Dotaz ohledně kriminality a úbytku reputace

Dle mě to je jaká je šance, že tě při tom odhalí. Zelený, pohoda, červený riziko. A zároveň jaký čas tam strávíš. Někdy se ty barvy zajímavě střídají. Nevím z jakého důvodu…

Jasně, jak dlouho, ale co znamená ta zelená / červená? :slight_smile: Mám uhnout někam kurzorem, abych měl zelenou? A pokud ano, tak nechápu jak mám uhnout kurzorem když držím tlačítko na ovladači? … V 99% případů mě NPC odhalí už v okamžiku kdy začínám šátrat a to na sobě mám temný oblečení s minimální viditelností a hlučností. Tuhle minihru jsem prostě nepochopil …

1 Like

podle mě to přímo už nijak odvlivnit nemůžeš, podle mě to průběžně už jen porovnává desítky faktorů,jako nápadnost, hlučnost ,tvuj skill, skill oběti,kam oběť zrovna kouká,atd atd…

… To bych všechno pochopil, ale v 9 z 10 případů mě i Pešek chytne při tutorialu a nejsem schopnej ho dodělat (asi to dělá schválně, protože čeká, že ho oloupím a tak je víc citlivej :smiley: ).

edit: a můžu mít zelený i červený kolečko … a v první půlsekundě mě odhalí

No jezdím myší a dokáži se držet v zeleném, ale když se dostanu do “čistě” zelené, tak mne většinou hned chytí. Jindy se pak držím v červené a vydržím třeba 10 sekund. To že je mne schopen chytit 5x, 10x za sebou hned jak začnu šmátrat je další věc. Díval jsem se na youtobe a tam vůbec ničím nejezdili, byli celou dobu zelení a pak jen klikli a vybírali… Ale mohli mít větší lvl…

Na tom youtube říkali, že jak je v kolečku ta čárka (cca. 2 sekundy), tak to je prý ochranná zóna, kdy když tě chytnou, tak by neměl být problém se zločinem. Asi mi nezbude, než to jít vyzkoušet do praxe. Ale to asi poruším své předsevzetí o hraní bez sejvovic… :frowning:

já když jsem olupoval spící, tak poprvé to bylo zelený, podruhé docela červený. Pak když jsem odešel a vrátil se, tak obvykle opět zelený.

Dle mě opravdu jde o riziko odhalení. Takže když jsem je už jednou vybral, tak je riziko, že když budu u nich šmátrat víc, tak se už probudí.

Okamžitý odhalení u Peška je asi i způsobeno tím, že 1. nízký lvl a 2. je vzhůru a střízlivý. Proto i na konci říká, že je lepší na začátku okrádat spící a opilý…

Protože podle mě v této minihře není jasný systém, tak se vybírání kapes ve hře pokud možno vyhýbám a nekradu.

1 Like

To jsem dělal při prvním dohrání, ale teď si říkám, že by tím třeba šly vyřešit situace, kdy není vhodné používat jinou metodu získávání věcí. :slight_smile:

Když začnete vybírat kapsy tak první dvě sekundy je to pro případ že byste se spletli a když přestanete nic se neděje .-) jen vás lidi většinou pošlou do pr… zelená a modrá barva znamená jak vám jde šátrání v kapsách a je jedno jak dlouho to trvá zkrátka i ze začátku může být hned rudá protože člověk je hodně bdělí nebo i na konci může být v klidu zelená jelikož je člověk třeba ožralý :slight_smile: já permamentně nejdu pod 25 sekund na prohledání kapes a to mam vybírání na skillu 7

votepzplzne:
No tak mě se úplně běžně stávalo a stává, že ikdyž je indikátor zelený tak mě oběť zaregistruje.
A nespletl jsi se? Ty tam máš i modrou barvu?

No rozhodně se ti to nestalo když si byl někde sám :slight_smile: při zelenej barve máš jistotu že si tě nevšimne ovšem mohl si mít bug vi´d nebo tě někdo viděl :wink: mě kolikrát viděli přes okýnku v chalupě i když byla noc a dotyčnej spal modrou barvu ? tak to teda nevim :smiley: skáče tam něco mezi zelenou a červenou ale modrá to teda nevim

  • hlavně je důležitý faktor aby tě dotyčná postava neviděla ani před tim než úbec začneš šacovat

Jako teď když hraji, tak už je ta úspěšnost trochu lepší, když mám trochu vytrénovanou dovednost, ale zezačátku to bylo fakt frustrující, kdy mě oběť zaregistrovala ikdyž byl indikátor zelený.

Ten systém není těžký, vlastně jsem v žádné hře lepší neviděl. Ale lidi nechápou, jako u všech miniher a skillů, že na začátku to Jindřich neumí, takže riziko odhalení je skoro 100 %. Taky Pešek radí - uč se na opilcích a ožralech. Nejlepší je se připlížit k táboru lapků a prošátrat je, nebo lidi spící doma (já trénoval na strážích na Talmberku v místnosti vedle od postele, kterou přidělí hned na začátku hry). Až na opravdu vysokym levelu člověk zvládne okrádat i bdělé lidi (a to jen zezadu, žádný, že s levelem 20 člověk může okrádat, i když na něj oběť kouká).
Ty barvy mi taky nejsou moc jasné. Podle mě je to jen znázornění rizika, jestli oběť čin odhalí. Spící lidi mívají vždy zelenou, ale třeba při druhém šátrání už to červená - asi se víc probouzejí…

1 Like

Lidi bych nepodceňoval. Podle mě, kdo si přečetl návod, tak moc dobře pochopil, jak to má fungovat. Ale ono to tak nefunguje. Indikátor je zelený, tak mě nemá oběť přistihnout! Ale to se (alespoň zezačátku) neděje.

A to samozřejmě beru v úvahu to, že to lidi zkoušejí na obětech spících.

cokdyž se to ze zelený změní na červenou tak rychle, že to nedokážeš ani postřehnout ? :slight_smile: nějaká proměnná ve výpočtu je prostě naráz z -10 na +10 a máš to…

Já bych je nepřeceňoval. Kolik hejtu tu bylo na lockpicking a souboje. A už se to přelilo na druhou stranu, teď hejtují, že je to na vyšších levlech moc lehké. :smiley:

1 Like

To je možný, ale pak ten systém není udělaný dobře. Má být jasný jak facka, že když je to zelený, tak mě nikdo nepřistihl. A pokud mě někdo přistihl, tak má být na indikátoru jasně vidět, že je červený!

Ale tady nejde primárně o to, jestli je to těžký nebo snadný. Ani o to, jestli je to těžký jen ze začátku. Jde o to, že podle návodu, když je indikátor zelený, tak jsem úspěšně šátral v kapse (oběť mě nezaregistrovala). A to se občas (ze začátku dost často) neděje.

Kdyby toto bylo spravený, tak by to bylo super, protože samotná minihra vybírání kapes je skvělá.

to jde me asi 10 krat dali pokutu v sazave ze zabijim zvirata o nicem nevim ale nastesti to prestalo ale stejne to byla chyba kvuli tomu reputace v minusu clovek tam potrebuje dodelat ukol a misto toho na me pokazde nabehne rychtar s palcatem a neslo se ani vzdat :smiley: :D:D to byla rychta :smiley: