GamesCZ: THQ Nordic koupilo české studio Warhorse

Meč nezískame naspäť. Markvart údajne zomrel v roku 1402 a Henryho otec stale žije. Posledný datadisk pridá niečo ku Tereze vo vzťahu k Henrymu a Tereza sa bude dať hrať v istom zmysle samostatne, pes bude s Henrym a bude útočiť na zvieratá a na ľudí. Pozrite si posledné video od Warhorse na Twitch.

Markvart mohl zemřít roku 1402, ale ten meč asi jen tak nezmizel, ne?! Někdo ho musel mít po něm, třeba příbuzný Markvarta.

dovolte mi vstoupit do diskuze,děkuji,tat odebata se mi líbí, takže podle mě pokračování příběhu:

Trosky - majitelé - Václav IV ale také rod Zajíců (Zajícové) z Házmburka. Důvod cesty hrdiny na tento hrad je jasný - kampak odešel pan Zajíc v actu 1? Okolo Trosek jsou obrovské rybníky a čedičové skály + skalní města.Což je další námět k rozvinutí příběhu. A máme zde schodu - Jan Zajíc - majitel hradu Kost a kupec hradu Trosky, i když jako majiteli onen hrad bohužel chátral. Zažil i "husitskou vřavu, ale k rybníkům - Rokytnický,Vidlák (ehm,že by dvojmysl od pana Ptáčka,když nazval Jindru vidlákem - že by přeci jen měl jakýsi majetek a byl tak nějak rybníkářem,správcem oné lokality?).Pak zde také máme skalní město - Apolena.Mě už pomalu příběh napadá …

Dále zde máme úzce spjat zámek Hrubá Skála, majitelé - Valdštejnové po pánech z Jenštejna je vlastnil kdo? No přeci Zajícové … . A zase ten Zajíc - a zase podobný letopočet 1460/67.

A konečně zámek Hrubý Rohozec - majitelem v sedmdesátých letech 14 století byl kdo? No přeci Markvart z Vartemberka. Opět zajímavá shoda,která nemění časovou linku.Ale jak nám hra popisuje, Markvart byl hamižný pán, a tak napadal kde koho,třeba lužických pánů. Takže onen Markvart přeci jen došel spravedlnosti - Václav IV se naštval a jeho hrady (Markvarta) - Žleby,Zbiroh,Rohozec obsadil.

Toliko okénko do historie. A pokud jsem někde ve svých komentech uváděl něco co chybí jako např. intriky, majetkové boje se šlechtou = turnaje, ono to podložené je. Jediné co podložené není je hrdina Jindra - a v 80 letech by toho asi už moc nezastal - tuším o čem bude příběh dvojky - lepší, propracovanější a hlavně víc zamotanější (intriky budou mít své slovo). Jediné co nemůžu odhadnout je hlavní hrdina - ale schůdné se mi zdá to co tu již někdo napsal - že syn Jindry ze Skalice … :slight_smile:

Až na ten záver o jeho synovi… Pozrite si Twitch. Henry nedostane v prvej hre meč naspäť. Ďalšia lokácia je veľmi pravdepodobne hrad Trosky. Vychádzame z toho, že Vavra zdieľal obrázok na Twitter.

Asi by se mi taky líbilo, kdyby plnohodnotné pokračování KC bylo o mladém synovy Jindry, který se teprve všechno učí, takže by se s postavou začínalo zase pěkně znova od nuly. Jindra z jedničky by se v příběhu taky objevoval, ale pouze jako NPC - jako rádce, duchovní guru, ale i třeba jako spolubojovník.

Je to mimořádně zajímavé a tyhle spekulace mě baví - asi to tak má být správně :slight_smile:

• Jindřich a Ptáček jede prokazatelně na Trosky
  • Ptáček při rozhovoru říká Jindrovi, jestli o Troskách slyšel, že je to monumetnální hrad
  • Do toho, jak výše psal diskutující kolega, Jan Zajíc ukazuje směrem na Trosky, nehledě na další zajímavé, teoreticky spjaté postavy s původním příběhem.
  • Dan Vávra sdílí obrázek, kde hrad označuje pojmem “magický”.
  • nehledě na to, že krajina kolem je podobně brázděná, jako posázaví - tzn. odpovídá teorii vývojářského boje s “bramborovou krajinou”, viz. jeden z prvních blogů Dana Vávry.

Myslím, že tedy si můžeme být dobře jisti, kde bude lokace KCD 2

Otázkou ale zůstává, jak se vypořádat s přechodem 1 na 2. KCD vnímám jako velice zdařilý, zcela souvislý příběh a jeho konec naznačuje, že by měla Dvojka začít tam, kde jednička byla ukončena. No jo, ale jak, pokud nemá být KCD 2 bráno jako “datadisk”? Mě osobně by to vyhovovalo, ale obávám se, že masám moc ne… Tedy se musí přijít s něčím novým.

• Ale jak devalvovat Jindřichovi schopnosti?
  • a co to KCD 1506 ? : )))

Mám strašně rád toto mlácení prázdné slámy cepem a těšení se na střípky, co nám ukážou

S trochou nadsázky a stylem mého humoru (odlehčeno):

Devalvace Jindrových schopností? Pokud magie (Trosky=magický hrad, souvisejíc s tím skalním městem = Baba + Dědek - ne to nejsou urážky jen nečinnné sopky = čedič = nejistota/kouř poblíž je také něco co se jmenuje jako Čertovo/a … ) takže prostě mu ty schopky ukradnou. Což je hloupost. Ale schůdnější je - takový je život - že Jindra z jedničky prostě zestárne a tím “zeslábne” ale zmoudří. A my se dozvíme více o jeho hříších z mládí … a tak jeho syn/ale spíše spřízněný rod (nikdo neví koho si vezme, či s kým má syna) se do dvojky zapojí aby bojoval vůči tyranii nejen Zikmunda proti Václavu IV ale aby “pomstil” a napravil hříchy minulosti, které jeho strýc/otec Jindra z jedničky udělal. Ono jako “samozvaný” šlechtic krást, zabíjet měšťany, lítat po lesích a bez povolení lovit zvěř či okrádat pocestné se k srdci rytíře moc nehodí = zbojničina. A já osobně jsem nikdy neslyšel že by zbojník byl šlechticem - na což “narážel” onen Ulrich z jedničky.

Co se týče toho letopočtu - strašně se bojím aby meprolétlo nad troskama UFO a tím nepřesunulo ony postavy mimo časovou linku. Nebo aby jako v jiné hře se neobjevili písky času, či snad Žakua z Návštěvníků. To by s realitou moc společného nemělo.

Co se týče skillů - opět - více rozšířený výběr zbraní - 1 neřeší - flerety/kordy apod.
Ani rozpadající se brnění či zbraně při soubojích.
No vše vypisovat nebudu.

Skilly - nějaké to duchovno = církev. Známe katolickou (hra zminuje křesťanství) - ale dejme tomu bratrskou - chichi - husitskou a s ní spojené úkoly. Což jako skill je znalost přikázání = činnosti církve = diplomacie.
Druhý skill je propracovanější lukostřelba a tím lépe “udělané” možnosti plížení + stopování,žití v přírodě.
Kapitolou sama pro sebe je herbalogie + alchymie - líbí se mi jak je vytvořená v 1 - ale jak jindra bez znalostí rostlin automaticky určí co je to za rostlinu, jen tak je divné.
Jazyky - latina - němčina - čeština + písmo. Také by se nechalo více rozvinout (holt pokud hrdina umí jen česky, pak sousty věcí by mu z 2 uniklo).
Z bojů - úkroky/zákroky - mistrovské výpady ale to hlavní - vlastní styl - tzn. hráč by měl jedineou šanci ve hře, kde by se naučil jakýsi “výpad” který prostě umí jen ten hráč a nikdo jiný - třeba bodnutí mezi oči protivníka a tím by nastala protivníkova okamžitá smrt. :slight_smile: