Výstavba Přibyslavic

ahoj. jakou budovu v Přibyslavicích mám postavit jako první aby mě to co nejdřív vydělávalo ? popřípadě v jakém pořadí mám jednotlivé budovy stavět ?

0 Likes

Krčma dobre vynáša.

0 Likes

ok díky ale předpokládám že je lepší na začátek něco co mi bude generovat materiál na stavbu dalších budov ne ? (pokud něco takového vůbec je)

0 Likes

Materiál si kupuješ od obchodníkov z dedín, potom už nemusíš material riešiť. To je základná požiadavka.

" The best income building are: / Najvýnosnejšie budovy sú

Taverna

1. The Tavern (1220 daily groschens): For 8000 groschens it produces 500 daily groschens, with the upgrades, which costs more 3000 groschens, you can produce a total of 1000 daily groschens just with the Tavern. Plus 70 if you have a Butcher’s, 50 if you have a Bakery and 150 if you have a Guardhouse. It’s possible to get 1220 daily groschens here.

Kováčňa
2. The Forge (750 + 35 daily groschens): For 8000 groschens it produces 500 on a daily basis, with one upgrade for 2000 groschens it add more 250 for your daily groschens, so a total of 750 groschens. Plus, it provides 35 daily groschens if you have a Stable or a Guardhouse.

Pekáreň
3. The Bakery (415 + 50 daily groschens): For 4200 groschens + 500 from the Drying Shed upgrade, it can produce a total of 415 daily groschens with all upgrades. Plus, it provides 50 daily groschens if you have a tavern.

Rezník
4. The Butcher’s (390 + 70 daily groschens): For 4200 groschens + 500 from the Smoke House upgrade, it can produce a total of 390 daily groschens. Plus, it provides 70 daily groschens if you have a tavern.

Stajne
5. The Stable (245 + 120 daily groschens): For 5000 groschens + 2000 for the Saddler’s Equipment upgrade, it produces a total of 210 daily groschens, but if you have a forge it produces more 35. Plus, it provides 120 daily groschens if you have (and you have) a Trader. So a total of 365 daily groschens.

Strážnica
6. The Guardhouse (195 + 150 daily groschens): For 5000 + 1000 you can produce 160 daily groschens, if you have a forge it produces more 35. Plus, it provides 150 daily groschens for the Tavern.

Obchodník
7. The Trader (170 daily groschens): For 4000 groschens it produces 50 daily groschens, if you have a Stable it can produce more 120 daily groschens.

Včelín
8. The Beehives (120 daily groschens): For 1500 groschens you loose 60 daily groschens, but if you have a Tavern and a Bakery it can produce more 180 grochens."

2 Likes

já to stavěl tak na co jsem měl, docela zdlouhavej proces, doporučuju začít plnit questy, které obsahují vymlátit kemp lapků nebo kumánů, zinkasovat odměnu a nakradené věci prodat v ratajích, ze začátku jsem lehce platnéře dotoval, ale později měl u sebe cca 50k a dalo se u něho prodat pak hromada věci, také apatykář v ratajích koupí všechno, od zbraní až po knihy…
odhad na cca 90k nákladů na stavbu je střízlivý, dosáhnul jsem na 1200grošů denně výdělek a pak už jsem jen simuloval dny, abych si mohl dovolit dostavení celých přibyslavic.

0 Likes

Pár lidí sem už do Přibyslavic přemluvil (Spoiler: Kuneše, Adama, Mirku, Malinu a kováře ze Sázavy), ale někde jsem zachytil, že by měl jít přemluvit i obchodník, podařilo se někomu?

0 Likes

obchodník kterýho můžeš přemluvit žebrá v ratajích ( je jedním ze skalických uprchlíků ) teď si za boha nemůžu vzpomenout na jméno. Jak zapnu hru doplním (Krochhanzel) … :slight_smile:

0 Likes

Hele já se ptal fricka s matušem a ty se mi nepovedli přemluvit, neměl jsem pro ně splněné questy, také kupec v ratajích se mi nepovedl, tak jsem to zatím odložil na dobu neurčitou :smiley:

0 Likes

Jo, ty dva až okradete vojáky. Krochhanzla (?) potkám vždycky když spí (i přes den), takže nemůžu mluvit…

0 Likes

Přesně Krochhajzl nebo tak nějak :smiley: to je on … tak ten může byt pozvanej do přibyslavic jako obchodník …

0 Likes

A je možný, že je něčím z dřivějška bloknutej? Byl jsem za ním 3x (různé dny) a pokaždé spal v táboře u dolního hradu…

0 Likes

Ještě jde pokud máš stáje, ti štolbové, nebo jak se to jmenuje, jeden co u něho byl ten kůň pro Štěpánku, a nebo Neuhofu. Krochmajzla mám taky, řezník přijde přes soud.

0 Likes

Ano chrápe skoro pořád, musel sem u něho stát a posouvat čas tak abych ho vychytal vzhůru. Nevím co má za problém ale pořád jen chrápe … :smiley:

0 Likes

Já bych měl k Přibyslavicím připomínku - mohli by přidat ještě Lázně aby šli dostavět.

0 Likes

Nakonec pomohla náhoda, zakončil jsem hraní ve své místnosti na hradě. Při dalším spuštění jdu přes most a vidím, že ten Krojchanzl přechází od jednoho lůžka k jinému, naštěstí jsem stihnul promluvit, než si on stačil ustlat.
Lázně by se hodily, to sem si taky říkal.
BTW Mám pekárnu a zbrojnici, tak nevím, jestli někdo půjde i tam…

0 Likes

Zkoušel někdo, jestli lze v průběhu výstavby odejít na Vraník?

0 Likes

jo já odešel na Vraník ve chvíli kdy mi zůstalo za úkol vystavět kostel. Po útěku z tábora quest v pohodě pokračuje dál …

0 Likes

Dík, taky mi to teď tak vychází. Sice bych mohl kostel nejdřív dostavět, ale chci ještě zkusit někoho (ideálně všechny co půjdou) přemluvit do Přibyslavic…

0 Likes

Jelikož jsem chtěl na Přibyslavice napsat spoiler, tak ho vynechám a něco napíšu tady:

Nezáleží jestli postavíte pekárnu nebo řeznictví - stejně jako stáje nebo kasárnu. Rozdíl je pouze v lidech co můžete pozvat do Přibyslavic. S Kronhajzlem problém nemám. Co se týče ekonomiky - je to dost dobře přehledné co která budova dává (vydělává) takže je zbytečný sem něco o tom psát. V průměru jde získat ± 2200-2500 grošů - ale to co to ovlivnuje a to strašně moc jsou vaše rozhodnutí při soudech - ono třeba za čistou vodu - 10 přežije každý,stejně jako nespokojený pacholky - 10 ale přeplacenýho lokátora - 150 -180 grošů je už docela znát, stejně jako peníze za věno apod. Ale to vše jsou platby do minusu za které si hráč může sám - prostě se špatně při soudu rozhodl.Takže bacha na to.
A konečně achivment co můžete spešl získat je i ten - když vystavíte Přibyslavice - aniž by Jindra uměl číst. To je o Přibyslavicích ode mě vše - ale jak jsem se zminoval - píšu v 1 threadu jak plnit úkol Raubritter - mohu dopsat i třeba výstavbu přibyslavic - nebo třeba quest šibeniční bratři - a jak to zahrát aby jste spnili oba úkoly tzn. aby přišlo méně stráží apod :slight_smile:

0 Likes