Beta verze - zkušenosti, postřehy, připomínky

Zkusil jsem a opravdu je to lepší. Nyní mi dovolí se pohybovat v jejich blízkosti o cca 15 - 20 vteřin déle. :slight_smile: Jinak když takto proniknete do základny nepřítele, tak se přehraje pěkná animačka.

No a ještě dodám chyby.
Mezi těmito keři se nedá projít.


a na tuto skálu se neda vylézt.


Jinak je po mapě hodně objektů, které nelícují s povrchem, ale všechny sem dávat nebudu.
Při tréninzích vyskakuje černá obrazovka.
Nepřátelé občas nevytasí zbraň a pouze tupě zíraj atd.
Upřímně by to chtělo od autorů nějaký soupis bugů, které jsou známé a čekají na opravu. Nevím třeba, zda hlásit to, že v aréně můžu sázet stejně vysoké sumy na různě těžké nepřátele. Tzn., že můžu nahrabat vysokými sázkami na nejslabší nepřátele. Nebo se třeba nedá nabrousit sekera, ale nabízí se tam současně i štít a louče. Když se hráč kryje štítem, tak se občas zasekne pohled do země. Souboj někdy zůstává locknutý na nepřítele i po tom co zemřel atd. atd. atd.

Můj největší bug byl, když jsem byl v táboře zbojníků, kde je Tutorial šermu a ve stanu jsem tam chtěl knock outovat jednoho zbojníka. Hezky ho to vymrštilo jak z praku ven ze stanu a začal hon na mě. :smiley:

edit: musí ta muzika hrát pořád dokola? nemůže to být jak ve Skyrimu, že třeba bude pár minut ticho, uslyším přírodu a pak se zase lehce vynoří nějaký motivv? začíná mi z toho šibat

edit2: tak mám po scoutingu a naráz, když má dojít k bitvě, tak se můj zadavatel poprvé teleportoval s miskou jídla do lesa, kde jsem mu vylíčil kudma jít, hra spadla; když jsem to nahrál znova, tak při pokecu v táboře už se nikde neteleportuje, jen stojí nebo sedí a čučí

vojíci v kempu, místo aby se bránili, když na ně útočím, zdrhají jak báby pryč

3 Likes

Začínám tu hru mít trochu rád, přináší i pozitivní překvapení. Akorát jsem jako diplomat při průzkumu terénu dokázal zabít pět lidí a mám paranoidní pocit, že co nemá motyku nebo dlouhý vlasy je nepřítel. Když jsem přemýšlel proč mě vojáci vraždí chvílu po zabití kumána ve zbroji u lomu, tak jsem odhalil, že jsou to banditi. Druhej den ve tři hodiny přepadnou osadu u kamenolomu a pokud nejdou rovnou po vás, tak po maníkovi v červeným určitě. Chvílu před tím si tam jde týpek co vypadá jak hospodskej nabrousit meč. Když dva zabijete a jeden uteče, vrátí se po chvíli znova (pokud to není jinej bandita), Což je vtipný v okamžiku když zrovna někoho okrádáte a máte brutální nadváhu. Zatím jsem nevyzkoumal jestli je v tuto chvíli Reeky mrtvej a jestli po něm vůbec někdo půjde, když družinu banditů zabijete předem. Na druhou stanu beru obě družiny jako ty zlý a když se vyvraždí vzájemně, tak to nevadí.
Akorát teda moc nechápu ty zločiny, protože po bitvě v kamenolomu po mě jdou vojáci a chcou 25 grošů, což tolik nevadí, když v hospodě prodáte meč nebo sekeru a někde by se hodila truhla v lese ať kůň netahá kumánskou zbroj bo se pak nehne. Vlastně vadí - reputace obyvatel nic moc a vojáci si o mě povídají ve smyslu - tvl, zase on.
PS: třetí den v poledne jsem přišel do jeskyně právě když třetí voják vraždil Reekyho, Reeky přežil těžce raněnej a nešlo s ním mluvit, takže fail, ale kolik času má je otázka.

2 Likes

Tak já jsem byl celkem se vším spokojený až do bitvy. Mé i7-6700, 16 GB RAM, GTX 970 - před bitvou mu domluvím, ať jdeme lesem, to je ještě den, pak bůh s námi, game save, tma a za pět sekund aplikace přestala pracovat. Opakovaně. Klidně i na nejnižší detaily.

Takže to mě trochu mrzí, protože nevím, proč se tak děje. Předtím jsem jim tam sebral všechny štíty, polívky jsem nevěděl jak otrávit, zapálil jedny šípy (další už jsem nemohl, protože je zapálil tak, že tam louč nechal), nikoho jsem nezabíjel, jen jsem ukradl koně. Máte nějaké zkušenosti?

Yop, je toho plný forum že ta hra tady spadne skoro všem…

A čím to je? Já to právě začínám teprve hledat na fóru. Jinak co vše se dá dělat v tom táboře, když jsem tam převlečený za Kumána? Jak se třeba dají hodit ty muchomůrky do hrnce?

Prý nějaká save/load chyba nebo něco… Víc nevím

Zatím mi hra padá náhodně, jak ju shodit konzistentně mimo některý uložený hry jsem neobjevil. Fakt je, že jsem nezkoušel proniknout do tábora nebo některý věci v aréně a zatím největší problém mám s tím, že questy z alfy jsou z půlky pryč a z půlky rozbitý, takže myslím nejde splnit nic než klíče a tréning v aréně … teda mimo linii Reeky-Timmy.
A s otravou nevím jestli fungují i muchomůrky, ale určitě se dá uvařit jed. Jedna čarodejnice je u Samopší a zbytek … hledej.

Ve hře je víc chyb.

  • Load/save
  • Pak to padá před velkou bitvou
  • Zasekává se to u arény
    A mě osobně to jen tak asi třikrát spadlo z ničeho nic.

Je to prostě nedostatečnou optimalizací.

Já se řádně připravil a vzal jsem si s sebou několik loučí (našel jsem ale jenom dva barely s šípy) a taky několik ampulek jedu (které jsem si uvařil u báby kořenářky). Ale našel jsem jenom jeden kotlík s jídlem.
Koně jsem teda ale nenašel, a vlastně ani nehledal.
Ale následky svého řádění jsem ocenit nakonec nemohl. Protože mi to před bitvou samozřejmě padá :smiley:

1 Like

Mohu se zeptat, kolik jste máte FPS s Vaší PC konfigurací: i7-6700, 16 GB RAM, GTX 970?
Zajímá mě rozdíl oproti mé sestavě: i5 3570K (4,5GHz), 8 GB RAM, GTX 980 a kterou jedu ± na 25 - 30 FPS bez ohledu na nastavení grafiky (low i ultra - stejný FPS)

Problém je asi bohužel v tom, že nastavení grafiky má strašně malý vliv na vzhled a tedy fps. Například kvalita textur je vždy ultra high, bez ohledu na nastavení atd. Pokud chceš dočasně zlepšit fps, doporučuji spíše snížit rozlišení.

Já osobně hraji na mid detaily s HD rozlišením a jede mi to kolem 30-35 fps, ovšem moje grafická karta je pouze GTX660 + i5-4460

Jestli si to dobře pamatuji, tak na nejvyšší detaily 1920x1200 kolem 30 - 45 fps; s tím, že když jsem to dnes zkoušel kolem té bitvy bylo to 35 a těsně předtím než to spadlo a to byla černá obrazovka tak 25

1 Like

…hezký večer všem…
…prosím pěkně, mohli byste, alespoň jeden z Vás, kteří betu hrají, zveřejnit nějaké video nejzásadnějších chyb(z Vašeho pohledu)?? Stačí jen sestřih. Jelikož zatím furt nemám comp na tuhle hru a dle fotek a videí na YT to na betu opravdu není vůbec špatné, jak se všude na diskuzích píše. Prostě a jednoduše : popis mi nestačí,rád bych viděl video opravdového příznivce téhle hry, bez jakékoli nevraživosti vůči KC:D, ale taktéž bez příkras.
Velice rád si pak vychutnám všechny hatery na diskuzích herních serverů…
Jelikož se jedná o mou první hru, kterou sleduji již od začátku a které opravdu věřím, že bude úspěšná, nenechám aka Silesian na nikom nit suchou… :slightly_smiling:
Děkuji, přátelé.

slezan

Jak se mohu vydatně vyspat, aniž bych se musel vloupat k někomu do domu a doufat, že během noci nepřijde?

Jak mám zahnat hlad, aniž bych musel ukrást jídlo z budov nebo padlých nepřátel?

Jídlo jde obvykle někde koupit, myslím že jsem v merhojedách viděl obchodníka který měl nějaké jídlo k prodeji.

Co se týče spánku, doporučuji najít lůžko které není v budově - tzn. je na volném prostranství. Osobně jsem využíval lůžka ve vojenském ležení, hned vedle areny.

Až to bude doladěný tak to bude super… ted je o tom, že dřív nebo později se dostanete k bugu nebo hra spadne. Ještě se mi nepodařilo hrát déle než 20 minut, questy nemaji moc smysl zkoušet, spíš se jen tak poflakovat po okolí… třeba v aréně jsem byl 10 vteřin a pak se oba zasekli u plotu a nešlo nic jinýho než alt f4.

Já jsem z bety zatím velmi nadšený. Samozřejmě když přehlédnu všechny ty bugy, se kterými se musí počítat. Fakt se mi líbí ty nápady typu viditelnost vs. nápadnost; konečně RPG, kde je nutné jíst a spát a není to otravné (až tedy na ten budík s časem, který trvá fakt dlouho), líbí se mi fungující skilly (mluvení maďarsky v táboře), super je i reputace ve městech… zkrátka věci, které si lidi do her většinou dodávají pomocí modů (například do Oblivionu) a zde to je. Co už je horší jsou takové drobnosti. Třeba nemožnost mít klávesu jen na louč (a nevytahovat meč, resp. nemuset stále přepínat v inventáři), chybí mi možnost mít louč na koni (nebo jsem na to nepřišel), přespávání zatím není moc dobře vyřešené (kromě vloupání jedině spát v táboře, doufám v přidání nějaké deky či alespoň pronajímání pokojů v hospodě), noc je fest tmavá a když vám uprostřed lesa dojde louč, tak můžete raději začít novou hru, protože se prostě nikam nedostanete… ale atmosfér v lesích je super (a navíc vypadají snad líp jak ve skutečnosti :smiley: ), zvláštní také je, jak rychle stárne potrava (fakt shnije jablko za půl dne?). Fajn jsou i tresty (co jsem četl, můžete dostat pokutu za chození v noci bez louče). Jen jednou jsem to trochu nepochopil a z ničeho nic mě během rozhovoru rozsekali nějací magoři… pokud to bylo proto, že jsem byl oblečen jako kumán, je to vlastně fajn, ale mohlo si toho všimnout i dalších deset vojáků okolo a ne jen ti šílenci. Jinak to byl spíš bug. Co se týče soubojů, tak jsou skvěle vymyšlené, ale zdá se mi, že až moc funkční je taktika mlátit před sebou hlava nehlava… a taky mi chybí možnost vzdát se či ukončit souboj (nebo alespoň předpokládám, že Hynek-Reeky mě napadl protože jsem ho v boji omylem praštil, jestli ne, tak ok… ale stejně by mohlo být fajn řešit souboje i jinak než výhrou či útěkem). Tak jsem si tu vylil srdce. Díky za pozornost. :slight_smile:

2 Likes

Problém je, že lůžka mimo budovy mají pohodlnost 80% a neregenerují odpočatost. Na druhou stranu spaní v budově 5x projde a po páté vám dá Bailiff flastra sotva překročíte v noci práh hospody. A narozdíl od alfy mě nikdo v komoře nevzbudil a šel spát do jizby na lavici.

Ale 80% na odpočatost přece stačí? Já jsem spal na 80% lůžku v táboře a za 10 hodin jsem se bez problémů dostal z rest 40% na skoro 100%.

Nicméně teda musím říct, že mě pak probudili a dali mi flastr, a jelikož jsem byl zrovna v oknech, tak vůbec nevím za co… :smiley:

Ahoj chci se zeptat jak si můžu zahrát beta verzi této hry.Děkuji