Zklamání po 8 měsících


#1

Ahoj tak po 8 měsících jsem se rozhodl napsat svůj názor na hru. Moje nadšení poměrně rychle utichlo a momentálně jsem spíše naštvaný a začínám tu hru nemít rád.

Opravdu jsem si užil příběh a po odehraných 130 hodinách jsem tu hru už nezapnul, jednoduše jsem si říkal, že počkám jak se to vyvine s bugama atp.

Všechna DLC co už vyšla jsem už dávno odsoudil.

  • From The Ashes obsahem neodpovídá placenému DLC, možná FREE, ale spíše to měla hra obsahovat od začátku.
  • Hardcore mód byl OK, jen lidí, co si ho opravdu užijí moc není
  • Hans Capon vtipný, ale zase moc krátký
  • Turnajový mód je nudný, čekal jsem, že se budu moct podívat jak někdo bojuje, ale funguje to stylem načte se souboj, ukončí se souboj a ty jdeš zas na další souboj. Je to prostě nudné a jen se to opakuje.

Takže minulý víkend jsem hru spustil s nadějí, že si na chvíli zahraju. Spousta bugů by mělo být OK, měla přijít nějaká ta optimalizace atp.
Já nebudu nadávat na klasické bugy, protože také sem tam programuju a vím, že u takovéhodle RPGčka to snad bez chyby být nemůže. Co mě ale vážně naštvalo, je to, že po půl roce stále chybí půlka Talmberku, to je prostě neodpustitelná chyba ! Co se optimalizace týče tak nepoznávám rozdíl. Nemám sice nějaké dělo, pouze mid-end za 25k, ale optimalizace by podle mě měla být mířená hlavně na mid-end sestavy.

Asi bych se ještě chtěl vyjádřit k odměnám pro backery. To, že nedostali, co měli, jsme už tak nějak překousli, ale nyní se klube další podraz. Ale copák, on vyjde artbook ? A každej si ho může koupit za 30€ ? Hele, backeři, chcete něco slyšet ? - HAHAHAHAHA.

Takže abych to zakončil, nechápu váš marketing a to jak si hrabete prachy na kraťoučkých a nesmyslných DLCčkách a už vůbec nechápu art book, který vychází skoro rok po vydání hry a backeři, kteří utratili spousty peněz a co víc, PODPOŘILI VÁS TAK, ŽE JSTE NEZKRACHOVALI, si to budou muset kupovat znovu. Bugy už neřeším(Většina mi moc nevadila), odinstaloval jsem to a šmitec. Dan by se měl věnovat spíše filmu, peníze by byly, příběhy má kvalitní. Celkové hodnocení hry jsem změni z kladného na záporné.

Na závěr bych měl message speciálně pro vedoucí hlavy ve WH. Lidi podrazy nezapomínají, to si pamatujte a až budete dělat pokračování nebo jinou hru, nepočítejte, že vám jich znova tolik pomůže a že hra bude mít stejnou prodejnost. Obrovské vlně refundů jste se krásně vyhnuli prvními hodinami gameplaye (Či spíše prvními hodinami cutscén). Já osobně si další hru od WH nekoupím.


#2

Talmberk bol jeden čas bugnutý, že bol zdevastovaný po dokončení hlavnej línie, no následne ho opravili.
Firma sa rozširuje a bez prílevu peňazí za to, čo tvoria, by asi neprežili. Tie DLC tak či tak nepridávajú pokračovane hlavnej dejovej línie, nie sú teda nutné, aby si ju všetci kupovali, inak prídu o koniec, ktorý tak či tak prinesú najskôr až v ďalšej hre.
Art book takisto nie je nutnou súčasťou hry, hoci neviem, čo nesplnili voči backerom, nie všetky DLC boli na Kickstarteri sľubované.
A optimalizácia je už jasný problém engine, veľa NPC naraz beží a dolaďujú to, nedávno upravili načítanie tvárí, no stále to nie je ono.


#3
  • Nemluvím o zdevastování Talmberku, ale o chybějících texturách
  • S přílivem peněz nemám problém, ale ať je to za něco smysluplného
  • S načítáním tváří je pořád stejný problém

#4

V Talmberku bol jeden čas bug s texturami. Ja som ho nemal, no videl som video, kde hráč vstúpil a chýbali mu časti hradu vzhľadom na rozvíjajúci sa dej, no neskôr tento problem opravili.
Pri rýchlom príchode do Ratají vela ľudí hlásilo chýbajúce hlavy NPC, teraz však upravili problem natoľko, že tie tváre zobrazí, ale nemajú vlasy či čiapku na hlave. To teda bolo v minulom patchi, odvtedy som nehral.


#5

Súhlasím s tebou je to presne tak ako si napísal.


#6

Bohužel to vidím stejně, hra je to sice skvělá, ale prostě u mě to zkresluje ten neskutečný pocit vlastenectví, že to dělali česi, ale hlavně že se to v česku odehrává, to je prostě takový můj splněný sen od doby co sem hráč a kdyby mi někdo před 10 lety kdy jsem mastil Gothica apod… řekl že vyjde velké RPG zasazené v česku asi bych se mu vysmál :smiley: :smiley:

No ale k těm problémům … Od vydání -optimalizace naprostý paskvil a mě osobně hra běží snad ještě hůř, než když vyšla … Nesplněné sliby pro backery bez komentáře, Artbook za ty prachy bez komentáře po takové době …

Co se týče DLC , Jana ptáčka jsem teprv dnes rozehrál tak nevím, ale From the Ashes - naprosto zbytečné DLC, které tam mělo být v základu a nebo zdarma , Hardcore mód je fajn, ale nic pro mě, příliš těžké :smiley: a turnaj je asi největší zklamání, ale tak beru je to zdarma …

Co mě dost vadí je ta technická nedokonalost, nevím jeslti je to grafikou a nízkým nastavením, ale textury dost problikávají, jsou nedodělané hlavně u postav kde to vypadá fakt blbě, kdy se jim špatně prolínají kusy oblečení nebo úplně chybí, animace postav jsou hrozné a celkově se mi vůbec ale vůbec nelíbí hlavně v cutscénách, kde občas vypadají až směšně … Nečekám od toho preciznost jako od Zaklínače 3 , ale je to prostě slabota …