Datum vydání a celkový přístup Warhorse

Nemá náhodou novýho Jendu?

Ajaj … tak to se omlouvám.

I ten mrtvej pes vi vic nez backeri… Novej nikoho nezajima, protoze pokud je to Jenda, tak to urcite bude Snih. A jak vime my vsichni, tak zrovna Jenda Snehu vi lautr hovno.

2 Likes

Panove co mi tak hezky lajknuli minulej post at mi prominou, ale bylo to trochu ironicky vyjadreni myho postoje. To ze se WH nevyjadrovali moc na foru mi uplne nevadi, ptz jsem se veci dovedel i z jinych zdroju.
Howgh!

1 Like

Dnes bude údájně nové video!

1 Like

Mazi? :smiley: 10 znaků dlouhá zpráva…

:smiley: jak jinak

1 Like

A kde jsi to zjistil?

Mám špehy všude. :slight_smile: a už je venku

8 minut, 322 shlédnutí :smiley:

Tak jsme se opět dočkali dalšího odkladu, tentokrát na rok 2018.

WH slibovali hru vydat v letech 2015, 2016, 2017 a nyní je z toho 2018. Opravdu nechápu smysl toho, že studio navnadí backery týden předem na “velké oznámení” a nakonec se z toho vyklube jen další odklad vydání. Opět bez jakéhokoliv vysvětlení či případně omluvy na soustavně neplněné sliby.

WH to ještě zaobalí tak, že se špatná zpráva tváří jako úžasné odhalení na které všichni čekali…

3 Likes

Víš jak dlouho trval vývoj MGS5?

O délku vývoje mi ani tak nejde. Jde mi o způsob komunikace s backery.

Odklad hry na rok 2017 (!) byl oznámen backerům tak, že to Tobi jen tak mimochodem uvedl v rozhovoru pro nějaký časopis. Žádné vysvětlení, bližší informace - nic.

Odklad hry na 2018 teď studio prezentuje jako velké a úžasné oznámení. (překvapení avizovali týden předem, že…)

Kdyby to bylo jednou nebo dvakrát… dobře. Tohle je ale už ČTVRTÝ rok co posunuli datum vydání. Nikdo ze studia k tomu neřekne ani slovo. Já vim, že o backery už přestalo jít s koncem kampaně na Kickstarteru. Nyní je hlavní hru prodat novým zákazníkům, protože backeři hru nezaplatí. Stejně by měli mít tu slušnost a s backery komunikovat.

WH velmi často odpovídají na komentáře na Youtube. Bohužel reagují pouze na komentáře jako: “Skvělá hra. Nemůžu se dočkat. Jste skvělí…” a napíšou nějakou blbost typu “Epic!” nebo podobnou hovadinu. Na normální otázky neodpovídají.

Nechci aby vývojáři klečeli na kolenou a sypali si popel na hlavu. Snad ale není těžké říct popravdě důvody dalšího odkladu a přidat slovo “sorry”.

4 Likes

Takže bys radši CDPR odpověď á la, až to bude, tak to bude? Já fakt nemám pocit, že je za co se omlouvat. Co se děje, je jasně vidět z video updatů, nikdo z WH nikdá nedal konkrétní datum vydání jako teď, vždy to bylo jen předpokládané datum vypuštění. Nicméně situace se očividně několikrát změnila ve smyslu, že financí je víc, než se předpokládalo, takže se místo rozdělení na tři akty jedná o celý uzavřený příběh. Pořád jsme u toho, že pokud se cítíš tak extrémně dotčený, tak žádej o refund.

2 Likes

Já mám ten pocit, že pokud 3x něco slíbím a nedodržím tak si to žádá minimálně vysvětlení. Několik tisíc lidí jim za hru dopředu zaplatilo, proto by měli s nimi komunikovat.

Herní branže je asi trochu podivná. Představte si, že si objednáte nové auto s tím, že budu k vyzvednutí za půl roku a zaplatíte předem. Následně dealer automobilky 3x posune termín dodání bez vysvětlení. Stále by všichni byli tak velkorysí a měli hlášky typu: “Jen to neuspěchejte.”?

Kdyby si většina lidí jenom třeba objednala elektroniku z Alzy a ta jim poté 2x nepřišla, tak by lidi šíleli vzteky. U KC:D po 4 odkladech a minimu informací je většina lidí nepochopitelně nekritických.

1 Like

Tady už je to těžká retardace. Jak můžeš srovnávat koupi elektroniky s tvůrčí činností, zvlášť u věci obsahující inovativní prvky? Zažaluješ i stavitele katedrály v Barceloně, že mají zpoždění více než sto let proti plánu a ještě nějakou dobu jim to potrvá? Pro normálně uvažující lidi je vysvětlení WH pochopitelné a přijatelné. Jestli se ti to nelíbí, je to jen tvůj problém a neotravuj s ním ostatní.

6 Likes

Víte nesmíte z vývojářů dělat takové bohy.

Vycházím z toho, že WH slíbili dodat nějaký produkt v určitém čase. Lidé jim za to zaplatili a hru koupili. A ne, nebyla to investice, sponzorský dar nebo příspěvek. Byla to běžná koupě - když zaplatíš tolik a tolik tak na konci roku 2015 dostaneš tohle.

1 Like

Mně by zajímalo jestli sis někdy nechal stavět třeba barák. To bys viděl jak je to s termínama dodání. A není to jen u nás, předražené a oddalované stavby mají všude, i německu třeba.

Víš že kdyby jim došly peníze, studio zkrachovala a vývoj skončil, tak bys dostal hovno a nemohl s tím nic dělat? Je to v podmínkých kickstarteru, párkrát se to už stalo :slight_smile: Takže žádná běžná koupě, to je prostě nesmysl. Jsi sponzor, a jako sponzor za svoje peníze něco dostaneš… a nebo taky ne. Koneckonců většína kickstarterů má i takový ty 1-5 dollarový příspěvky a odměna je tam “díky” :smiley:

Jinak pokud platíš vývoj nebo stavbu něčeho a nekupuješ už hotový produkt, tak jsou zpoždění naprosto běžná…

Ať už u domů, bytů či jakýchkoliv jiných staveb, u SW, i technologických projektů…

1 Like

Tak zažádáš si o ten refund?

Odpovím si sama. Ne, nezažádáš, protože za osm měsíců zjistíš, že je to skvělá hra a že bys za ni musel dát circa dvakrát tolik (fakt už si nepamatuju původní cenu za digital copy na KS).

2 Likes