Datum vydání a celkový přístup Warhorse

Jde mi hlavně o to, že WH něco slíbí a naprosto nikdy to nedodrží. A to bez jakéhokoliv vysvětlení…

1 Like

Tak já jsem třeba ve videoupdatech viděl spoustu vysvětlení. Psí společník, ženská dějová linie, kovářství, zrušení rozdělení na akty, různé odklady data vydání … Na druhou stranu zase máme větší svět, víc filmečků než na začátku, lukostřelbu z koně a podobně.

1 Like

Pamatujete si jak Vávra vysvětlil ve videoupdatu zrušení kovářství? “Yeah. Blacksmithing. I know.” - Takže to bylo celé vysvětlení. A v tomhle duchu se vysvětluje většina věcí.

Ve WH mají “PR” oddělení. Proč tedy někdo z nich, třeba 1x za 14 dní, nenapíše stránku textu s aktuálními informacemi o vývoji a nepřihodí třeba tři screenshoty?

3 Likes

Přesněji řečeno: “Yeah, blacksmithing. I had a very cool idea how to make it, but it was even more complicated to implement then alchemy and there was no chance that we would be able to deliver it. So it had to go and trust me that it cost me quite a few new grey hair. So in the end there is a sharpening minigame where you can repair weapons, we also added repair kits so you can fix broken armor and weapons as you travel.”

Po pravdě netuším co víc by ti k tomu PR oddělení mělo říkat. Prostě už by to zabralo moc času a snaží se to přeci jen někdy v dohledné době vydat, takže featury nebudou přidávat donekonečna. Místo toho radši zvětšili svět, přidali cutscény a podobně.

A při prvním odkladu říkal D. Vávra něco o sypání popelu na hlavu. Další 2 odklady + 1 na neurčito už raději nikdo nekomentoval.

To rozdělení na akty mi asi uniklo. Jaký k tomu byl důvod? Díky.

V podstatě spojili Act 1 a 2 dohromady a příběh obou aktů bude hned v prvním díle.

“Pamatujete si jak Vávra vysvětlil ve videoupdatu zrušení kovářství? “Yeah. Blacksmithing. I know.” - Takže to bylo celé vysvětlení.”

Ne, to byl začátek vysvětlení. Pak řekl, že měl super nápad, ale že to prostě nešlo zrealizovat, což ho stálo pár šedých vlasů navíc.

Ty mluv něco o překrucování a lžích.

4 Likes

Na tohle by se možná dala udělat psychologická studie:

Zažil jsem koncert jedné nejmenované kapely u nás v ČR. Bylo vyprodáno, lidi seděli na místech, ale kapela se ze svého rozmaru rozhodla, asi 15 minut před koncertem, odjet a nevystoupit.

Kapela peníze nevrátila, nekomunikovala a ani se neomluvila. Za rok měla kapela v ČR koncert znovu, ti stejní lidé si opět koupili lístky a šli jim zatleskat. --> A něco podobného se děje tady. WH naprosto neplní své vlastní sliby, kašle na backery, ale všichni jsou strašně happy! (Asi nějaká lidská přirozenost, nevím.)

1 Like

No vidíš Peťko, ty sice nejseš strašně happy, ale necháš si od WH s*át na hlavu stejně jako další backeři :smiley:
Místo abys byl charakter a svou nespokojenost demonstroval činem a dal se refundovat, štkáš úplně zbytečně na fóru a čekáš dál jako ostatní…

Hra se odložila, nezrušila.

Máš takový informace o Warhorse?

Jak vidíš, neděje.
Možná by se to chtělo trochu uklidnit a popřemýšlet, jestli se nesnažíš zvrátit názor „happy“ lidí tím, že zacházíš do bizarního extrému.
O tom by ta studie klidně být mohla.

4 Likes

Že ty si ten Péťa co brečel i pod videem na youtube…
"There were NO new informations in whole video update. Only pompous swagger! Pointless…"
Když máš z toho takové deprese, tak to refunduj a uleví se tobě i ostatním. Prostě čekej, těš se a mlč nebo refund. To si myslíš, že to nějak urychlíš svým řvaním?
edit: Dobrý… Vidím, že si tím zaspamoval několik vláken…

1 Like

Ne, nemyslim, že tim vývoj hry urychlím. Pouze kriticky příjmám informace předkládané studiem.

1 Like

Pojďte, chlapi trošku schladit hlavy. Taky mě to štve, že jěště neoznámili datum vydání. Ale jsem si jistý, že mají určitě dobrý důvod proč.Myslím si, že ve Warhorse moc dobře vědí o rostoucím napětí mezi backery a studiem. Musí jim být jasné, že když někdo na něco čeká, a nedostane ani informaci o tom, kdy se dočká, tak nebude dvakrát nadšený. Na to opravdu nemusí mít vystudovanou psychologii. Proto mě překvapilo že v updatu ani nepadla zmínka o tom, kdy to datum uveřejní (asi by to alespoň trochu uklidnilo vášně).

Nicméně… myslím, že mají dost dobrý důvod proč to tedy neuveřejňují. A napadají mě hned dvě možnosti:

1.- Nějaká domluva s Deep Silver. (opravdu netuším proč, v herním byznysu se nevyznám)

2.- Už vědí, že to nestihnou do 31.12.2017 ale chtějí aby se o hře jěště pořád mluvilo jako o očekávání roku 2017. A případně si spočítali, že více lidí zklamou/naštvou když to přiznají, než když nebudou říkat nic. A asi nechtějí ten termín naoko vyhlásit a pak znovu přesunout.

Moje rada zní: Připravte se na to, že datum vydání bude 2018.

5 Likes

To mě taky napadlo, vydavatelé požadují často dost divný domluvy.
Ale snad neexistuje domluva o které ani nesmíš říct, že nemůžeš nic říct protože máš domluvu s vydavatelem (jestli jo tak je to pěkná sviňárna). Takže by měli říct že mají dohodu s Deep Silver a že nemůžou nic říct. To by podle mě bylo fér.

Druhá možnost, je taky docela pravděpodobná. Jestli je to tak, tak mě to mlčení štve ještě víc.
Prostě nemám rád, že když se daří tak komunikuje a všechno. A když je v něčem problém, tak se mlčí, mlčí a mlčí.
Vzpomínám si jak před nějakou dobou, taky strašně dlouho mlčeli a pak z nich vylezlo, že mají vydavatele, že PC verze bude kvůli vydavateli čekat na konzolovou a tudíž další odklad.

Chtěl bych zdůraznit, že si pořád myslím že hra bude skvělá a Warhorse fandím, i kdyby byla hra katastrofa, tak svých peněz nebudu litovat, protože je 10x lepší něco zkusit a selhat, než nic nezkoušet.

Pokud to hra potřebuje budu klidně čekat do 2018. Jen bych byl rád kdyby s námi na oplátku jednali na rovinu.

No tak, to si teda představit naprosto dokážu. Kdyby řekli, že jim to zakázali v Deep Silver, tak se do oznámení data už nebude řešit nic jiného, než jak je Deep Silver hrozné, a co jim to zakazuje. Takže velmi špatné PR.

Jinak taky patřím mezi lidi, kteří jsou neradi v nejistotě, takže z toho nadšený nejsem.

Jěště mě napadla možnost číslo

3.- Snaží se teď komunitu co nejvíce vyprudit. Aby jí v zápětí mohli něčím uchlácholit a přitom se přešel nějaký jiný problém. Např. nevyjde to na nějakou konzoli, protože to prostě neutáhne…

Přes všechno taky věřím, že to nějak dopadne. A věřím v upřímnou snahu WH najít nejlepší kompromis mezi datem vydání a kvalitou výsledku.

A byla by to pravda :slight_smile:. Nevím jaký mají přesně Deep Silver, ale osobně jsem doufal, že právně Warhorse do podobného vydavatelského bahna nezabředne. Jakmile začne vydavatel rozhodovat co se může říct a co ne, tak je špatně.

O tom silně pochybuju, pokut mají dohodu s vydavatelem, tak pro vydavatele je vydání na konzole důležitější než cokoliv jiného, i kdyby to meli downgradovat tak, že se na to nepude dát dívat :slight_smile:.

Všichni kdo tu v jednom kuse brečí, kdy že bude vydání, by si měli uvědomit, že každý developer nebo publisher má vždycky největší motivaci ze všech vydat hru co možná nejdříve. Proč myslíte, že v jednom kuse vycházejí napůl dodělané šunty (viz Andromeda). Kdyby byl Dan Vávra stejné děcko jako petic, určitě by tady hořekoval ještě mnohem víc než on. On totiž každý další den vývoje stojí dost peněz, že.

Kdyby dali datum vydání fakt na jaro 2018, největší deprese by z toho měli ve Warhorse. (A pak já :smile: )

1 Like

Já neříkam, že WH to nechtějí vydat. Ale mají jednat narovinu.
Např: “Omlouváme se, nemáme natočený dabing a hra není optimalizovaná. Vydáme to v listopadu/prosinci 2017.”

Místo toho si sami stanovují termíny, kdy něco oznámí a nikdy to nesplní. A zase je 3 měsíce ticho.

3 Likes

Osobně si myslím, že datum padne na E3. Vávra sám říkal, že na další rok vývoje nejsou peníze. Nevím konkrétně kde, ale není to tak dávno. Upřímně jsem se jednu chvíli vyhajpovala na léto nebo přelom léto/podzim, kdy se udává hra samotná, vzhledem k těm historickým statusům, co teď začali zveřejňovat.