Dojmy ze hry (pozor spoilery)

Jo pár bugů tam je. Já jsem našel zatím 1 a to že sem viděl toho kapitáná nahého. Prostě bez brnení atd. Ale další patch snad bude dřív než za 2 týdny.

Animace a podobně, vše se dá předpočítat a v enginu to jen zobrazovat, většina scén není nijak náročná asi až na tu armádu na začátku. Myslím, že se mluvilo o tom, že videa jsou vyrenderované v nějaké vyšší kvalitě (nasvětlení). Jednoduše by to šlo vyřešit tak, že v těch videích nebude vidět postava hráče a odpadne tak problém s tím co má na sobě. Navíc se videa a engine scény nesmyslně přepínají, kdy je video - 5 sekund scéna ve hře - další video.

Kvalita těch scén je značně nevyrovnaná, nejhorší co jsem viděl byl pes na spáleništi, to nevím kdo to animoval… ale dojem to zkazilo fest. Pak tam jsou naopak scény, které vypadají perfektně viz zmiňované procesí před hradem nebo mají dynamiku - útěk.

Tak tohle mě teda trochu vyvedlo z míry :slight_smile: Viděl jsem pár videí kde se mluvilo o AI, jaký to je úžasný systém a podobně a další videa o tom jak si někdo dal práci s questy. Ve hře to teda vidět není.

- spoiler
Příběh s katem,
potřebuji vylákat kata z jeho chalupy, nakecám mu tedy, že mu mlynář špatně vyměřil mouku a on se vydá na cestu ke mlýnu. Ok, vlezu do baráku a získám to co jsem potřeboval, cestou zpátky potkám kata jak si to štráduje k tomu mlýnu. Říkám si to by mohlo být zajímavé, kat opravdu došel ke mlýnu a posléze za mlynářem. A začal rozhovor, stojím s nimi v místnosti. Kat: “Jsem tady pro tu mouku”, Mlynář: “Nic ti nedlužím, jestli ti někdo nakecal, že jsem to špatně odměřil máš smůlu” (mlynář mě fakt podržel, vzhledem k tomu, že to byl on kdo chtěl ten předmět, naprosté scénáristické selhání). Kat: “Až toho zmetka potkám, rozbiju mu držku”. Stále stojím v místnosti, kat se na mě podívá a pozdraví mě, načež odejde. :smiley: Skyrim hadr. Mlynářovi předám předmět.

Pokračování:

  • snažil jsem se to vyřešit diplomatickou cestou, ale na získané informace mlynář nijak nereagoval
  • kat má 3 psy, umlátil jsem je pěstí, jen štěkali a nijak se nebránili… hmm…
  • Quest jsem “vyřešil” tak, že jsem kata v půlce cesty za mlynářem omráčil, ukradl mu klíče a meč, po nějaký době se zvedl a šel domů :slight_smile: Vůbec mu to nevadilo. Že by to třeba šel nabonzovat? V čem je teda ta hratelnost?

Jinými slovy, ve hře chybí to co se čím KCD chlubilo od začátku, variabilita, reakce NPC a možnost jejich ovlivňování, větvené questy.

Jako bonus zkouším s mlynářem vybírání kapes. Kromě toho, že mi 2x řekne že mě rád vidí a jedou se mnou rozloučí. :slight_smile: mechanika kradení není nijak popsaná a je to pokus omyl, po chvíli začne mlynář vykřikovat, že ho chci okrást a řve na celé kolo… super :slight_smile:

Zdravím, taky zde vložím první dojmy…

Byl jsem hodně kritický k absenci češtiny, přesto jsem neodolal a začal hrát hned včera. Krajina nádherná. Když začal hrát orchestr s akustikou z Rudolfína, šly mi slzy do očí. Pohled na hrady na kopcích se snad nikdy neokouká. Víc než hraní fotím screeny, a užívám si prostředí. Potud dobrý.
Jenže pak jsem plácnul koně a on udělal ve vzduchu nereálné salto 180 stupňů, hmm tohle se jim moc nepovedlo, říkám si. Pak se kluci za stodolou nějak zasekli a nešlo dál nic dělat, a jedna chybka za druhou, které to prostě kazí. že je hra nedodělaná a neodladěná je vidět každým coulem. Po dalších pár minutách začínám nabývat dojmu, že takhle snad hry vypadají, když se na nich začíná pracovat, ne?.. ?!! A né když se mají vydávat.
Uspěchané? Ano.
Nedodělané? Ano.
Odfláknuté? Taky.
Do toho chybějící český dabing a prostě musím říct, že zklamání.

Doufejme v brzké opravné patche, a v to, že se tvůrci poučí z chyb a příště prostě nebudou. Elon Musk taky neuspěl hned u prvního Falcona. Prostě takhle se hry fakt nevydávají. A jestli studio nemá dostatek pravomocí dělat si věci podle sebe, pak nevím proč si říká “nezávislé”.

Jo a systém boje je ukrutný. Lze tak leda číst ve hvězdeách, jestli se to člověk někdy naučí kloudně ovládat. Borci ze studia tím fakt někdy někoho porazili. Já jen že smrt je tak moc častá, až to fakt není ani vtipné, ani zábavné, a jet posledních 15 min neustále znova a znova je tak akorát k zlosti. To pak zkazí i tu krásu scenérií, když v duchu zuříte, že tudma musíte jít po osmé-

Tak trochu mám z celé hry pocit, že to měl být zlatý důl na peníze, ale tak nějak se na hráče zvysoka “doplňtě si sami…”

Přesto za hru děkuji a jsem za ni rád.

Doporučuji se podívat na toto video … tam se k tomu hezky vyjadřuje, k problémům s bugy atd. jak to vůbec chodí, jen tak něco opravit není jen tak. :slight_smile:

Jinak já měl dohráno za 89 hodin, neudělal jsem zdaleka vše, velmi jsem si hru užil a s klidným svědomím jí můžu doporučit. Souboje jsou super, ty mě moc bavily, ke konci byly až moc ale lehké, bugy… to je v tom videu, příběh paráda, grafika úžasná a ty lesy… hudba úžasná… a takhle bych mohl pokračovat.

Ale hra není pro každého, to fakt není… dá se říct, že je těžká, musí se u ní přemýšlet a hra nevodí za ručičku. Ale to už si každý musí říct sám sobě, zda to pro něj má cenu nebo ne. Mě osobně velmi baví, jak kdyby vyrobili hru jen pro mě :slight_smile: Středověký simulátor :slight_smile:

2 Likes

Takhle odflákla hra ne že není pro každého, není pro nikoho. Někdo má super štěstí a nenarazí na nějaký velký bug a někdo se musí vracet hodiny a hodiny zpět. Ne všichni mají tolik času. Nelogické interakce kdy řeknete hned na začátku katovi, že mlynář pro něj má pytel mouky navíc , kat zjistí že nemá, naštve se na viníka (vás) na toho kdo mu to řekl a pak Vás pozdraví. Výmluvy že neměli dost testerů tady nejsou na místě. Tohle musí vidět každý člověk, co hru hraje. Největší ostuda je ale chybějící český dabing…hrdost nula. Brutálně odfláklá hra, pokud jste po lobotomií tak si bugů nevšimnete jinak Vám ale pokaždé krásné vtažení do děje zkazí nějaký debilní bug typu lítajících npc, psi kteří neútočí a jen hloupě umírají, některé bylinky jsou neviditelné a lootují se jen pokud zaměříte určitzé místo. To není obtížné ale hloupe a nedotažené. Velké zklamání. Hru lidé kupují protože nic pdoobného neexistuje a něco je lepší než nic ale hra sama o sobě zas tak skvělá ne ní. Kdyby byly bugy opraveny a hra pořádně polished tak 8-9 z 10 teď tak max 7, spíše 6.

1 Like

Tak už jsem posbíral všechny bugy, kvůli kterým se musí načítat hra:

  • černá obrazovka při nahrávání sřelecký soutěže v Ratajích a pak ještě jednou někde
  • kůň se při skoku zasekl do plotu a já s ním, nešlo nic dělat
  • levitace při slézání z koně
  • potkal jsem hajnýho v lese a spustila se cut scéna, akorát jsem byl na koni, takže se kompletně podělala kamera, která nesnímala postavy, ale zem a po skončení rozhovoru jsem nebyl ani na zemi a ani na koni a nešlo nic dělat

super :slight_smile:

1 Like

Pro mě velké zklamání,odradilo mě to na tolik že jsem hru odinstaloval.Dan Vávra by příště měl ubrat na aroganci a kritice všeho kolem sebe protože se celkem nageloval máslem,pyšnit se v interviích a gamespotech betouverzí nazívanou finální hrou je celkem hodně odvážný kousek na který bych já báchor neměl.

1 Like

tak, já jsem neměl moc bugů, takže to není tak hrozné a odladěné to je docela dobře
hra je vyborná lepší než skyrim podlě mě

POZOR SPOILERY


.
Hru jsem dohrál a je pro mě velkým zklamáním. Opravdu jsme na tohle čekali 4 roky?

Hra je nedodělaná a velmi zabudovaná. Je ve stavu betaverze. Často se objevují bugy, které znemožňují hru hrát. O stavu konzolových verzí nemá cenu mluvit, tam je stav ještě horší. - V tomhle stavu to nemělo vyjít.

Co se týče příběhu tak je pro mě velkým zklamáním. Pointu celého příběhu odhadnete po prvních 30 minutách hraní. Bohužel nic jiného už ale hlavní dějová linie nenabízí. Dej by se dal shrnout asi takto: utíkáte z domova, tábor lapků a útok na něj, klášter, druhý tábor lapků a útok na něj (opět), "obléhání hradu“, KONEC.

Ve hře se tedy opakují dva naprosto stejně motivy. Obléhání hradu spočívá v tom, že na hrad vylezete po žebříku a bojujete na hradbách. Nic víc podstatneho obléhání nenabízí. Ano, mezi tím řešíte různé menší problémy, ty ale nemají k hlavnímu příběhu moc co říct.

Podle videoupdatů a trailerů jsem očekával třeba bitvu v otevřeném poli, obranu hradu, pomstu za rodiče, získání otcova meče… Nic z toho tam není. Po závěrečných titulkach mi spadla brada… Tohle, že má být ten dokonalý příběh? Prakticky nelze dokončit první quest který dostanete - “Pomsta”. Hra nemá naprosto žádný konec.

Hru dle mého názoru znepříjemňuje spousta designových rozhodnutí. Systém savů je otravný. Hra ukládá postup sama a jako hráč máte možnost uložit hru vypitím nápoje nebo spaním v posteli. Háček je v tom, že nápoj je drahý a jen některé postele umožní uložení hry. Pro hráče to znamená hledání hospod jen kvůli uložení nebo v horším případě opakování několika hodin hry. Nepočítaje, že vám hra sama během hry padá a vy nemáte možnost jak ji uložit.

Minihry jako páčení zámku a vykrádání kapes jsou nehratelné. Výsledek je neovlivnitelný hráčem, ale pouze rpg statistikou.

Boj s mečem se velmi špatně ovládá. Střelba z luku je loterie. Ze začátku hry netrefíš králíka, který stojí 3 metry od tebe. Někdo by řekl, že je to vyšší obtížností hry - hra však má bavit a tohle zábava není. Srovnejte např souboje a lukostřelbu ve starém Mount and Blade. Jednoduché, ale zábavné.

Hra obsahuje spoustu složitých mechanik, které nejsou nijak vysvětleny. Obecně by hře prospěl důkladný tutorial a vylepšená nápověda.

Kde jsou slibované stretch goals z Kickstarteru? Tournament mode, in-game combat academy…?

Hra prodělala od betaverze masivní grafický downgrade. Srovnejte lesy betaverze s lesy ve finální hře.

Hra trpí vážnými technickými problémy. Když mi po uložení hry nejde save znovu nahrát tak je to k pláči.

Hra má i spoustu lepších vlastnosti jako třeba některé zajímavé sidequesty nebo působivou atmosféru měst a vesniček.

Bohužel jako celek hra působí jako nedodělaná a neodladěná. Můj pocit po jejím dohrání je velké zklamání.

2 Likes

TA HRA JE PROSTĚ JINÁ…

Pozor! Možné SPOILERY!

Mám za sebou 90 hodin hraní a musím říct, že je ještě dost co objevovat a splnit.

No…rovnou říkám, že během prvních deseti minut, bych hru vypnul a už se k ní nikdy nevrátil. Hold to mělo pole mě tužší rozjezd. Potom se úplně obrátilo a já jsem měl co dělat abych se od té hry odtrhnul. Příběh je možná tuctový, ale mě se to líbílo, hlavně Hanuš z Lipé a vyšinutý Lord Konrad Kyeser mě docela pobavili. Kamarádi ze Skalice, trochu na palici, chlast, k*rvy a chlebíčky… Konec je otevřený, jsem zvědavý co doplivnou k tomu.

Další dva kámoši to hrají taky a občas si o tom povídáme(příklad)…

A: "Už si tam pro to byl?"
B: "Jo byl, řekl ať táhnu do psí díry"
C: "vždyť tam nikdo nebyl"
A: "byl, akorát si mu musel Frantovi donést pivo"
C: "Jo, aha tomu jsem v noci ukradl knihu"
A: "Aha, já jí dostal za pivo"
B: "Mě jí nedá"
C: “Proto jsem jí ukradl”

…z toho se dá usoudit jediné, chce to tak 300 hodin hraní na pořádnou recenzi :smiley:

Co se týče vyzuálu, je poměrně kontrastní, příroda, objekty, kodex supr, pohybující se objekty nic moc(načítání vrstev oblečení, obličejů atd…). Technický bug jsem měl jeden, jinak ostatních bugů bylo docela dost(mniši v klášteře vymetali rohy v kostele a pod…). Kritika se zde určitě najde, munice je (zatím) dost.

Český dabing mi ani moc nechyběl a na to abych nadával ,že česká hra nemá české znění bych musel mít důvod, ale on ten důvod neexistuje, nikdo to nikdy neslíbil. Raději dám přednost světovému jazyku, aby se celý svět dozvěděl o tom , co se tu v historii dělo(nebo se mohlo stát) než poslouchat Petra Rychlého jako Bernarda. (Celé to haló ohledně českého znění mi připomíná opravu počítače mého kamaráda. Jeho malej syn na něm hrál Úžasňákovi a bulel, protože se to neskutečně sekalo, když jsem se v tom začal vrtat a posadil jsem se na jeho židličku, začal do mě schválně strkat, bulel a hysterčil, protože nemohl hrát)

Vůbec nechápu, že jsou hře vytýkány herní mechanismy, jejich negativní hodnocení mi příjde fakt zvláštní, ale jistě to má své důvody (v závorce):

  • systém uložení hry (rozmazlenost z akčních her, jistá pohodlnost, pěstování závislosti na klávese F5)
  • nemožnost nastavení obtížnosti (jak řekl Martin Klíma: To tam můžeme dát rovnou tlačítko “vyhrát”)
  • soubojový systém (zřejmě automatová demence-> absence jednoho tlačítka na všechno, nutnost trochu přemýšlet a cvičit)
    …to je asito hlavní

Ta hra nemá komerční vzhled, což je jí vytýkáno(absence jiných ras,mikrotransakce), to jsem prostě v životě neviděl.

A CO DÁL?

No…konec hry…furt nechápu dvě věci:

  1. Otevřený konec (třeba něco za pár měsíců přihodí, úkoly jsou přece dál otevřené-> ACT II.?)

  2. Proč je u krejčího možnost koupit ženské šaty? (že by časem přibyla možnost hrát za ženskou postavu?)

Jako otázek je víc, podle mě ještě nevysypaly všechny kabely…

Jinak hra mě bavila, hodnotím :

916/1000

:smiley:

2 Likes

Klíma to řekl, protože by někdo musel odladit všechny ty další obtížnosti, to je docela sci-fi když se jim nepodařilo odladit ani tu jednu po 7 letech vývoje :wink: Herní mechaniky nejsou těžké, jsou nevyladěné, stejně tak jako RPG systém (od perků až po peníze) atd.

Soubojový systém je fajn, ale jen 1vs1 a v nějakém omezeném prostoru, jinak to opět nefunguje a NPC jsou rozbitý dost brutálně, od pathfindingu až po neschopnost dělat něco rozumného. Pokud chci nepřítele zabít rychle tak na něj naběhnu a mačkám celý jedno tlačítko rychle za sebou a buď nepřítel umře po třech ranách a nebo rovnou hned na první… Ta hra je opravdu jiná… :slight_smile:

1 Like

:slight_smile: … a co když je to takto správně :smiley:

1 Like

Však to byl jejich záměr udělat hardcore rpg a když jsem hral tak jsem neměl žadnej problem jak vypisuješ a combat system je možna na začatku dost těžkej ale když nejsi uplně vypatlanej tak se to v pohodě naučíš a pak jsi neporizetlnej a ano ekonomickej balanc by to chtělo a co se tyč perku to se mi taky nezda jako nejlepší řešení ale třeba to byl taky záměr a rozbity npc jsem ještě nepotkal jako važně čtu si od lidi bugy ktery jsem ve hře nikdy neviděl tak nevim kde je problem.

Hmm, taky mám velmi rozpačitý pocity… Krásná grafika i myšlenka. Bohužel hra je na ovládání velmi složitá. Za mě trochu lituju, že jsem si ji koupil. Vyhozené peníze.

Tos měl buď velký štěstí a nebo si takových věcí nevšímáš, protože celá hra je takhle co se týče soubojů a rozbitých NPC:



No parkrat se mi to určitě stalo ale jinak jsem měl combat vždycky nějak vyvaženej teda do ty doby dokud jsem neměl vešekeré platové zbroje a dobrý meče tak to jsem byl trochu op a rozhodně to neberu jako velkou chybu, když se mi někde sekne NPC nebo v combatu děla něco co nema tak to dokážu přehlednout, ja si chci prostě tu hru užívat a ne hledat kdejaky chyby ktere tak často nemam a jdou hlavně opravit a to jsem celkem detailista a všechny tyhle chyby se dají opravit takže bych z toho moc hru neshazoval, taky doufam že do budoucna se z toho poučí ale určitě to nebyl záměr a jinak celkově NPC system mi přijde dost kvalitní dokud nebuguje to jak tam ma každe NPC svuj vlastní život tak to je opravdu unikatní v žádné jiné hře jsem to neviděl a je jasny že hra nebude bezchybna , ale kdo si chce hru užívat a nema tam moc velke bugy tak se to da v pohodě přehlednout a rozhodně bych nedělal z komara velbouda všechny tyhle chyby opakuji že se dají opravit.

2 Likes

No já napíši svůj dojem z rozehrané hry - překvapilo mě a to nemile, jak rychle se změní původně náročné souboje s dlouhým mečem, na který jsem neměl dostatečnou Sílu, na souboje, při kterých jednou udeřím a protivník je kaput.
Stačilo, abych trochu potrénoval s Bernardem, abych dostal Sílu na požadovanou úroveň u zbraně a bylo to.
Čekal jsem, že ten progres půjde trošku víc po menších krůčcích. Toto by chtělo trošku doladit.

3 Likes

Jo a ještě něco si neodpustím napsat - pobavilo mě, když jsem dělal úkol pro mlynáře Peška, kdy jsem mu měl donést prsten z truhly v domě ratajského kata (ta cetka, co ji pak Pešek zahodil).
Připlížím se tam v noci pod rouškou tmy, aby mě kat nezmerčil, ale při otvírání truhly mě uslyšel a šel se se mnou bít. To jsem byl ještě dost bačkora, takže mi dával kapky, přestože já měl meč a on do mě bušil pěstmi.
Když už jsem byl na omdlení, tak se naštěstí objevila možnost s ním zavést řeč, tak jsem zvolil možnost, že mu Pešek dluží půl pytle na mouce.
K mému obrovskému překvapení se kat hodinu po půlnoci (tedy uprostřed hluboké noci) okamžitě sebral, můj zlodějský čin mu byl najednou úplně šumák, a běžel jak o život do mlýna pro mouku!
No čuměl jsem jak blázen. V tu chvíli mi ten kat fakt připadal jako duševně chorý.

1 Like

Některý lidi sou děsně na prachy :slightly_smiling_face: