům a pak zdrhat před strážema (stačí zdrhnout na mýtinu jak je Fricek/Matěj) mělo by se snížit počet stráží - páč budou nahánět kumány. Ale tohle bych musel znova rozjet - a ověřit to - protože já jsem spíš klaďas - ale asi to začnu hrát na po 10 a budu zlej. Cílem bude mít reputaci pod minus 10 :slight_smile:

Já to chtěl zkusit jinak, tak jsem plnil oba questy “od hospody” souběžně, akorát jsem nakonec nečekal 5 dní na transport, ale (pozor spoiler!) ukradnul peníze na hradě ve věži (jsou tam dvě). Pak se ukončí oba questy. Ještě musím zjistit, kam odešli ti dva vejlupci, abych je přemluvil do Přibyslavic, nad lomem ještě nechtěli. Strašit za kumána mě nenapadlo.

No ale vždycky ty lidi poznaj, že v tom převleku jsi ty, resp. Jindra, což je blby, protože pak po tobě půjdou strážní ikdyž převlek sundáš. Takže ten převlek je dál opravdu naprd - nepoužitelnej (alespoň pro můj styl hraní)