Bugy a problémy hry (PC)

Drobný bug, vesnice mrchojedy, studna před stájemi, vesničanka má točit rumpálem, ale má špatně nastavené místo, takže stojí na opačné straně a točí do vzduchu, přičemž stojí ve studni. Předpokládám, že to půjde snadno opravit.

a nebo je to tajný příběhový quest s názvem KRUH :smiley: :smiley:

2 Likes

Chcel by som sa Vás opýtať prečo mi zakaždým po tréningu s Bernardom zmiznú všetky zbrane z inventára.

Ďakujem za odpoveď.

Při questu “V Božích rukách” chci najít faráře Šimona. Navede mne to do Rovný k vesničanovi, ale u něj není možnost mluvení. Mluvil jsem s ním myslím už předtím, když jse hledal faráře pro Rovnou. Zkusím najít faráře v lesích a uvidím, jestli to zabere.

Bug - pokud přijdu ke kováři v Samopších až po první účasti v turnaji, quest živí nemluví se ihned ukončí, aniž bych cokoliv “vyšetřoval”, hned řeknu, že jsem na turnaji byl a nic nezjistil… tzn. že k němu musím (asi) před prvním turnajem, aby quest správně naběhnul.

Bernard stále spí. To, že s ním nemůžu trénovat mi ani tak moc nevadí, ale že mu nemůžu odevzdat 60lektvarů nespavosti a dokončit quest je docela problém.

Po zabití Černého Petra šel quest u kováře v Samopších alespoň ukončit.
Další problémy
Meč královny ze Sáby - po vykování jsem se kováře zeptal proč ho chce prodat. Odpověděl, že meč má velkou moc a může někomu dobře posloužit, tím mi ale zmizela možnost meč koupit.
Na střelnici v Přibyslavicích nemůžu obchodovat (má tam být ke koupi nejlepší luk), jen se zúčastnit soutěže.
Poklad od mistra freskaře - mapu jsem si koupil, ale truhla u chaty za řekou se odemyká na dvakrát, a po odemčení je prázdná.

Ohledně toho meče, můžeš ho koupit pořád jen musíš najet do možnosti obchodovat a najdeš ho mezi ostatním zbožím co mečíř nabízí.

Já ho tam hledal, ale nebyl tam, nakonec jsem Zvěsta přemluvil do Přibyslavic, a ani tam ho nemá ke koupi (nějaké jiné nové meče však má, možnost dialogu “ještě k tomu meči…” tam je taky, ale jen ty řeči kolem). BTW Je lepší asi vzít platnéře, tomu lze prodávat zbroj nejrůznějších druhů.
Podobně mi zmizely i noční souboje v Sázavě, abych si zlepšoval výřečnost, snažím se mluvit co nejvíc možností (pokud tam není vyloženě opak), a jak jsem mluvil s rychtářem, na koželuha a jeho problém už se nešlo vrátit, resp. ta větev dialogu zmizela…

POZOR SPOILER! Tohle by občas mělo být napsáno i v deníku u jednotlivých úkolů. Přijal jsem od Kuna úkol objevit Kublajze - quest “Třicet stříbrných”- a podíval se do záložky questů. Náhodou jsem si zobrazil popis k úkolu “Prohnilá banda”, který zastřešuje celé DLC a tam jsem už měl napsáno, kde a v jakém stavu Kublajze najdu a co z něj dostanu za informace… :laughing: Neškodný bug, ale připravil jsem se o překvapení.
P.S.: Jasně, nemusel jsem to celé číst, ale holt je člověk tvor zvědavý…:wink:

Ahoj pls a kam mám napsat bugy na xboxu?? Pořadí mi někdo

Jestli jsi tu nenašel jiné vhodné existující vlákno, tak založ nové.

Obchodníci

Všiml jsem si že téměř pokaždé, co se přiblížím k nějakému kupci u stánku (který tam před mým příchodem klidně 10 minut volá a láká kupující) tak má okamžitě touhu se sebrat a někam odkráčet, takže ho musím skoro vždy dohánět. Stejné je to třeba s mlynářem Peškem, který je někdy na místě, kde se s ním nedá mluvit a je tam zdá se zaseknutý - https://youtu.be/QhQnl5Q3SVk

Vegetace

Často se mi stává, že když se chci dostat některým křoviskem, nelze se přes něj na některých místech vůbec dostat, přitom jde o malé části vegetace, které by mělo jít v pořádku projít, jedinou pochopitelnou neprůstupnou vegetací jsou stromy, které logicky nelze projít, protože mají silné kmeny, ale nějaké borůvčí by nemělo mít žádné kolize.

Cestování

Občas nelze provést rychlé cestování na zvolené místo, ikdyž je hráč nezatížen a před chvíli z toho samého místa cestovat šlo

Jména vedlejších NPC

Všiml jsem si, že na některých místech jsou NPC nesprávně pojmenovány, např. postava s bílou čepicí, kterou nosí jen mlynáři by vždy snad měla mít název mlynář a ne vesničan, což jsem občas zahlédl - https://www.youtube.com/watch?v=iKZfiAnKpsI

Přivolávání koně (Talmberk)

Nelze přivolat koně na talmberku, ikdyž je kousek před hráčem, nedokáže ani popojít o kus dál

Vypadávající dabing

Občas se mi stalo, že při konverzaci s npc, se zobrazovaly pouze animace/gestikulace a titulky, ale žádný dabing, zatímco henry mluvil, npc bylo po celou konverzaci němé - YouTube

Nefunkční myš v in-game menu

Někdy se mi stane, že když přepnu např. do inventáře, přestane reagovat myš, ale kurzorové klávesy fungují, po restartu hry opět myš funguje.

Ostatní bugy:

Zde přikládám záznam dalších chyb, na které jsem při hraní narazil:

NPC - Chůze
NPC - Vypadávající dabing
NPC - Chování v davu
NPC - Umístění

Ahoj našel jsem po posledním dlc a patch 1.9 pro mne nový problém , jedná se o kotlíky na jídlo které jsou přes den v pořádku ale v noci po sekundách problikává textura kouře jako kdyby se část tohoto efektu vůbec nenačetla takže tam sekundu je kouř a druhou tam zase není , dost to mlátí do očí jedná se o pc verzi hraji na vysoké nastavení můj hardware je amd rx 2600x, 16 gb ram ddr 4, a gtx 1070 ti. ovladače aktuální

Mě stále nejde poslat skalického faráře na Rovnou. Pobíhá si po Sázavě kolem kostela, ukecal i uplatil jsem ho několikrát, slíbil, že si sbalí věci a vyrazí, ale nic se neděje. Stále má tu samou možnost dialogu a nic. :frowning:

Tohle problikávání kouře nad kotlem se děje, jak na DLC s Terkou tak za Jindru v hlavním příběhu.

Po opravě luku v Přibyslavicích (nebyl ke koupi) se mi sekne hra, když koupím ten nejlepší luk a chci začít lukostřeleckou soutěž (nasazený mám ten starší, opakovalo se to už dvakrát). Zůstane viset cutscéna se záběrem na Jindru.

Já jsem právě prošel klášterem a jsou tam trošku rozhašené hlášky v questbooku, ale na vyřešení úkolu to nemá vliv. Tenhle úkol má svoje kouzlo. :slight_smile: Jo a nevím, jestli se mi to nějak neseklo v rámci jednotlivých aktualizací, ale u popisů míst mi stále svítí hvězdičky u některých destinací, jako by byly ještě nepřečtené (Vraník, hradiště, nemoci). U nově se objevících ten problém není. Přečtu si je a hvězdička zmizí. Třeba to bud bez problémů až si někdy za čas zkusím hrát hru od začátku… :slight_smile:

Špatné to je s dodáním lektavarů “Nespavost” Bernardovi při obléhání Talmberka. Kořenářky sice souhlasily, ať jim dodám ingredience, ale když je mám, tak už není možnost, aby mi lektvar uvařily. :face_with_raised_eyebrow: Zkusil jsem si ho navařit sám, ale jako z pechu nemůžu najít Bernarda, i když pochybuju, že mu to půjde předat. :confused: