Dotaz ohledně kriminality a úbytku reputace

Tak oproti pátku jsem trošku na kapsářství zapracoval a musím uznat, že teď na 17 lvl je to o něčem jiném, ale stále okrádám jen spící a i tak mne včera 2x chytili.

Pořád si říkám, zda to učení u “učitelů” dává jen level, nebo i nějaký skrytý bonus. Ale přijde mi, že i ten bonus, ale může to být i v hlavě. :slight_smile:

Zdravím, chci se zeptat, jestli se dá vyplatit, když mě hledá stráž a mám ikonu mříží vedle kompasu. Já to zkoušel, ale nic se nestalo, jen jsem přišel o tu částku.

Díky

Já jsem po podobném problemu v Ledečku zjistil, že pokaždé, když jsem projížděl, jsem v trysku přejel chlapa koněm. Chlap to nedal a mě hledali pro vraždu. Ale než jsem na to přišel, seděl jsem asi 2 týdny.
Taky bacha na šípy a prohledávání. Jednou mě poznali z šípů a jednou jsem nechal nepotrebny bordel v inventari nebožtíka. Obojí byla chybka, jak by se v podstate i dalo čekat.

Počkat, ta hra ti řekne, že tě vypátrali podle stejných šípů nebo nechání věcí u nebožtíka? O.o

V Ratajích mi u stráží furt klesá reputace, aktuálně 61% a placení odpustek nemá žádný vliv?

Asi tam ve městě děláš nějakou neplechu.

Vůbec ne :slight_smile: jen občas zapomenu večer zapnout pochodeň.

Asi to stačí, aby tě měli čím dál tím míň rádi.

Přidám jeden poznatek:

Občas se mi stává, že po mě strážní jdou - chtějí mě šacovat. A jsem si 100% jistý, že jsem žádnou nekalost neprováděl. A tak jsem pátral a začal číst rozhovory, tak jak mě oni obyvatelé hry zdraví apod. A ejhle - ono se nemýt (tzn. opláchnutí u kádě) nebo kašlat na praní oblečení se prostě nevyplácí. I když jsou myslím 2 perky na špinavost, přesto, nic se nemá přehánět. A tak je dobré vždy číst, jak nás druhá strana zdraví - jakmile začne, že vypadám jak … a že je štěstí že nezavolá stráže … chce to se jít umýt a nechat si vyprat věci. Pak je klid, a žádná stráž Vás nehoní. Sice je to drobnost, ale takhle předejdete občasnému otravnému prohledávání. :slight_smile:
Takže - hygieaně a čistému prádlu, zdar :slight_smile:

Občas zajdu za děvčaty do lázní, ale něco na té :slight_smile: hygieně opravdu bude.

Horší je, že pak 2x šlápneš do kaluže (kterých je všude plno, že ?!) a seš zase špinavej.

Nejen louže, mám pocit, že pokud se člověk zastaví v lázních, téměř automaticky např. potká na cestě lapky nebo kumány, příp. obojí… aspoň to (někdy) zvedne reputaci.

Stačí se umývat u kádě - sice se dřív Jindra zas umaže, ale omejvá se i s věcma … :slight_smile: Holt, když vleze v brnění s panem Ptáčkem do jedný kádě v lázních - není se čemu divit … :smiley:

A jinak taková zajímavost - málo kdo třeba používá lektvar “Lethé” - ono občas si přeskupit perky - dělá divy. Další věc jsou lázně a změna vzhledu - strážný to zmýlí a myslím že to něco udělá i s tou reputací … ale nejsem si jistý jestli by to pak nebyl spoiler … :slight_smile: Jináč třeba “Léthé” řeší spousty úkolů - to s ledvinkama a pod. Nebo zkažení masa - hlad,jsou na to perky a lahvičky zas tolik moc neváží- vypiju lektvar, přeházím perky - jdu lovit. Po ledvinkách, vypiju letktavar a dám do původního stavu. To samé s perky - měštan a neurozený - dá se to různě kombinovat. A hlavně pomůže to při spoustě úkolů - včetně soubojů … zhouba na mečík (perk který prodlužuje trvání) - paralýza na šípy. A pak že není alchymie důležitá - ale je, docela dost, jen se to chce naučit kombinvat a používat - vyplatí se to hlavně při hraní na HC mod … .

1 Like

Nezlepšuje se charizma, když je člověk vycíděnej z lázní? Mám pocit, že v dřívější fázi hry se lépe přesvědčovalo při konverzaci nebo nákupech…

Já myslel, že ten Léthé lze použit na změnu perků jen 1x. Lze i opakovaně jo?

Já Léthé nezkoušel vůbec, můžete víc popsat, co to dělá? Popisek ze hry znám…

Prostě po vypití lektvaru znovu přiřazuješ zkušenostní body, které jsi do té doby nasbíral. Spousta perků totiž vylučuje použití jiného. Pokud ti něco nevyhovuje, tak to můžeš změnit.

OK, dík. Popisek zní dost strašidelně, tak jsem to nezkoušel. Nicméně pár perků jsem odkliknul bezmyšlenkovitě a postavu spíš zhoršily, takže možnost změny zní užitečně.

:grinning: Já to měl podobně - taky jsem po přečtení toho popisku neměl odvahu ho zkusit. Ale metodou Save+Load jsem to přece jen zkusil. :slightly_smiling_face: