Bugy a problémy hry (PC)

Ahoj všichni,
Ve skalici pokud seženu první úhlí (například výměnou za měsíčkový odvar) tak se mi Quest u Kuneše sám splní už po prvním dialogu. Splní se automaticky quest: Najdi jiný způsob …
To znemožňuje získání paklíču nebo to oznámit otci, že je to problém.

Díky za opravu tohoto bugu
Bob

Prosím o pomoc - po testu trebuchetu při dobývání Talmberku jsou 3 animace (zkušební výstřel, přijede posel že na nás útočí a válečná porada), pak se dokončí quest a začne nový quest s názvem “Den plný překvapení”. Ten by měl začít opět animací, ale ta se mi nenačte. Loading se točí dokola na černé obrazovce + hraje hudba, jinak se nic nestane…

Mám patch 1.9 - Royal edition včetně všech vydaných DLC, zkoušel jsem hrát s různými nastaveními grafiky od 640 x 480 až po max. nastavení mého monitoru, zkoušel jsem před questem uložit spánkem / sejvovicí, splnit ještě nějaké vedlejší aktivity, ale nic.

Zkus si to nahrát o něco dřív a ject to znova třeba to pomůže a ještě jsem zahlídl dotaz problém s rozdělením šípů tak ten jde vyřešit tím že já mám na koni pár šípů a u sebe jen něco takže stačí všechny ty šípy co se rozdělují hodit do koně a pak si je zas vzít a už je to vpoho

Taky vám někomu teď nějak divně poblikává dým, který vystupuje z kotlíků s jídlem, které jsou roztroušeny všude možně po světě? Jako by tam kouř byl, nebyl, byl, nebyl - neustále takhle v půlsekundových intervalech bliká - objeví se a zase zmizí. Působí to velice nepříjemně, nepřirozeně. :confused:

Ahoj, mám ten samý problém. Podrařilo se ti nějak vyřešit?

Ahoj, už nevím jak dál, potřebuju se zeptat: Co se to proboha stalo s funkčním KCD během posledních patchů? 1.8.2. --> 1.9.5.

Hrál jsem KCD bez větších problémů (ano, občas jsem musel nahrát starší save a odbugnout quest, občas nějaký zásek apod., to nepočítám, co bych za to teď dal). Naposledy jsem takto hrál 16.4.2019 (verze 1.8.2.). Zapnul jsem hru od té doby poprvé pár dní zpátky (verze 1.9.5) a od té doby se jen marně snažím pochopit, jak je možné, že pár updatů dokázalo hru tak moc zkazit.

Co všechno jsem viděl, že nefungovalo v KCD 1.9.5. a předtím v 1.8.2. jsem s tím neměl vůbec problém:

Pozdní načítání textur a objektů, někdy jsou dlouho rozmazané (3 sekundy klidného civění na ně a víc), tráva přiskakuje na prázdné louky až přímo podemnou. (Částečně zredukovalo nastavení grafiky na preset a následně zpět navolení vlastního nastavení), na další nepomohlo.

Delší načítací časy, do menu (cca o polovinu) i do uložené hry (cca 2 násob.)

Delší načítací časy cutscén a dialogů (a to už bolí hodně) (i při dialogu s obchodníkem, kdy bývalo načítání do sekundy), cutscény příběhové ikdyž trvají krátce, načítají se minutu. Když se načtou, chybí některé vrstvy textur obličejů postav, vlasy jsou jen fleky, vše se i po té době donačítává, případně postava chybí úplně (vrcholem byl chybějící Hanuš, a jeho palcát jako “obušku z pytle ven” ve vzduchu (dokonce i toho lapku na vraníku pěkně sejmul), hned potom předvedení Racka zajatého na Talmberku, bez Racka…).

Připouštím, že FPS se mi možná proti verzi 1.8.2. zvýšily z 45 na 50, ale za tu cenu to teda ani omylem nestojí.

Žádné úpravy HW jsem mezitím nedělal, KCD bylo a je na SSD. DLC pouze Treasures of the past, předtím i teď. Módy s user.cfg apod. nepomohly. Ovladače na Nvidii mezitím updatovány, ale to tak nějak předpokládám je normální.

Máte někdo podobnou zkušenost, nápad k řešení apod? KCD mě vždycky bavilo a byl jsem schopen lecos odpustit, ale teď je Jindřich mrtvej. Nejhorší je, že vím, jak to fungovalo, když to fungovalo. Vzhledem k tomu, že mě baví steam achievementy, tak hledat způsoby, jak hrát ve verzi 1.8.2. mimo steam, nejsou moc řešením. V tuto chvíli cítím frustraci, zklamání, nejraději bych namíchal “doušek patch lethé” (aka patch roll back).

Díky všem kdo četli, zdravím.

Rozhodně bych hru přeinstaloval na čisto, to musí pomoct. Mě nejnovější verze běží dobře a naopak se načítací časy o něco zrychlili (a to to nemam na SSD). Textury se vždycky dokreslovali pomalejš, ale nic hroznýho. Každopádně tak tragický že chybí i postavy to fakt bejt nemá. Přeinstaluj a uvidíš.

Mně to taky jede v poho, podobně jako předchozí verze a taky to nemám na SSD.
Jo, např. déle se načítá hra při spuštění (než můžu zmáčknout “E” a přejít do menu), ale jinak mně to jede všechno stejně jak dřív - až teda na ten poblikávající kouř nad kotlíkama (obzvlášť v noci je to hodně otravné, kdy na dým svítí světlo z ohýnku pod kotlem)

Přeinstaloval jsem a vypadá to, že to skutečně pomohlo. Díky moc za radu a rychlé reakce. Zdravím.

Vybil jsem jeden tábor lapků, cestou do Skalice přes Sázavu zcela vlevo mapy, kde se pes zase moc srdnatě pustil do obrněného lapky bez mojí podpory, neposlechl moje odvolání, aby toho nechal, no a dostal samozřejmě naloženo, jenom zase s kvikotem zdrhnul. Posledního lapku jsem doběhl na koni a dobil na cestě poblíž toho brodu, jak je ten polámaný vůz. Na místo posledního boje následně přiběhl pes a za psem po cestě dohopkal zajíc!!! Asi ho to zaujalo. Myslel jsem, že spadnu ze židle.

Byl jsem se podívat ve Skalici na každodenní půtky kdekoho s kdekým, které probíhají hned za jedinou branou do městečka. Jezdím si tam pofandit, nacvičit si lukostřelbu a pak jako hyena je všechny obrat a prodat to platnéři Zachovi v Přibyslavicích. Vracím se zpět z toho výživného večera (ještě jedna partička Kumánů byla na cestě tam dole u mostu, byli tam čtyři lučištníci, moje Binuška po louce pak běhala jako kybernetická myš, lítalo to kolem mě, bál jsem se, aby mi nesejmuli Binušku pode mnou, to pak musím na kladicvo - to vám byla přestřelka!!!) a přijedu za bránu Přbyslavic, hned za ní to beru vlevo k sobě na rychtu, tam se pasou kravičky a co nevidím: jedna kravička se spokojeně pase do 45°do půl těla zaražená v zemi.

Blbě je řešené to, že kůň se nevyhne překážkám, což v reálu vždycky, a kluše vám na místě hlavou opřený o jediný strom v okolí proto, že vy střílíte z luku šikmo za sebe a najednou si říkáte, co to, oni mě nějak dobíhají?! Asi Bomba pana účetního Fantozziho. Říkám si, kua, co to berou ti kluci maďarští za matroš a ono tohleto, no.

Tohle bylo bez problémů až na ten den a půl vaření těch letkvarů v ratajské alkodílně, Bernard se potuluje od jižního tábora po kamenolom zcela volně… Druhý den jsme měli doma oslavu narozenin mojí 3/4ny a odmítl jsem vařit, pozval jsem je do restaurace na svíčkovou. Kyby věděla moje tříčtvrtina, proč to bylo, vyhodila by mi kompl z okna…