Český dabing?

Bylo by to super, ale nemyslím si, že bude čeština při vydání. Podle mě čekají, jestli hra bude úspěšná a pak se rozhodnou.

No nevím. Dan říkal, že čeština by se s největší pravděpodobností zaplatila. Problémem je, že namluvení celého obsahu bude časově velice náročné. Já pořád čekám na zázrak. :wink: Sleduji tento projekt od samotného začátku KS kampaně a tohle by mě poměrně štvalo.

1 Like

Jo, prý největší problém je čas. Dan kdesi říkal, že i na německý dabing mají málo času, a to s ním počítají najisto od začátku. Jde o to, že dabovat se může až když jsou finálně natočená všechna videa, hlášky, finalizované texty atd., a to do nedávna nebylo.

Na zázrak bych rozhodně nečekal. Kdyby tam čeština měla být, asi by to hoši z WH vytrubovali už dlouho dopředu. Jaký má z pohledu marketingu smysl utajovat do poslední chvíle herní featury, aby je pak s velkou slávou odhalili až po vydání??

1 Like

Neříkám že až po vydání, ale pro poslední vyhypování by to bylo perfektní načasování. Někde jsem četl, že určitá část hráčů i ze zahraničí by nejradši pro co nejvíce realistický zážitek hráli s originálním dabingem. Ač nechodím do kostela, tak pořád ještě věřím… :smiley: :smiley:

Presne ako píše. Im to len uškodi, ak to budú tajiť. Hlavne by som to nečakal pri ich prístupe, keďže dávajú stále updaty.

Zatím nemalujme čerta na zeď. :wink:

V některém videu kde se předváděl boj, si protivníci nadávali česky. Nevím teď jestli to je E3,Gamescon, nebo nějaké další video… Tuší někdo proč zrovna tahle ukázka má dabing ?

1 Like

To sú medzinárodné nadávky.

Mezinárodní, ano my Češi a většina Slováků jim budou rozumět :grinning:. Další národy bych do toho netahal :grin: Ale stejně to je jen nějaká haluz, ve hře to bude určitě anglicky.

A doprčic… Teprve teď jsem si toho všimnul! Náhodou jsem se díval na tohle video a v pozadí kolem času 0:10 je slyšet “doprdele, jsem se fakt nachcal jako prase”, dále v čase 0:15 je slyšet “kurva… to jsem ožralej…” a potom cca v čase 0:21 je slyšet “táto… domů!”. Tak že by přece jen… :smiley: https://www.youtube.com/watch?v=dZxEqZhqUzY

Koukám že tu lítaj docela šilené spekulace.

Tak abych vás v tom novém roce zklamal co nejdříve, tak český dabing při vydání doopravdy nebude.

1 Like

Tak hlavně že jste se zaměřili na němčinu a francouzštinu. Všichni víme, že tyto jazyky byly v posázaví vždy nejdůležitější… Bude vůbec někdy ten český dabing?

To není úplně pravda.
My FR a GR neděláme, to je čistě rozhodnutí vydavatele, který je chtěl a dělá si je sám.
Od začátku jsme dělali hru jenom v angličtině.

To doopravdy nevím. Na cz dabingu momentálně nepracujeme, takže ho rozhodně není možné čekat v brzkých mesících.

1 Like

Obrovská škoda. Česká hra bez českého dabingu u nás nemá budoucnost. Mě to neuvěřitelně zklamalo, protože můj otec i bratr byli na tuhle hru zvědaví, ale s anglickým dabingem jí prý nechtějí. Oběma jsem to řekl hned jak jsem si to zde přečetl a oba ihned zrušili svoje předobjednávky. Škoda. Velká škoda.

2 Likes

Ještě bych nedělal závěry. Vydáním hry nic nekončí. Věřím, že se třeba do roka po vydání nějakého překvapení ještě dočkáme :slight_smile:

Nikdy jsme netvrdili že český dabing bude s vydáním hry. Ani jsme nikdy (pokud vím) nepotvrdili že český dabing vůbec někdy bude.

Takže mě tvoje reakce mírně překvapila.
Jestliže hru chtěli na základě obsahu, který nikdy nebyl slíbený, tak asi došlo k nějaké desinformaci.

4 Likes

Postoj mého otce a bratra je jasný. Jsou to casual hráči, takže při takové příležitosti pokrčí rameny a půjdou dál. Jim je to jedno.

1 Like

Čtení je pro dnešní generace hráčů asi příliš náročná činnost :slight_smile:

6 Likes

Mě třeba absence češtiny vůbec nevadí. Samozřejmě, že by to s ní bylo super a autentické, ale naprosto chápu snahu vývojářů zaměřit se na celosvětový trh tzn. primárně dělat hru v angličtině. Čeština by byla časově zatraceně náročná a věřím, že by se vydání odkládalo i o rok. Navíc kvalita českého dabingu v posledních letech jde hodně dolů.
No a jak už říkal @ProkyBrambora , čeština nebyla nikdy slíbená, naopak vývojáři od začátku prohlašovali, že při vydání budou jen české titulky, takže absolutně nerozumím některým reakcím, například, že hra u nás nemá budoucnost, rušení objednávek atd… :smiley: .
Logiku má naopak to, že se díky anglickému dabingu prosadí ve světě, což je pro Warhorse obrovský odrazový můstek kupředu k dalším a lepším hrám, možná pokračování Kingdom Come, třeba už i s českým dabingem. :slight_smile:

Nemluvím za vývojáře, je to čistě můj názor.

Díky,

Kuba

5 Likes