Kingdom Come Deliverance 2

Who’s an idiot?

Ich mach mich ehr lustig drüber das du es dir kaufen wirst!!! LMAO
Keine ahnung aber alles schönreden!

Was ist so lustig daran es sich zu kaufen? KCD ist doch eines der besten Spiele überhaupt.

Nevíte náhodou o čem bude to Woman’s LOT DLC?

Asi si budeš moct koupit a oblíct ženský šaty :rofl:

Já spíš čekal od někoho čeho se ten datadisk bude týkat :smiley: a ty hned myslíš na svoje nesplněná přání :smiley:

Vždyť jo, děj bude druhořadý. Půjde hlavně o to, že si můžeš koupit ženský šaty. A to se vyplatí, doplnit si svoji kolekci KCD. :slightly_smiling_face:

Pokud se jedná o příběh ženy napadají mě questy jako:
Roznes o Gertrudě že spala s Franckem a je to lehká děva.
Uvař každé ráno lektvar krásy abys mohla mezi lidi.
Utrať minimálně 15tis grošů za šaty.
No a tak bych moh pokračovat :smiley:

2 Likes

As long as they fix this broken ass game first

Fix and improve. There’s still a lot to do.

Ahoj taky přidám “svůj příběh za ženu”:

Určitě více rozvinutá vlastnost - štěbetání - teda výřečnost.
Určo postihy do síly ale naopak bonusy do charismatu.
Také složitost úkolů asi nebude tolik “silová” - bojová - ale víc “ukecená” a dějová se spoustou intrik (na to se skutečně těším)
Určo jako milovnice všeho živého budu mít pejska mazlíka … (promiň hrdino Henry, ale já sú žena ne svalovec)
V jednání s muži (že pane Jendo Ptáčku, budu mít výhody - a třeba i společnost šlechtice).
Budu si moct vydělat jednodušeji peníze - ach ty lázně. A s tím souvisí - nesnáším Terezu.
Budu kámošit s kořenářkama, jelikož to jsou správné babči a nikdo s nima nechce mluvit - proto jsou mimo vesnice.
Taky u rybářů začnu milovat ten rybí odér, a budu se s nima sázet kdo koho přetlačí v páce nebo kdo nachytá víc ryb.
Budu úlysná - a tak vymámím ty nejlepší koně ze stájí a sama si založím vlastní stáj.
Budu moct konečně pečovat o děti jako dobrá samaritánka - a když ne, vždy přinesu do kostela nebo sirotčince kus žvance.
Nalákám stráže do lázní a místo hříchu je okradu.
A nebo také nic z toho - budu za světici a kázat slovo boží a dbát desatera přikázání - bůh ví jak to bude, ale rozhodně se těším :slight_smile:

Don’t get any word… But, it shouldn’t be KCD2, I think it should be “Kingdom Come: ______”
Maybe
“Kingdom Come: Proclamation”

1 Like

Mě by se líbilo, kdyby bylo možné si do mapky zakreslovat svoje vlastní poznámky. Jindra si mapu koupí, naučí se číst a psát, tak proč by si do ní občas něco nepoznamenal? (Nejlépe obyčejnou tuhou, aby se to dalo zase vymazat)

To by bylo opravdu fajn. Dokonce jsem musel chvíli přemýšlet, jestli to ve hře opravdu nejde. Vždyť toto už šlo např. v tak staré a “primitivní” hře jako Brány Skeldalu. :slightly_smiling_face:

Při hraní mne napadají různé drobnosti, jako třeba možnost darovat žebrajícím spoluobčanům ze Skalice nějaký ten bakšiš. Mohlo by to být omezeno podobně jako tomu je u kasičky v kostele, kde se jednou za čas dá dát stovka a víc ne.

[quote="cihlaschan, post:55, topic:63469, full:true"]

Mě by se líbilo, kdyby bylo možné si do mapky zakreslovat svoje vlastní poznámky. Jindra si mapu koupí, naučí se číst a psát, tak proč by si do ní občas něco nepoznamenal? (Nejlépe obyčejnou tuhou, aby se to dalo zase vymazat)
[/quote]

Problém je v tom, že tuha nebyla. Kniha se psala spíše jako životní dílo než deník. Ale 100% souhlas s tímto nápadem a to ne jen v této hře. Dalo by se např. použít různých značek. Psát uhlem na kůru atd.

nedokážu si představit kde přesně by chtěli přestřihnout ten druhý akt, podle mě to neni dokončený ani první akt.

O rozdělení na akty ovšem nerozhoduješ ty, nýbrž autor scénáře. Nemusí se ti to líbit a můžeš říct že bys to rozdělil jinak a napsal děj delší. V tom případě bych ti ale doporučil založit vlastní studio a ukázat warhorse že to umíš líp. Jinak jsou to akorát řeči ve stylu “po bitvě je každý generál”. Mně rozhodně děj KCD připadá poutavý, obsáhlý a celkově dobrý … a rozhodně nejsem sám.

2 Likes

Ahoj, jak tu psal @Kaven - ta možnost tu je - ale na druhou stranu, názor je subjektivní pocit/dojem - nejde hodnotit ani psát, že je vyloženě dobrý/správný nebo špatný :slight_smile: Je to prostě názor a tak nechávám každého vyjádřit jak chce :slight_smile: Ale zpět: co se týče úprav:

  • Určitě by mohla být zajímavá úprava ve formě automapingu. Tzn. pokud objevím truhly s pokladem, aby se natvrdo zanesly do mapy včetně zajímavých míst a ne že se po pár spuštěních (obnově hry ze save pozic) prostě tyto místa ztratí. Dalším bodem by mohlo být lépe zvládnuté upozornění na aktivity + (jelikož v tomto se hra chová divně - nikdo nás na splnění questu neupozorní - neraguje pak dál na to) prostě nějaké info o tom jaký úkol lze splnit a jaké jsme už splnili. I když toto hra obsahuje, je to napsáno tak, že v tom časem může být zmatek, ne všechny úkoly jsou lineární - některé na sebe navazují a pak je těžké se v tom zorientovat.

Co se týče děje - ten je myslím skvěle napsán a co se týče scénáře - je skutečně profesionální. Slova se ani moc neopakují což u her, je vždycky problém. Ale na druhou stranu - středověk byl asi víc krutý. Lidé hovořili mezi sebou bez uhlazenosti. Občas mi připadá, z některých rozhovotů ve hře, že lidé tam mají šlechtické kořeny (prostě mluví uhlazeně).

Určitě by se mi líbila větší starost o koníka. Třeba ho občas ustájit - nebo ho hřebelcovat - krmit. Mohl by si např. zlomit nohu - a tím nás hra donutí pořídit si nového koně. Dalo by se udělat i nějaký ten závod na koni na způsob parkouru nebo prostě jen něco jako jezdecké umění.

Určitě po dohrání celé hry by mohla přibýt nabídka dalšího příběhu - a to takového, kde Jindra skutečně bude zlý - prostě čistej záporák.

A samozřejmě - čorky - intriky - mohlo by jich být daleko víc. Jindra by mohl pomáhat šlechtičnám/šlechticům v pátrání po příbuzenstvu nebo po ztracených dědicích. Mohl by pomáhat při rekonstrukcích nějakých budov ve městech - je to lovčí, tak třeba občas sehnat zvěřinu dělníkům nebo pití apod. A myslím si, že nic není černo/bílé - takže občas namočit do čorek nějakého výše postaveného nebo třeba strážné by nebylo od věci.

Také v lázních by se mohlo stát, že Jindru z důvodu nízké reputace prostě nepřijmou - neobslouží. A tudíž ztratíme možnost uložení hry. Dočasně.

No a třeba - Jindra při putování krajem, by mohl získávat přátele ale i nepřátele / odpůrce. A tím se čas od času v příběhu hry může objevit i jinak strukturovaný postraní úkol. Třeba by Jindra mohl založit svůj vlastní chov hospod. zvířat nebo by se “musel” jindra postarat o podložené argumenty pro svojí obhajobu nevinnosti - jelikož nějaký šlechtic mu “jde po krku”.

Určitě se toho dá vymyslet strašně moc nechci se moc rozepisovat - každopádně bych přivítal aby i ve hře přibyly např. kočky. Když tu máme psi. Aby lidé ještě více projevovali strach z kumánů a naopak aby se radovali když Jindra vyčistí tábory lapků/kumánů apod.
Aby Jindra se zamiloval - což může znamenat spousty úkolů a intrik. A také Jindrův strach o svojí přítelkyni.

Dál se rozepisovat nebudu - já scénaře nemám právo vymýšlet - ale ať je to jak chce na 2 se těším a třeba mě hra překvapí v tom, že se Jindra naučí plavat když ho schodí kůň nebo dokáže přeplavat řeku na druhý břeh (jasně že bez brnění a mečů = ztráta nebo opotřebení) :slight_smile:

V podstatě navrhuješ víc obsahu a víc herních mechanik. To by se nám líbilo všem, to je jasný. Ale beru to tak, že Warhorse nemohli pokračovat s vývojem donekonečna a někde tu čáru museli udělat. Hra byla v každém případě dobrá, a občasné nedotažené dějové linie přičítám na vrub deadlinu. Co se nových mechanik týče, hádám že řadu z nich uvidíme v KCD2.

Ale chci se vyjádřit k tomu jestli středověk byl víc krutý. To je totiž hrozně ošidná otázka, protože se velmi těžko dokládá z historických pramenů. Tak třeba řeč byla jiná, a výrazy, které nám dnes připadají neúnosně sprosté, byly ve středověku běžně používané. A naopak nad nejtvrdšími středověkými urážkami (většinou vázanými na křesťanství) bychom dnes nechápavě vrtěli hlavou. Obecně se dělo daleko víc násilností než dneska, ale to je ve hře taky. Kdyby Henry byl vesničan, tak by ho oddělali kumáni jen by vytáhnul paty z Ratají. Jenže on vždycky všechny útočníky pobije, takže to pak vypadá jako že o nic vážného nejde.