Datum vydání a celkový přístup Warhorse

Moc nechápu proč mu všichni cpete ten refund. Jakoby to bylo zakázaný říct tady, že jsi s něčím nespokojenej. Pak to fórum trochu ztrácí smysl.

4 Likes

Opravdu je potřeba na vyjádření nespokojenosti vlákno o sto a více příspěvcích, kde se stále dokola opakuje to samé?

Nejlepší bylo, jak v pátek vyšel ten trailer s únorovým datem vydání, neuběhlo snad ani pět minut a Peťka už nekromorfoval toto 2 měsíce neaktivní vlákno, aby nám všem oznámil, že on to už od začátku říkal a že měl zase pravdu :smiley:

3 Likes

Já taky nechápu proč by člověk nemohl vyjádřit nespokojenost. Kritika se opakuje, protože se opakuje podivné chování Warhorse, problém není v odkládání vydání, ale v tom, že nikdo nevysvětlil proč.
Nekomunikace je o to divnější, že je v ostrém kontrastu s tím jak se studio chovalo dříve. Upřímně informovali i o negativních věcech.
Myslím, že nemá moc smysl to s něčím srovnávat, ale my jsme projekt podpořili, většina z nás zaplatila víc než kdyby si hru koupila, komunita myslím, také značně přispívá k šíření povědomí o hře.
Množství odkladů, zrušení celé řady prvků a budoucích 2 aktů, vydání hry až s konzolovými verzemi, bylo komunitou přijato myslím nebývale dobře. Nemyslíte že bychom si zato nezasloužili aby nás informovali o tom co se děje?
Před půl rokem vydali video, kde říkaly, že hra je už skoro hotová a jen jí dolaďují. Po půl roce řeknou, že vyjde až za dalších 8 měsíců. to už by si nějaké vysvětlení zasloužilo nemyslíte?

7 Likes

Tak informací by mohlo být víc kdykoli, bez ohledu na to kolik jich už dali. Já bych si taky každý týden rád přečetl jak pokročili, a možná by na webu mohli mít i progressbar, který by ukazoval kolik procent zbývá do dokončení. Jenže taky chápu, že to, co se teď usilovně dělá, není nic zajímavého. Do hry nic nepřibylo, všechno je akorát malinko lepší a míň bugovaté. Taky předpokládám, že do data vydání má co mluvit investor a marketing, protože teď už OPRAVDU záleží na tom, aby byly dobré prodeje. No a taky teď nemůžou dělat videoupdaty, protože se soustředí na E3. Takže já bych si tak za měsíc dva (tři) představoval poslední videoupdate kde to všechno shrnou, a to by mi úplně vyhovovalo.

1 Like

Souhlasím. Jediná vysvětlení, která jsou k vidění jsou obranné spekulace lidí tady na fóru.

1 Like

Hele ok, nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat, ale když ono je to tak populární téma a já strašně rád debatuju populární témata a pokud možno tak, abych šel proti populárnímu názoru.

Chápu že backers chtějí vyjádření. To je ok. Osobně jsem třeba vývojáře podpořil až začátkem loňskýho roku, protože jsem do tý doby nevěřil že hra opravdu někdy vyjde. Takže z tohohle úhlu pohledu chápu lidi, co chtěj vyjádření, protože oni hru backnuli už kdysi dávno v době, kdy jsem o tom těžce pochyboval. Po letech natěšení a prohlášení “hele příští rok to bude!” Za rok: “No, tak sorry jako, až ten příští.” Následovaný: “Ty vole, prostě se to sere. Tak ten příští, ale jako fakt už!” Dokončený: "Ok, tak osm měsíců, ale teď dáváme deadline."
Někdo už z toho může mít skoro i nervy v kýblu, když to jako fakt hodně prožívá. Proti tomu žádná. Mě to úplně netankuje, zkrátka asi protože mě tankujou jiný věci a potom že to docela chápu.

Nebudu furt dokolečka opakovat stejný věci, nemá to smysl.

Teď mi ale někdo sakra řekněte, jak do toho pasuje reakce petice123? Sorry ale to prostě není reakce normálního backera. Staví se do role mluvčího za lid, kdy hlásí “Hele, čumte jak okrádaj lidi! To je sprosťárna!” Tak přijde někdo z PR a odpoví mu na jeho otázky. Tím ho tak trochu setře (vyrazí ze sebe jen “Díky za info.”) a tejden je klid.
Po tejdnu zase začíná ten stejnej song. Proky mu vyšel vstříc, odpověděl mu na jeho otázky a dal mu tím najevo že ve Warhorse jim to není úplně šumák. Petic místo toho aby se zeptal na něco co ho třeba fakt sere, tak začíná dál pouštět šťávu do jinýho threadu a začíná hláškou "Estimated release date was announced many times in the past. All release dates were canceled and now nobody knows when it will be released."
Trochu to chudák popletl. Žádnej release date danej nebyl. Když řekneš že máš release date, tak je to úplně něco jinýho, než když řekneš “ok, tak příští rok by to mohlo bejt”. OK jsou lidi kterejm je to úplně jedno a oboje je pro ně mizerná zpráva a jdou skákat z nuseláku tak jako tak.
A pak opakuje furt ty samý žblepty.

“I think that lot of people are frustreded by Warhorse PR strategy. After the Kickstarter campain I would never imagine that more then 3 years later there will be almost complete silence and no release date set.”

  1. Nejvíc frustrovanejch lidí se objevilo po tom, co začal petic se spamem. To se dá poměrně snadno vysvětlit, ale nemyslim že má smysl tady zabíhat do detailů, protože pro většinu lidí tady to asi nemá výpovědní hodnotu.
  2. “almost complete silence” Cajk, takže největší oddělení Q&A nic nedělá, community manager nebyl v sobotu v práci a mám pocit že Lieste třeba nebyl úplně vždycky mod, kterej by odpovídal na otázky lidí. A BTW Proky je tři dny mimo, nedivil bych se kdyby byl teď v L.A.
  3. “no release date set” a tady stačilo jen chvíli počkat. Ale dobře, třeba už byl ready skočit z nuseláku :slight_smile:

“WH is just teasing the community by pointless video updates without giving answers on frequently asked question. After 3 years of waiting and several canceled release dates it is a stupid PR strategy.”

  1. poinless video updates. Updates o hercích třeba někoho zajímaly, byly tu docela diskuze o Henrym, video update #17 měl 118tis. zhlédnutí což je tak trochu nad průměrem FattyPillowa. BTW vsuvka Rex Familia et Ultio má (jen na YT) teď momentálně 815k zhlédnutí. Není to update, ale neříkejte mi že to nikoho nezajímá, když to má skoro mega zkouknutí jen na YT…
  2. “canceled release dates” again and again and again…

“Word “beta” has some standart meaning in software developement. It doesn’t matter if it is a 2D art or piece of code. Beta means just bug fixing. So WH did not say truth again.”

  1. “Word “beta” has some standart meaning in software developement” beta není vlajka, takže to bude standard, nejspíš. Můžu už si poslat příhlášku do G-nazi??
  2. “Beta means just bug fixing.” Můj oblíbenej :slight_smile: BULLSHIT!! Beta znamená že už se nebudou přidávat další features. Konec. Takže když máš feature, tak jí samozřejmě musíš nějak ošetřit aby nekolidovala s jinejma features a zbavit jí broučků. Ale to neznamená že to “je jenom bug-fixing”.
    2.1. “It doesn’t matter if it is a 2D art or piece of code.” To si teda sakra piš že to záleží. Přijde někomu 2D art jako feature? Má 2D art jinou než deisgnovou nebo komunikační funkci? Má funkci přímo v kódu, že by třeba 2D art třeba spustil sekvenci událostí?

"I expect KC:D will be also delayed to 2018."
Supr, na tohle jsem se fakt těšil :smiley:
Jeden, druhej, třetí, čtvrtej postík. Čuměl jsem na fórum jak to sem sázel a fakt jsem nevěřil :smiley: To chce úplně neskutečný ego takhle zaspamovat a věřim tomu že tentokrát na hajzlu nepotřeboval maxim jak si musel neskutečně ulevit :smiley: Sorry ale takhle světu předhodit jak měl úplně hroznou pravdu, to je prostě bomba :smiley:

Petic má víc takovejch perel, jako třeba jeho pojetí kickstarterový kampaně, anebo přirovnání vývoje softu k prodeji auta. Srovnání s Alzou v tomhle threadu mě už poslalo do kolen. Akorát nějak úplně nemám čas na popsání celýho jeho portfolia. Už teď jsem tímhle postem strávil o dost víc než jsem chtěl :smiley: A zábavný mi to přišlo asi jen z poloviny času.

Takže abych to nějak shrnul. Nemám nic proti tomu když má backer výhrady vůči vývojářům, kritiku chápu, je to jejich věc a když se jim to nelíbí tak ať se ozvou. To je dobře.
Developery fakticky jako bohy nechápu. Myslím že o tom svédčí už to, že jsem původně nevěřil že to KCD zvládne na trh.
Peticovo chování ale nejsou argumenty naštvanýho backera, dokonce mi to ani nepřijde jako trollení, protože to by aspoň mělo špetku humoru (koukněte se na Mundalai-khana, ten kluk je zlatej :smiley: ). Pokud někdo ale veme informace a překroutí je tak, aby mu sedli do jeho kontextu a následně je v pravidelnejch intervalech pouští do světa, tak to podle mýho není nic víc než snaha o škodu. Sorry, ale to je věc kterou je podle mýho potřeba říct.

12 Likes

Akorátt ho furt krmíte. Dyť je to normální blázen.

Přiznám se že tenhle post mě docela rozesmál. Takže díky.

Jenom bych uvedl na pravou míru že nejsem z PR, ale z QA a moje odpovědi na fóru jsou čistě dobrovolné.
V LA taky nejsem ale strašíme v tuhle nekřesťanskou hodinu s pár kolegy ve studiu a testujeme tu náš E3 build co se bude zítra ukazovat.

6 Likes

Nie, toto bola investícia, pretože sa jedná o nedokončený produkt, teda je neurčité v akej forme vyjde. Vysvetlenie by bolo vhodné. No netreba robiť z toho drámu. V podmienkach je okrem iného, že za hru, ktorú si zakúpiš pred jej oficiálnym vyjdením, môžeš žiadať peniaze späť. Urobil si to alebo len chceš pritlačiť na vývojárov, aby zmenili termín vydania na skôr?

Není zač, rád rozdám trochu úsměvu

Jo sorry, to jsem napsal špatně. Chyba má základ v mým chápání QA. Podle mýho když odpovídáš na dotazy backerů, tak je to forma public relations.

A tohle odpovědí jsi mě docela obstojně rozsekal :smiley: protože jsem si myslel že hlavní náplň QA je v odpovídání backerům :smiley: Zajímalo by mě jak to funguje s vaším QA oddělením, ale zase to může být know-how, takže to asi není otázka do který bych se chtěl pouštět.

Víš jak se dělá radost jinejm lidem? Tak, že makáš dokud nepadáš na hubu, aby se ostatní mohli druhej den podívat na jedno hezký video :smiley:

To je právě to, co si úplně nemyslím. Podle mýho petice krmí to, že “má pravdu” a lajky lidí, který mu na to skočí.

Aha, ještě tu je jedno nedorozumění.

existuje Q&A a pak QA.
Q&A - questions and answers - bývá většinou článek vydaný společnosti kde odpovídá na otázky klientů
QA - quality assurance - kontrola jakosti. U nás se QA říká prostě jenom Testři. Náplněm QA je kontrolovat jestli hra funguje tak jak má a dohalovat bugy.

4 Likes

Kdybych mohla, tak ti těch lajků dám deset. Pokud mi postneš PO Box nebo něco podobnýho tak ti aspoň pošlu flašku Diplomatica.

Warhorse by si vás měli najmout do svého PR oddělení, … tedy pokud tam něco takového existuje :smiley: