Český dabing?

@KubaPlsek To co jsem napsal nebyl můj názor, nýbrž názor ostatních. Zejména mého otce a bratra. Tou budoucností jsem měl na mysli, že pokud vytvářím projekt z prostředí české historie, tak se můžu snažit jakkoliv, ale bez jazyka té doby to prostě nepůjde. Jednoduše to nebude úplné. Pracuji jakožto historik na jednom z našich státních zámků, takže historie je můj denní chleba a právě proto hře tak fandím a naopak mám možná právě proto zkreslený názor. Mě ani tak nevadí absence samotného dabingu, ale spíš to, že hra bez něj podle mě není úplná.

3 Likes

Je ti jasné, že kdyby tam byla dobová čeština, tak za

  1. nikdo z nás tomu nebude rozumět
  2. nikdo to nebude umět nadabovat
  3. nebude to jako celej dávat smysl?

Pokud by tam měla být současná čeština… tak je to nakonec vlastně jedno, protože by to stejně nebylo kompletní.

1 Like

@Tsunamik Přijeďte se podívat za námi třeba na každoroční stříbření do Kutné Hory. Tam je možno častokrát potkat lidi, kteří velice povedeně zkombinovali tu klasickou starou češtinu s naší novodobou. Je to zvučné, srozumitelné a je v tom cítit nádech archaičnosti. Takže by bylo možné tomu rozumět, myslím že by se našli lidí, kteří by to dokázali nadabovat a smysluplností by se to určitě výrazně přiblížilo historické předloze.
Navíc poláci se Zaklínačem si s tím taky moc hlavu nelámali a jejich dabing je alespoň pro mě vynikající. Celý třetí díl s dlcčky jsem dohrál s polským dabingem.

3 Likes

A jak velký je CD Projekt a jak velký je Warhorse.
Uvědom si, že WH má o dost menší možnosti a musí si vybírat co udělá a co ne.

1 Like

V pořádku, tomu rozumím. Pro mě, spíše než úplnost hry, by byla čeština příjemný bonus bez kterého se ale obejdu. Na místě vývojářů bych se zachoval stejně. Na místě “nesouhlasících” fanoušků ale taky. Věřím, že Warhorse češtinu určitě promýšlelo, ale s přihlédnutím na všechny pro a proti se rozhodli takto.

@KubaPlsek V pořádku. :wink: Já pevně doufám v to, že KCD udělá obrovskou díru do světa a že tohle bude jen jeden menší detailík, co budeme postrádat. :wink:

2 Likes

Teď se nechci nijak vyjadřovat k češtině, ale často tu vidím tenhle argument, že by češtině s té doby nebylo vůbec rozumět, což není pravda, čeština v 15. století byla už o hodně vyvinutější než například v 11.století a rozumět by jí bylo celkem dobře, asi jako slovenštině, jen by nám asi připadala poněkud vtipná.

Každý, kdo má alespoň základní přehled o historii naší země, tak by to měl vědět. Nesčetněkrát to opakuji na prohlídkách turistům, ale úspěch žádný. @Zub to ale ví velice dobře. :wink:

To je dobrá podásovka! Dan Vávra alespoň dával šanci, že dabing někdy možná po vydání vznikne, ale po vaší odpovědi je mi 100% jasný, že nevznikne nikdy! Vždyť jste to přece netvrdili. Kdo by se s tím po vydání zadarmo patlal, že? Vašemu projektu od počátku držím palce a mám předobjednanou sběratelku. Že nebude český dabing u ryze české realistické hře je ostuda. Opravdu se divím, že tam budou alespoň české titulky.

1 Like

U nás ve studiu tomu dáváme všichni šanci. Jen jsem v kontextu rušení předobjednávky kvůli chybějícímu cz dabingu podotkl, že nikdy slíbený nebyl.

Není potřeba se hned rozčilovat.

4 Likes

A je alespoň nějaká reálná možnost, že by mohl skutečně vzniknout, nebo je to jen sci-fi, které si všichni přejí?

Nemůžu mluvit za Warhorse, ale v jednom rozhovoru ne zase tak starém Dan říkal, že u dabingu nejsou ani takový problém peníze, jako čas. Prostě dabovat se může až když jsou všechny cutscény a všechny dialogy finální, a to ještě celkem nedávno nebyly. Když je to postavené takhle, tak máme pořád naději že po vydání, až je nebude tlačit čas a jestli hra bude úspěšná, to nakonec nadabují.

3 Likes

Já nevím ale jsem jedinej komu to je vlastně jedno že ten dabing nebude ? … Vždyť tam budou titulky ne ? Mě ty ultranasrany rekce přijdou fakt trochu overtop … Hra je z Čech, budou tam český reálie, kus české historie a jenom protože neudělají dabing v češtině (kterej by mimochodem taky mohl dopadnout pěkně špatně když vezmu v potaz jeho kvalitu v tv z poslední doby) jsou hned nevlastenecky zaprodanci nebo co ? … Internet je hold zvláštní místo :pensive:

10 Likes

@Spine Moje řeč, podobný koment jsem tu psal. :smile: nejsi sám neboj :wink:

1 Like

Když je vám to tak jedno, tak nechápu proč jste ve fóru “Český dabing”? Vás to nezajímá a ostatní to třeba zajímá…

2 Likes

No to že je mi to jedno jestli bude dabing nebo ne neznamená to samé jako že mě to nezajímá ne ? Obě možnosti jsou pro mě přijatelný úplně stejně ale i tak sleduju která z nich to nakonec bude. Pokud příště chcete aby vám do topicu nelezli lidí s jiným názorem tak by bylo lepší ho nazvat “hate na to že nebude český dabing” tenhle argument je opravdu trochu zvláštní … Je to jako založit téma “klášter” protože ti přijde cool nosit ve hře róbu a pak bejt prekvapenej že tam lidi píšou že se těší na psaní knížek a roba je jim u pr… mě jenom přišlo že se nad tímhle tématem lidí extrémně rozcilujou a za mě je to divný a nepochopitelný toť vše :slight_smile:

4 Likes

Mě jen nebere rozum, že česká hra zasazená do Čech má anglickej, německej a francouskej dabing a na českej dabing nezbývá čas neboť penize jsou. A celá ta trapná mlha okolo toho českého dab. Na hru samotnou se moc těším a koupím si jí ve sběratelce. Věřím že to bude pecka…

1 Like

Dle mého názoru roli hraje hlavně počet prodaných kopií v daném jazyce, což dává smysl. Já jsem zvyklý na angličtinu a nemám s tím problém. Vlastně jsem snad v jiném jazyce nikdy nic nehrál (krom mafie a flashpointu) a zajímalo by mne, zda doba pokročila a jak je to s lip sync v jiných jazycích, zda se to vygeneruje na daný dabing (což ale vyžaduje těžký ruční polish, který nestíhají ani k angličtině), nebo budou všichni hýbat pusou v angličtině a ťápne se tam český/francouzký/německý dabing, tak jak např v mafii. Tam to ale bylo pár polygonů bez mimiky, takže to stejně nikdo téměř nepoznal :)! Protože si neumím představit ty reakce, když lidi dělají peklo kolem lip sync a mimiky…od Andromedy se řeší každá hláska mimo lip nebo nezvedlé obočí. To by bylo jak dívat se na dabovaný film. Může mi tuto problematiku nějaký znalec prosím osvětlit, docela by mě to zajímalo.

1 Like

Musím uznat že kdyby warehorse rovnou radši řekli že nebude a nechali si to v jako možnost která možná klapne a pak to bude příjemný překvapení tak by udělali líp nez pořád říkat “možná” no :-/ …a asi by tím ani tolik nenastvali lidi co ho brali jako skoro jasnou věc… to je fakt

1 Like

Odborník určitě nejsem ale Vávra o tom tak trochu mluvil v jednom podcastu. Myslím že se to jmenovalo “podcastr”? zkus si to najit na YouTube jestli máš čas mluví tam o spoustě věcí i mimo kdc :slight_smile: