Beta verze - zkušenosti, postřehy, připomínky

je tam spousta věci, jako chybějící dialogy, kdy NPC prostě nemluví,
dále nesmyslný “kurník”, který končí uprostřed kopce, atd. Jako jeden z
návrhu by bylo fajn, kdyby se dalo na lavičky posadit :slightly_smiling: A ten systém boje, resp. výcviku mi nepříjde taky úplně optimální. Navíc v noci, když jde člověk dělat výcvik, vidí velké kulové :stuck_out_tongue: Stalo se mi, že mi zmizely navigátory (kompas nahoře). Tlačítko X se nedrží dlouze, pro označení cíle, jak je napsáno pod mapou, hned první quest nejde dokončit…a to jsem to zatím hrál jen 2 hodiny :smiley: Neznamená Beta náhodou, již skoro finální verzi jen s drobnými úpravami? Spíš bych to viděl na Late alfa vezi :slightly_smiling:

1 Like

No snad to zvládnou, moc jim fandím! Ale čeká je teda ještě nehorázně práce. Troufnu si říct, že to nejtěžší mají ještě před sebou. Tak hlavně ať to neuspěchaj a pořádně to doladí. Tak ať si dají v klidu na čas a vše vychytají. Že to vydají s ročním zpožděním mě vadit nebude, že to vydají nedodělaný ve špatném stavu ano. Tohle to zatím fakt působí spíš jak Alfa než Beta…navíc s ohledem na to, jak to šlape na PC mě, si moc neumím představit, jak to rozchodí na konzolích. Ona sice optimalizace bude, to je jasný, ale s jejich plány na AI, která zatím navíc moc dobře nefunguje, se trochu obávám, aby současné procesory vůbec zvládaly počítat.

No nic, teď z trochu jiného soudku takovej drobnej postřeh. Celkem by bylo fajn mít samostatnou klávesu pro vytažení louče. Je divný, že pokud vytáhnu louči, abych si posvítil, tak při tom vytáhnu i meč…a pak mě lidi v Samopších buzerujou :slight_smile:

Možnost si sednout na kteroukoliv lavičku a sledovat západ slunce by byla taky fajn…a mít sebou nějakou kůži na kterou se můžu kdekoliv natáhnouti a vyspat se (pokud mě nebude budit strážnej apod. Zatím jsem se musel vloupat lidem do baráku abych se vyspal :smiley:

2 Likes

no vidim, že nestíhaj, tak jestli si to někdo z warhorse tady čte, tak jim radim ať se už vyprdnou na pracné věci, ořežou to a realismus už hodí za hlavu a hlavně ať optimalizujou ve prospěch zábavnosti, hratelnosti, optimalizace a dokončení v dohledné době na ukor realismu za každou cenu, např. ten combat systém, AI.

1 Like

Jo ta louče je dost otravná

Já jim taky hrozně fandím a sleduju vývoj úplně od začátku. Ale musím říct, že z Bety jsem dost zklamanej, hlavně z toho že tam není vydět skoro žádný posun od Alfy (AI, soubojový systém, animace).

1 Like

hmmm… ne? proč by měli zahodit všechno co tuhle hru dělalo zajímavou jen proto aby vyšla? :smiley:

2 Likes

Já tedy hodně oceňuji přínos počasí, kdy se plní louže a ráno odpařuje u lesů voda. I když se mi stalo, že pršelo tři dny v kuse a to pak v tom neustálém šeru degraduje hru a zážitek. Určitě bych byl pro nějaké snížení náhody deště, aby to byla spíše vyjímka. Potom jsem trochu nepochopil, když jsem naložil na koně loot a ten jen s cca 20/60 hmotnosti nemohl klusat. Od té doby jsem na něj narval vše, co jsem našel a používal spíše jako teleportující se truhlu, kdy jsem chodil pěšky a jen přivolal u obchodníka k vyprázdění. Dále mi postrádá smysl stealth, když neexistuje klávesa pro plížení. A ještě musím bohužel konstatovat, že soubojový systém se pro mně změnil ve styl mlať hlava nehlava, krokuj zpět, regeneruj staminu a zase mlať jak magor. Je to tak jak Dark Souls, kde člověk jen našel danou kombinaci na protivníka a neustále ji opakoval a tím si vlastně naprosto rozbil hru. Doufám, že v plné bude trochu více výzvy a také se v některých dalších verzích těším na vozy a domací zvířata, ať to trochu ožije. No a ty děti…

3 Likes

začínám mít pochyby už druhé odložení hry a konec v nedohlednu, jen jestli nás nevoděj za nos

Nevoděj, jen si toho zkrátka naložili moc. Ale co, koho baví hrát si s hotovým legem? Mne na tom baví stejně nejvíc pozorovat ten vývoj. :slight_smile:

3 Likes

Heh, který dobrá hra nebyla alespoň 2x odložená… :smiley: Witcher 3 byl taky odložen 2x a jen mu to prospělo :slightly_smiling:
A myslím že nikdo kdo trošku vidí do vývoje si doopravdy nemyslel že by ta hra mohla vyjít dle plánu, na to je v až příliš mnoha věcech revoluční

2 Likes

Klávesa pro plížení samozřejmě existuje, na xbox controlleru je to Rstick, a na klávesnici myslím X

no ja s tím plánem počítal, od čeho pak je, jo kdyby řekli,že bude možná zdržení a odhad je konec roku 2015
a na to, že to mělo už vyjít, tak ta beta je hodně slabá, měla vyjít v létě nebo napodzim, ale nestěžuju si jsem rád, že vubec je

X určitě ne, tím se píská na koně. Klávesou C se skrčíš, ale nevím jestli tím byla myšlena možnost plížení ve smyslu stealth.

Ok a díky. Zkusím to C. Je to novinka a jak je tam teď místo nápovědy intro, tak mě nenapadlo, že by něco v tomto ohledu přibylo.

Náhodně jsem přišel na to, že s klávesou C se dá k osobě přijít zezadu a pak je myslím F jako knockout, kdy osobu nějak relativně tiše uškrtíte

Rozhovor banditů u mlýna? :o … když te překvapí po cutscene? … nebo je to nějakej jinej okamžik?.. jen abych věděl jak a kdy na to přijít :smiley:

V podstatě to ta družina opakuje náhodně. Jinak mlýn během soumraku byl trochu psycho.

1 Like

Potvrzuju, kláveca “C” přepíná do plížícího módu.
V plížení můžete zezadu omračovat lidi a nepřátelé si vás všímají míň.

Jen nejde v plížení bohužel používat luk, takže na lov zatím nepoužitelné. Jinak jsem zkoušel proniknout do tábora v kompletním přestrojení za kumána, které jsem obral v táboře nad Talmberkem. Bohužel také zatím nefunguje.

Mě z nějakého důvodu, fungovalo jako přestrojení oblečení jen jednoho z kumánú, když jsem si vzal věci toho druhýho tak to nefungovalo.

Podľa mňa aby ťa neodhalili potrebuješ prilbu vďaka ktorej ti nebude vidno tvár. Ale nie som si istý.