Dohrál jsem - poděkování

Ve skutečnosti jsem myslel Icewind dale. Ale spletl jsem se, tam se zabíjeli brouci. Byl to jeden z prvních questů hned na začátku.

Nogglli, mám právo se ke hře vyjádřit jako každý jiný. Tvoje řešení je, že jsem pitomec a hru nemám kupovat, OK. To nevím, co by na to tvůrci řekli, kdyby jejich hru mainstream ignoroval a koupilo by si ji jen pár počítačových “tvrďáků”. To asi nebyl úplně jejich záměr. Pokud si půlka lidí na souboje a systém ukládání stěžuje (ať je po tvém, “fňuká a brečí”, pokud nedáš jinak) a druhá půlka je považuje za příliš snadné, pak je asi načase zavést volbu obtížnosti, nebo hráče co to nedávají podstatně lépe vycvičit. Viz třeba povinný lukostřelecký souboj proti P…i v hradním příkopu Horních Ratají, někde na začátku hry, do kterého jsem šel a nevystřelil do té doby jediný šíp. Jak to asi mohlo dopadnout. Taky mě to mimochodem moc nepotěšilo.

Zkusím dát aspoň jedno kombo, možná, že se to právě tím zlomí a souboje mi taky začnou připadat lehké.

Je videt, ze jsi hru KC:D a zamer tvurcu nepochopil.

No vidíš a já mám zase pocit, že ty nechápeš, o čem píšu já. Tak to už neřeš.

Kazda hra neni pro kazdyho a kdyz nekdo zacne brecet, ze mu to nejde, at se ti zmeni, tak to evidentne neni pro nej.

Nogglli, napsal jsem někde, že si přeju, aby ovládání soubojů změnili? Mohl bys prosím ukázat, kde to píšu? Napsal jsem, co se mi na tom nezdá, nic víc.
Mimochodem, byl bych ti vděčen, kdybys tu přestal psát věci typu, “nekupuj si to, není to pro tebe.” Velmi silně mi tu hru znechucuješ, vlastně o několik tříd víc, než celý soubojový systém.
Vlastním dvě kopie hry, na Steamu jsem zatím uhrál 100 hodin, myslím, že už je pozdě na podobně “moudré rady.”

Jestli mas svuj nazor, tak jak ti nekdo cizi muze znechucovat hru. Bud te bavi nebo ne. Evidentne mas problem s veci, ktera je vlastne hlavni tahak a to je relativne realisticky souboj. Prave na ten si stezujes, ze ho nejsi schopny pochopit a zvladnout ani po sto hodinach, je pro tebe prekomplikovany a u jeho programovani se vyvojari nepredreli.
Ten soubojovy system je takovy, jaky ho ve hre chteli mit, je funkcni, zabavny a hlavne musis zapojit hlavu…neni to jen o tupym klikani mysi nebo mackani tlacitka.
Tezkopadnost boje? Kazda zbran ma rozdilnou vahu, ma jinou ucinost na rozdilne brneni nebo zbroj atd. Bez nekdy ven a nech si dat pesti nebo at te nekdo kopne. Jak rychle budes schopny reagovat nebo jak dlouho se budes valet? Zajdi se podivat na nejaky vystoupeni skupiny historickeho sermu, nejlip takovyho, kteri souboje vylozene nenacvicuji, ale bojuji spontane a sami nevi, kdo zvitezi. Zkus si potom ty zbrane vzit do ruky a uvidis sam. Schvalne si vyzkousej mlatit se s nekym jen obycejnym klackem, jak dlouho to vydrzis. Kdyz do toho das silu, tak je jedno jestli jen machas nebo neco zasahnes. Proste to vycerpava, kdyz k tomu pripoctes soustredeni, vychytat soupetovu chybu, zasahnout slaby misto apod. tak klidne do pul minuty tahas jazyk po zemi.

Na souboji neni nic sloziteho, jen pet seku, dve bodnuti a obrana. Na tomto souboji je super, ze jeden z vas muze byt na pokraji sil, ale kdyz to ten druhej podceni, tak presnym zasahem se muze vysledek okamzite obratit. Nesmis byt zbrklej a musis byt porad ve strehu a snazit se pouzivat pokrocilejsi techniky.
A co vidim jako obrovske plus u teto hry? Souboj kdekoliv a s kymkoliv neni nikdy stejny. Jednou to npc porazite, ale podruhe to odflaknete a jste pod drnem. A i kdyz na tebe vybehnou obycejni sedlaci s obuchama, ale je jich sest, tak nejsi terminator ani s platovou zbroji.
Jestlize ti tohle nejde, tak se budu opakovat, ale tento styl hry neni pro tebe…pokud se teda nevyzivas v nasirani se u hrani a nasledne destrukci veci :slight_smile:

Zadny hrac nema pravo na ukladani pozice ve hre, kdykoli se mu zachce. Jak jsi na to prisel? To je fakt tak zdegenerovana tahle generace? Kdyz si vzpomenu treba na Rezident Evil 1 a 2, kde jsi mohl ukladat jen kdyz jsi dosel na policejni stanici. Takovy hry jsou zabavny, protoze musis u hrani myslet a zvazovat co se stane, kdyz udelas to anebo tohle. Ne jen tupy mlaceni a kdyz umru, tak proste jen load a jede se znova. Neni snad lepsi pocit ze hry, kdyz svoji zasluhou a dovednosti se ti podari zdolat nejaka obtizna pasaz?

Pokud si na to vsechno stezujes a nechces nam tim sdelit, ze by mel byt soubojovy system jiny, tak pak uz mi z toho zbyva jen to, ze ses s nami chtel podelit o tve emocionalni nevyrovnanosti, protoze jsi kvuli hre rozmlatil sluchatka.

Ty sis mě vybral, viď?

Ty jsi na me zbyl… :smiley:

Je tu na fóru možnost ignore?

Rád bych se se zpožděním připojil k poděkování. Hra je realistická, vtipná, poučná, ale asi nejvíc musím ocenit krajinu. Herní prostředí je famózní. Za mě dokonalé. Dovolím si jen malou, opravdu malinkou, výtku, spíš poznámku, k NPC. Jezdci na koních, povozy nebo nějaké aktivity mimo zástavbu, třeba sklízení plodin na polích, sena na loukách, naložení na vůz a odvoz do stodoly. Tohle mi tu chybí. Ale stejně je to výjimečně povedená hra.
Samozřejmě se na mém hodnocení odrazil fakt, že jsem nenarazil na žádný závažnější problém, který by mi znemožnil pokračování ve hře a kterých je zde na fóru diskutováno velké množství.
P.S.: Jen k tomu ukládání. Koncept sejvovice se mi velice líbí. Je to úsměvné a neotřelé. Mě osobně stačí najít si několik plácků s rulíkem, kopřiv je všude habaděj, a navařit si sejvovici. Nesu jich minimálně 15, po pořízení koně i víc, a nemám problém si hru téměř kdykoliv uložit.

Je - ignoruješ jeho příspěvky směřované na tebe a nečteš je.

a časem je z tebe alkoholik. Na Sejvovici pozor! :slightly_smiling_face:

Zapomněl jsem dodat, že k té sejvovici si navařím i alkoholika a jednou za čas to zapiju.:beer::wine_glass::yum: