Backeři ČR - dodání

Normálka u všech, u ČP zvláště když spadáte pod nějaké “proslulé” depo (třeba 70x) :slight_smile:

Končí 12. Február/Únor a Od 9.2 to mám na Svozovom Depe. Kebyže to nesie rákosník na rikši a ešte keby na tom na moravskej hranici robili testy pre prítomnosť stopových prvkov plutónia, bolo by to tu skôr. Ja som skalný fanúšik projektu a trpezlivý človek ale začínam byť riadne napájkovaný, v UK a Fritzlande si to už pekne rozbaľujú a hulákajú čo im všetko chýba a kde je aký mikroškrabanec.

3 Likes

Ahoj mohl by mi nekdo poradit kde sezenu to tracking number, nebo steam klic nebo neco. Jsem backer, mam tu soldier odmenu a asi jsem blbej ale v profilu na kingdomcomerpg.com nic nevidim. (adresu vyplnenou mam)

Poslal jsem peníze na “Knight Tier Physical Special Edition”. Co z toho nakonec vylezlo:

  • Digipak: v pořádku
  • Hra: mám sice DVD se hrou, ale jsou samostatně nespustitelné. Potřebuju Steam (je to sice už bohužel průmyslový standard, ale stejně…), takže jsou užitečné jen k tomu, že nemusím z netu stahovat celou hru, ale jen patche. Hra je sice k dostání i na GOG bez ochran, ale přispěvatelé mají smůlu, na výběr nemáte (asi by to nedejbože mohl někdo chtít). Většina ostatních (i daleko menších) projektů nemá problém dát svým přispěvatelům na výběr. Někteří dávají dokonce obojí najednou.
  • Sountrack: v pořádku
  • Making of na DVD: bude “Soon”. V jaké podobě, težko říci. Nejspíš si to budu maximálně moci stáhnou, ale rád bych se mýlil. Pokud budou opravdu posílat DVD, tak v krabičce na něj místo neudělali a bude se válet někde bokem… Na druhou stranu chápu (a jsem rád), že tam chtějí mít všechno, tak s ním čekají.
  • Manuál: moje hlavní motivace poslat peníze byla, že dostanu hromě hry samotné i pěknou krabičku a manuál, což je něco, na co valná většina vydavatelů už dávno kašle. Jak se ukázalo, tak Válečný Kůň taky. Místo toho alespoň poslali A2 s motivem ze hry z jedné strany a mapou na straně druhé. Složený je větší než krabice, takže to zas bude někde bokem…

To všechno jsem se dozvěděl až ve chvíli, kdy mi to dorazilo domů… Opravdu “Special Edition”.

Teď už chápu, proč loni posílali e-mail s nabídkou, abych si změnil svoji edici z fyzické na digitální, že mi dokonce povýší na vyšší tier. Zjevně už tušili, jaká hovnobouře to bude.

Slibovaná linuxová verze taky potichu vyšuměla.

Když si to čtu, jsem rád, že jsem neposlal víc. Třeba propíraná trička. Uvedu příklad: “Předobjednal” jsem si Turris Omnia. Na výběr jsem měl ze třech různých barevných verzí krabice routeru, k tomu jsem si přidal nějaké příslušenství (včetně speciálního upraveného krytu, který jsem dostal ve stejné barvě jako ten základní!), u triček jsem si mohl nejen vybrat velikost, ale i barvu a dokonce zda má být dámské nebo pánské. V CZ.NIC sice zjistili, že si tím značně zkomplikovali situaci, ale přesto dodali vše jak slíbili. Podobně i daleko menší projekty, kde na tom dělalo pár lidí.

Mimochodem, před deseti lety vyšel Zaklínač, kde jste za tehdy běžnou cenu nové PC hry (1000 Kč) dostali kromě hry samotné manuál (60 stran), průvodce hrou (120 stran), mapu herního světa (barevná oboustranná A4), brožurku s povídkou (36 stran) a CD soundtrack. O rok později vyšla dokonce reedice za nižší cenu, bylo tam vše výše uvedené a k tomu navíc hra opatchovaná bez DRM, DVD o tvorbě hry, DVD s bonusovými scénáři, CD s hudbou inspirovanou Zaklínačem (!). Je pravda, že i na tehdejší dobu to byla poněkud výjimka, ale jak je vidět, dnes už ani ten manuál na pár stránek ke hře nedostanete…

Parafrázovanými slovy klasika: “Celé jsem to pozorně sledoval a vyvodil jsem z toho závěr, že bude-li ještě někdy příležitost a budu-li opět požádán o nějaký příspěvek, že se vám na to vyseru.”

Doufám, že alespoň hra samotná bude za něco stát.

5 Likes

nevíte náhodou když jsem vložil DVD1 a dal instalovat se mi ta hra stahuje ze steamu? ráno nic stahovat nešlo

Celé se to stahuje ze steamu. Ty dvd jsou prakticky k ničemu. Na dalších vlíknech už se to taky řeší. Já si pustil soundtrack a stahuju jako o závod. :smiley:

no já to asi budu stahovat až to vyjde s tím patchem, nebude toho tolik a stahne se opatchovaná verze že?
jinak ty DVD nejsou k ničemu, když mám pomalý stahování 30 GB mam na 14hodin :smiley:

Podle všeho se tím obřím day one patchem vše mění. Data na těch dvd nejsou už vůbec aktuální, takže tě steam stejně nenecházá přes ně instalovat.

jenže ten pach má mít neco kolem 22GB a to je míň než 30Gb a instalace z DVD jít musí, když tam mam licenci né, co kdybych to chtěl prodat?

Patch je podle všeho již obsažen v souborech, které stahuje steam.

Prodat to můžete, ale nikdo jiný si to už nezahraje, protože to je provázané s vaším Steam účtem :slight_smile:

to mají ostatní ale edice duke a výš mají mít 2 licence, jenže nikde nemám ten druhej steam klíč
dokonce jsem mohl mít PC a PS4 licenci

A prečo v popisku baron edicie píšu ‘digital as well as physical’? To mi príde ako 2 Licencie taktiež.

to znamená že máš mít steam klíč a normalní DVD, to dvd je pokud to nechceš stahovat

“Physical copy of Act I” && “Additional digital copy of Act I”

Obzvlast, pokud ta physical copy je vicemene jenom steam “installer”, tak mi vyklad, ze by to znamenalo jen jednu licenci, uplne nesedi.

Ovsem momentalni stav je, ze se velkemu stahovani stejne nikdo nevyhne.

a ty nevíš jak to dneska bývá s hrama jestli mají už v sobě DVDčka steam klíč? můžu to zkusit naistalovat na jiným počítači když tak

Urcite nemaji. Jakmile se spusti instalace z Disc 1, tak to jako prvni vec chce hned zadani klice.

Ono to technicky ani neni uplne realizovatelne, protoze pak by museli DVD pro kazdeho vyrabet individualne.

tak to se musim zeptat podpory, protože jestli chápu správně tak bych měl mít ještě jeden steam klíč
teď to mám stejný jako Earl a baron

Uz to nekomu funguje ???xbox one …mam jen jeden klic na profilu ten neco aktivoval …ale hra se nestahuje mam tam neco co ma 10.1 mb ale dalsi klic nic…jsou skoro 2 hodiny rano uz by to melo bejt otevreny ty kody pro stahovani na profilu ne???nebo mam pocitam spis ze kod dorazi az behem dne??