Kingdom Come Deliverance 2

Zaslechl jsem zvěst, že by WH studio mělo pracovat na nějaké hře z období Rudolfa II. Logicky by se nejednalo o pokračování KCD, ale myšlenka na hru z období Císařova pekaře se mi vážně moc zamlouvá. A středověká Praha, to by byl meisterstuck. Na KCD 2 se opravdu těším. Ale na hru z období Rudolfa II. dvojnásob.

A kde jsi to slyšel? O ničem takovým nikde neni ani ň. Pořád tají i pokračování Kingdom come.

Musím se omluvit, po delším hledání jsem našel Stránku na které jsem před nějakou dobou byl. Na ní se rozebírá fotka od Dana Vávry, kde je oblečený do relativně moderní zbroje(rozhodně mladší než v roce 1403). Nyní právě musím opravit své tvrzení, že se jedná o rudolfínskou dobu. Spekuluje se o roku 1506, avšak rudolf II. se narodil až v roce 1552. Nějakým způsobem jsem si přiřadil 16. století právě k němu. Ale každopádně hra by se měla odehrávat o sto let později podle těchto náznaků: https://www.gameshot.cz/novinky/nova-hrozba-ve-stredovekem-ceskem-rpg-kingdom-come-5084/

Můj osobní názor je, že se jedná o hru, která vyjde až po KCD 2, abychom měli uzavřený příběh Jindřicha.

Nejedná se vůbec o hru, Tobi to tady vzápětí vysvětloval. Zrovna na mítingu probírali nějaký bug, který v jejich bugtracking systému dostal číslo 2-1506 (nebo snad Z-1506 ? Už nevím) . Pak tím vzniknul ten zavádějící nápis na tabuli.

1 Like

Díky za objasnění. Tohle jsem nevěděl. Opravdu se těším na další hru od WH.

Jojo, tohle už tu bylo dávno. Já doufám, že by něco mohli odhalit na E3.

Zdravím,

pokud by to bylo možné, navrhuji abychom se zde dohodli, a požádali/ poprosili někoho z vývojářského studia, zda-li by mohl alespoň nastínit o čem bude KCD2. Nemusí se vůbec nic prozrazovat, stačí jen do jaké doby bude děj zasazen a zda-li třeba přibudou on-line souboje v arénách. Ale třeba to je jen můj hloupý nápad - ale jak se říká “za zeptání nic nedáš”. Takže aspoň za sebe - prosím bylo by to možné?

Souhlasím, taky by mě zajímalo, o čem zhruba bude 2. díl KCD.
A jen tak mimochodem - ví někdo, kde se bude odehrávat další díl TES? Díky.

Jasně tuším o co jde :slight_smile: Ale jak se říká - kdo se nezeptá nic neví :slight_smile:

Ale koukám, že příspěvky nemůžu mazat, takže k tomu příběhu co bylo v úvodním textu, měl bych pár nápadů:

Svatba hrdiny/ky. Na svatbě dojde k zavraždění šlechtice, který čistě náhodou (skutečně náhodou, nebo tam byl vylákán? ) projížděl okolo. A zde příběh začíná - nejprve padne vina na svatebčamy + jejich rodiny. Na hlavním hrdinovi bude, nejen dokázat že jsou v tom nevinně a tím očistit své jméno a jméno rodiny + manželky s rodinou, ale také vypátrat vraha. Po tom, co hrdina zjistí, kdo by mohl být vrah, je zapotřebí opatřit i důkazy.
Ale jelikož byl zavražden šlechtic, potom rolník/kovář či jiný poddaný kterého hlavní hrdina představuje bude mít skutečně těžké důkazy opatřit, jelikož jako poddaný nemá na hrad přístup. A tak musí zapojit všechny své schopnosti aby se vůbec na hrad/y dostal a měl tak možnost vyslechnout popř. zajistit důkazy.
Ale důkazy pro odhalení vraha nestačí - vrah bude sice potrestán, ale zjistí se, že onen zavražděný šlechtic byl synem (známý rod) a že vražda byla na objednávku. A tak hrdina se vydává širým světem aby zjistil, kam až ho tyto intriky zavedou. Zjistí, z jedné kroniky na jistém sídle, že kdysi žil nějaký Jindra, syn kováře ze Skalice. A že se dostal do sporu se šlechtou. Ať již to bylo dané bitvou u Přibyslavic, kde byl “vyhnán” jistý šlechtic, nebo to mohla být “odveta” jistého lovčího žijícího nedaleko Talmberka, který měl štěstí, když opouštěl Talmberk že si našel důležitou pozici u znepřáteleného rodu (?) - a nebo to byl důsledek a msta, od Zikmunda, kterému se nepovedlo najít a zavraždit králova (Václav) “kamaráda” pana Racka.

Nu a pokud se tu chce, aby bylo možné převést savy a nějaké ty úspěchy z KCD1 - Postava - nový hrdina, se může naučit namíchat lektvar - čarodějnice - a ve snu se mu může odehrát příběh Jindry. (Samozřejmě že postupně - tzn. 1 elixír mu rozhodně nebude stačit). Ačkoliv nebude mít vymakanou postavu z 1 dílu, přesto už by nemusel být uplný laik a pár perků by si tímto mohl přerozdělit již v intru hry. Ale tím zásadním úkol by potom bylo, nalézt tento předmět - tzn. lektvar Čarodějnice :slight_smile: Třeba v počtu 3 kusů - ale rozhodně by to nemuselo být vůbec snadné toto získat.

Třeba takhle by mohla 2 začínat. :slight_smile:

Dobrá slohovka, ale co to má společnýho s dějem v KCD? Bude to pokračování, kde se bude na 99% hrát opět za Jindru a ne za novýho hrdinu. A Jindra určitě bude chtít dořešit, co nestihl v prvním díle (zabít Markvarta a získat meč) a u toho se nejspíš zaplete do dalších historických událostí.

Otázka je, jak udělat aby byl Jindra opět na začátku hry slabej. Napadá mě hlavně varianta s vězením, kdy se třeba může jednání na Troskách nějak zvrhnout a pán z Bergova hodí Jindru do vězení, kde stráví nějaký rok a tím by se i posunul děj blíž k husitským válkám. A Jindra pak vyleze opět jako zesláblej neschopa. Nebo ho může zajmout kdokoliv už během cesty, třeba nějaký šlechtic věrný Zikmundovi, někam ho odveze a zavře (třeba do úplně jiný části Čech, kde by se pak děj odehrával)… a výsledek by byl stejnej.

Každopádně Warhorse neprozradí nic, dokud oni sami nebudou chtít, to je 100%. Ptát se jich je naivní a zbytečný :smiley:

V tom případě Jindra s Terezou přežijí stovky let? Ale no tak, pobavilo … :slight_smile:
Pokud budeš hledat, pak 2 nebude mít nic z 1.

S tím 3/tím trochu souhlasím. I když, kdo se neptá nic se nedozví :slight_smile:

Co to plácáš, jaký stovky let? :rofl: Děj bude pokračovat tam kde skončil. Má to otevřenej konec.
Jestli myslíš ten hoax, že to bude v roce 1506, tak to je blbost, kterou tu někdo vysvětlil kousek výš, stačí napřed číst, než začneš plácat blbosti. Jsem si řikal, že mi ten tvuj děj nedává vůbec smysl :smiley:
Pokud máš nějaký jiný zdroje, tak se na ně rád podívam.

Tak plácat můžu mouchy nebo Henryho po brnění, že jo. Ale tady můžu max. psát a tím vyjádřit názor, že jo Štěpáne. To jestli se ti to líbí nebo ne, je čistě tvoje věc, neřeším to a řešit nikdy dál už nebudu.

Tak a teď novinka - únor 2019. Kickstar a jeden rozhovor. KCD2 bude, prořekl se “doplnte jméno”. Ale nebude používat stejné principy z 1 dílu. Nechceme aby dvojka byla pokračováním … . Chceme aby dvojka byla úplně nová - jiná … . Ale to je jedno.

Teď logika (spekulace) - Jindra odjíždí na Trosky, důvod není, světe div se, meč, co mu byl zcizen, ale něco jiného. Pro spoiler sem nebudu psát, co to má být. Dál, pokud nám Jindra vtrhne na Trosky, je to pořád kovář. Nemá status šlechtice. Je šumák čí je syn.
A tak jen tak bez znalostí se vthne na hrad a všichni Jindrovi hned leží u nohou - nesmysl. Hra má logiku vychází z historických faktů - a tohle opravdu ne.

A chceš fakt? Tak autor mafie 1/2 byl pan Vávra. Byla 2 pokračováním 1? Ne nebyla. Byla v něčem jiná - ano byla. Další člen dřívějšího WH - byl u zrodu X-com. Zde herní princip byl stejný - ale bylo pokračování x-comu (2 - terror from deep) - jedničky?
Ne nebylo. Princip stejný - ale scenář měl být jiný. Jestli to vyšlo nebo ne, nesoudím.

A tak je logické - že názor či spekulace blížící se pravdě, je spíš ten můj, než, lituji ten Tvůj

P.S. A co když ten šlechtic co ho zabili se jmenoval Jan Ptáček? A jeho doporovod byl nějakej kovář, družiník pana Racka? A jseš nahranej. Potom, logicky, bude obvinován hlavně Jindra, ten uteče aby ho nepopravili. A pak po stovkách let nám příběh pokračuje.
A bude o někom jiném, bude nový a hlavně bude to jiný hrdina.

:slight_smile:

Proti názorům nic nemám, jen podotýkam, že ten názor je dávno vyvrácený nesmysl. Děj nebude v roce 1506 a příběh bude přímo navazovat na jedničku, už se s tim smiř :grinning:. Je to tak očividný, že už to víc bejt nemůže. Konec je na rozdíl od Mafie otevřenej, quest s pomstou Markvartovi zůstává v deníku i po konci hry, dokonce o tom Jindra s Ptáčkem mluví při finální cutscéně když odjíždí.

Na Trosky jede Ptáček jednat se šlechticem co tam sídlí a Jindřich mu dělá jen doprovod. Proč by mu měl někdo ležet u nohou? O něj tam vůbec nejde, jen Ptáčka doprovází. Na Troskách uvidíme co se stane a pak příběh s Henrym bude nějak pokračovat, to je na 99% jistý.

Evidentně nechápeš nebo nevidíš úplně očividný věci a místo toho radši vymýšlíš nějaký podivný příběhy na základě nepravdivý spekulace.

Pořád bych rád viděl nějaký odkaz na zdroj, odkud ty tvoje informace (že to bude v jiný době a s jinym hrdinou) bereš, vzhledem k tomu že Warhorse o pokračování zatim úplně mlčí.

Taky si myslím, že ve dvojce se bude hrát za jiného hrdiny. Ti, kteří baží po dohrání linie za Jindry, se budou muset spokojit maximálně s nějakým dodatkem v podobě nějakého DLC.

1 Like

Myslet znamená… vy víte co. A co by to mělo za smysl? Všechno co vymysleli zahodit a začít dělat úplně jinej příběh? DLC už žádný nebudou. Bude pokračování. Jen si počkejte až to oznámí a nevymýšlejte nesmysly :grinning:

Ty eh, Štěpáne, ale na 1 věc zapomínáš :slight_smile:

KCD má být trilogie. Nemá mít jen 2 díly.

Pokud by ses takhle vyjadřoval o 3 dílu, mlčím. To zas zkus pochopit ty. Třeba meexistující 3 díl bude vysvětlením 1 a 2. Tím se uzavřou konce. Se vším všude. Tak to chodí u jiných her, a myslím si, že stejné to bude i u KCD. A na 3 se těším nejvíc, páč se dozvíme, co se vlastně stalo s tím měčem, jestli ho fakt měl ten Toth nebo ne apod.

A myslím si, že kontakt na tvůrce hry si může najít každý z nás. A co se týče odkazů - jeden jsi nepřímo získal. Rozhovorů proběhlo více. Hledej … :slight_smile:

Nin, souhlas. Málo kdo postřehl, že se ted v tom posledním patchi změnilo pár dialogů. Lidi sou víc ukecaný, víc říkaj o historii.
A bůh ví, třeba máš pravdu, třeba bude menší DLC na Vánoce, kdy autoři ukončí ofiko 1 díl. Ale určitě se ani tak, meč nezíská, páč by to bylo proti logice :slight_smile:

Vždyť trilogii nic nebrání. Zatím se ale chystá teprv druhý díl, 3ka je fakt daleko. Meč atd už se může vyřešit v klidu ve dvojce, příběh neni jen o meči, stane se tam určitě hafo dalších událostí, na který pak můžou navázat v dalším díle.