Zabiti Prcka, bitva u Pribyslavic


#1

Ahojte vsichni :slight_smile:
Opravdu se nemuzu dostat pres zabiti Prcka, uz sem to zkousel snad 1000x ale bohuzel, zdravi v pohode, stamina se nacita po par vterinach, ale Prcek parkrat sekne a je po me a to mam brneni, kreju se stitrm a mam cep. Prosim pomozte, nechce se mi toho zbavovat. Je to verze pro PS4 . Diky moooc :slight_smile:


#2

Základní finta je jít mu po hlavě, protože nemá helmu. Dobré je mít od Bernarda naučené riposty (mistrovské seky) a mít perk Louskáček. Pak stačí trefit jednu dobrou ripostu a s trochou štěstí ho okamžitě pošleš k zemi. A obecně lidem připadá nejsnažší jít na něj s lukem - nechat ho přijít blíž a střelit ho přímo do hlavy (a opakovat to). Díky absenci helmy je na to silně náchylný.


#4

Když ti to nejde normálně, tak ještě můžeš vypít různé lektvary, je jich 5 nebo 6 co zvyšují sílu a výdrž.


#5

Musím říct, že ten boj s Prckem je opravdu asi až moc těžký. Pokud člověk jde jen po hlavní linii, tak se k bitvě v Přibyslavicích dostane někdy kolem 10 úrovně. Já jsem měl před bojem s ním vypito několik lektvarů (do bitvy jsem šel nalačno, abych se mohl potom nadopovat), v průběhu celé bitvy předtím jsem se raději držel zpátky, abych toho schytal co nejmíň a stejně jsem s Prckem měl hodně velký problémy. A nemyslím, že by to bylo tím, že hraji Hardcore mod. Prostě když se člověk nejdřív zaměřuje jen na hlavní příběh, tak je u Prcka moc brzo, protože je na něj málo vytrénovanej.


#6

To je dobře, nemá to být lehký souboj. Když ho nakonec zdoláš, tak tě to těší o to víc, ne? Těžké to je, ale ne nemožně těžké, takže podle mě v pořádku.


#7

Zase sem zkousel a porad nic…to uplne od hry odradi, kdyz se s tim clovek jebe porad a porad dokola…ani rychlej pohyb mi nejde, porad se tak nejak couram…no nevim uz…tinhle stylem hru zanchvili vymazu a poslu do sveta…:frowning:


#8

Moje rada: když ti to fakt nejde, tak začni hru od znova, ale hrej potom tak, aby jsi dělal různé vedlejší úkoly než se dostaneš k bitvě v Přibyslavicích, aby jsi tam byl potom lépe vytrénovaný v boji s určitou zbraní na kterou se od začátku zaměříš.


#9

A taky je dobrý jít tam na lačno, sebou co nejvíc povzbuzujících a léčivých dryáků a ty pak ve správnou chvíli pít.
Jinak nevím, jak tady někdo přišel na to, že Prcek nemá helmu? Asi možná v normálním módu, ale v hardcore módu přilbu teda má. Takže rada - jít mu po hlavě - je k ničemu.
Spíš vždycky, když začne máchat mečem, tak se snažit odstoupit z jeho dosahu, aby člověk dostal co nejmíň zásahů, protože vždycky, když začne útok, tak dělá celou sekvenci seků, nikdy jenom jeden. A pak hned co dokončí svoje máchání, tak na něj vlítnout s několika vlastními seky dřív než nabere sílu. Často taky čeká (dlouho čeká) dokud nezačne máchat soupeř, ale pak to dokáže vykrýt a ještě zasadit kontr, takže je možná lepší být trpělivý a taky čekat dokud nezačne máchat on první. Ale samozřejmě ze začátku boje na něj co nejvíc vlítnout dokud působí vypité lektvary. Až vyprchají, tak potom být raději trpělivý.


#10

Já měl problém i s tou bitvou v Přibyslavických, natož s Prckem, ale nakonec jsem ho zabil jednou ránou z luku. Trefa do hlavy z blízka. Pokud vám nejde (jako mě) boj mečem, dá se to takto snadno obejít (i když z toho nemáte pak moc radost).
Já jsem se do té bitvy v Přibyslavicích dostal dost brzo. Ne že by mě nebavily vedlejší questy, ale měl jsem pocit, že ty hlavní zkrátka více spěchají, chtěl jsem v nich mít jasno a ty vedlejší plnit jen jak se hodí po cestě. Prostě mě nenapadlo plnit vedlejší úkoly, když vím, že v lese se připravují Kumáni na nějaký veliký útok :slight_smile: Ta hra mi nikterak nenaznačila, že se na tu bitvu mám opravdu dobře připravit (do té doby pohoda), takže mnoho lidí do ní šla s holou prdelí (jako já).


#11

To je přesně to, co jsem už někde tady psal - když člověk rozjede hru a skoro vůbec se nevěnuje vedlejším úkolům a trénovaní boje se zbraní, tak se dostane dosti rychle k souboji s Prckem a tedy nedostatečně připraven a má pak veliký problém.
Takhle těžký protivník měl prostě být ve hře v příběhu později.