Kingdom Come Deliverance 2

Jen připomínám, že to rozdělení na tři akty už neplatí (viz 5. otázka odspoda). Tímpádem to ani případně nemusí být trilogie.
https://www.lidovky.cz/odpovedi/jak-vznikla-nejdrazsi-ceska-hra-vsech-dob-kingdom-come-deliverance-zeptejte-se-spoluautora.O180223_124952_462_jbs/2

2 Likes

Já to tipuju že Jindra ten meč nakonec najde, ale třeba po 30 letech při poslední bitvě v řadách husitů, proti křižákům. :slight_smile: …Myslíte že Daniel Vávra a spol. půjdou do toho aby nám ukázali středověkou, “husitskou” Prahu? :smiley:

Anyone speak English?

Jsem zvědav, kdy bude oznámeno pokračování. WH sleduji prakticky všude a už je delší dobu podezřelé ticho :frowning:

1 Like

google mluví anglicky https://translate.google.com/?hl=en&tab=TT

Haha :grinning: To jsi mě pobavil. To si totiž ještě pěkně počkáš (pouze můj názor). :slightly_smiling_face:

In volume I, Lord Divish says that he will extend the village of Pribyslavice with farms. I also suppose a castle and baths!
There is also the reconstruction of Skalice which seems inevitable to me, as well as that of its castle and the mines.
To give interest to this volume II, it is normal for Henry to have to start training in combat again, but this does not mean that they must start all at 0. A bit like the character of Thérèse who rubbed off from the At the beginning of XP, Henry could very well resume his training at 6 by force for example and 2 in sword, 2 in masses and 2 in arc … and even propose to the players who have never played volume I to start again all at 0!?!
No one has claimed that Prague or Kuttenberg should be built in the historic style of the time! Let’s say that reproducing the main axes and the main monuments would be more than enough.
It is only the interiors of the great monuments that need to be invented. The houses can be partial copies of those existing in volume I
Regarding the big battles, I do not have the impression that it is a requirement of the players of this game. We know that the melee disturbs the management of the fights too much.
Personally, I would like the developers to bring a new management of winter climate. I would like to see snowy forests and bright countryside. I would also like to see children, but it will be natural to block these NPCs in non-interactive mode and not killing or pillaging. I would like a system for managing horses in feed and the possibility of very partially increasing their performance with cleaning (such as baths for humans)

Inu, já si myslím, že pokračování bude v okolí hradu Trosky, kam Jindra s Ptáčkem jedou za Otou z Bergova. Vzhledem k faktu, že přesná podoba hradu Trosky je neznámá, prý možná ještě existuje jedno jeho vyobrazení ve Švédsku (zdroj Wiki), je tu skvělá příležitost pro vývojáře se tu skvěle vyřádit na rekonstrukci tohoto středověkého sídla.
Jen jsem zvědavý, jak to bude s hlavním hrdinou. Že by Jindra začínal tak, jak na konci jedničky končil? Tedy plně vytrénovaný stroj na zabíjení? Nebo ho zase někde přizabijou, snad mu to způsobí i ztrátu paměti, a bude začínat zase od nuly? Anebo bude hlavní postava úplně jiná…?

Tohle je ohromně, dejme tomu, vzrušující otázka. Hru nyní hraji potřetí :slight_smile: a neustále přemýšlím přesně nad tímto. Napadá mě spoustu věcí, jak by příběh mohl pokračovat. Spousta konspiračních teorií - můj syn se například v jednom počátečních trailerů všiml videa, jak armáda obléhá Rataje a boj na ochozech kolem opevnění města… Atd. Myšlenek je spousta.

Ale jak se vývojáři popasují s pokračováním Jindrova příběhu ve vztahu ke statistikám a schopnostem postavy je pro mě neproniknutelné.

mj, pokud vím, tak hra byla oznámena v únoru 2013, v únoru 2018 vyšla… No nebyl by únor 2020 jako ten pravý termín?
:smiley:

Mj. ještě nedávno byl, byť ne přímo linkovaný, dostupný úplně původní blog Dana Vávry. Za sebe vnímám jako legendární kousek “Lekce kartografie v bramborové zemi”, či další blogy o tom, jak vymýšlejí hru. To bylo v dobách, kdy se dala práce na KCD zatím poouze tušit. To jsem rád, že jsem si ty blogy stáhnul než je schovali. texty byly vynikající…

nyní je při hledání blogů vždy jenom obrázek lákající na nová pracovní místa, či stručném infu o WH.

Ahoj, já na tom teď po 2. dohrání příběhu taky dost přemýšlím (jak bude vypadat 2. díl), ale mohu ti říct jakým způsobem se lze snadno popasovat s Jindrovými schopnostmi pro 2. díl - těch možností je samozřejmě víc, ale např.: na začátku 2. dílu si bude moct hráč sám libovolně nastavit všechny základní vlastnosti v rozmezí od 10 - 20 (teď v 1. dílu KCD bylo 20 maximum že), a tímto nastavením se zároveň bude vlastně nastavovat i počáteční obtížnost hry (což v 1. dílu nešlo že), no a vlastnosti se budou ve 2. dílu moci zlepšovat až do maximální hodnoty 40. :grinning: Tak například takto to lze vyřešit.

Ale já mám svých teorií ohledně 2. dílu KCD mnohem víc (z nichž jedna je třeba i ta, že 2. díl nikdy ani nevznikne-nebude dokončen), z nichž nejpravděpodobnější dle mě je ta, že ve 2. dílu bude hráč hrát za jinou postavu než Jindru ze Skalice. Hráč bude ovládat např. syna rybáře, který se po nájezdu cizího vojska (v němž byl i Markvart) na jeho rodnou vesnici stal sirotek a ujmul se ho pod svá křídla právě Jindra, který tímto místem projížděl se svojí družinou v čele s panem Ptáčkem, když mířili na hrad Trosky (děj příběhu tak bude plynule pokračovat a navazovat na 1. díl). Tato nová postava, kterou hráč začne ovládat (tudíž všechny vlastnosti pěkně od 0 - postava bude nezkušený jeliman), se stane Jindrovým družiníkem, Jindra jeho učitelem, a společně zažijí spoustu vzrušujících dobrodružství, mezi než bude mimo jiné patřit i dopadení Ištvána Totha a znovunabytí meče po otci. :grinning: Tak asi no :grinning:

Hezká myšlenka. Proč vlastně ne?

Jo a zapomněl jsem na Markvarta - toho dopadneme až ve 3. dílu KCD :grinning:

No po otevřenosti a videoupdatech z dob kickstarteru se mi docela stýská. To jsme věděli o každé prkotině při vývoji. Ale na druhou stranu stávající uspořádání je nejspíš přívětivější k Danovým nervům. Myslím že nemá chuť oznámit release za dva roky, a pak to další tři odkládat a vymlouvat se.

Co se děje KCD2 týče, jsem přesvědčený, že bude přímo navazovat na děj KCD1, s Jindrou jako hlavním hrdinou. Protože to celé od začátku bylo myšlené jako ucelený příběh, který byl naplánovaný od začátku do konce, a KCD1 z něj tvořilo jen první půlku.

Souhlas. Taky furt marně čekám na oznámení, ale asi chtěj mít náskok a oznámit to až v pokročilejším stavu vývoje, kdy bude jasný, že to stihnou vydat bez odkladu.

Taky si myslim, že děj bude pokračovat tam kde skončil a bude se hrát pořád za Jindru, hlavní linka neni uzavřená.
Oslabení postavy se dá udělat lehce, třeba je cestou na Trosky někdo přepadne a zajme, nebo je zajme sám Ota z Bergova a Jindra skončí na nějaký čas ve vězení (než třeba Racek zaplatí výkupný nebo tak něco). Tím by se i posunul děj v čase blíž k husitům.
No a pak Jindra vyleze zničenej a můžeme vesele trénovat znova :slight_smile:

Podívejte se na stránky Warhorse na Welcome to the Jungle: https://www.welcometothejungle.com/cs/companies/warhorse-studios
Na pozadí stránky běží video z Warhorse a přibližně na konci videa tam na jednu vteřinu problikne záběr na grafika, který dělá nějaký koncept art vesnice, na monitoru je půdorys té vesnice a velký titulek Mstěnice u Hrotovic.
Zjistil jsem, že tato zaniklá obec leží asi 20 km severně od Znojma, a v roce 1404 proběhlo obléhání Znojma. Dále potom asi 10 km severně od těch Mstěnic leží zřícenina hradu Lamberk, na kterém sídlil Jan Sokol z Lamberka (ten v roce 1403 získal Stříbrnou Skalici, v roce 1404 také obléhal to Znojmo, v roce 1410 bojoval u Grunwaldu (Dan Vávra na jedné přednášce řekl, že původně chtěli udělat tu bitvu u Grunwaldu, ale bylo by to náročné - to je ta velká bitva v traileru z Kickstarteru).
http://www.e-stredovek.cz/view.php?cisloclanku=2010060002
Výstřižek.PNG

Dobrý postřeh :+1: to byla celkem zajímavá vesnice s velkou tvrzí. Já sice doufal v něco slavnějšího jako Kutná Hora, Karlštejn, Křivoklát, Točník, Plzeň apod., ale tohle taky neni špatná lokalita. Z toho většího co tam je by připadalo v úvahu Znojmo nebo Třebíč, Brno taky neni daleko, což by bylo dobrý :smiley:
Sokol z Lamberka by do toho taky seděl, už o něm byla řeč i v prvním dílu.

Já jsem na to děsně zvědavý. Pochopitelně budu rád za cokoliv, jen pořád podezírám WH z nějaké “topky”, něčeho, co nás nenapadne. Bojím se totiž, že pokud by to udělali jako napadá nás (tedy typicky: Jindra je přepaden,ztrácí paměť, všechno zapomíná - jede znovu. Nebo Jindra je přepaden, uvězněn a hraje se za “kohokoliv jiného”, nebo dokonce Jindra je zabit, hraje se po 16 cti letech za jeho syna, kterého měl s Terezou atd.) bude strašně moc rejpalů a remcalů držkovat, že “to takhe není vonoooo, a že je dvooojka jenom datadiiisk” a podobný, obvyklý kecy. Takže buď by museli WH přijít s nějakou revoluční mechanikou - tzn. zvládnout rozsáhlé bitvy, které měli původně v plánu a evidentně dle postupujících trailerů se jich opravdu dlouho nechtěli vzdát, a nebo vymyslet “nějakou jinou pecku”…

jsem fakt zvědavý. Kua, co když to neoznámí letos? To mám zase rok čekat? : ))))))

Jinak pánové, super postřehy!

Takže jako každý kdo věřil v to, že 2. díl bude plynule navazovat v ději na 1. díl, bude muset zkousnout to, že děj 2. dílu nebude okolo hradu Trosky, ale někde na Znojemsku? :grinning:
Co se mě týče, je mi to celkem jedno, kam děj hry umístí, ale líbilo by se mi, kdyby ten herní svět byl o něco větší než v 1. díle (větší mapa světa - řekněme 10 x 10 km).
Jinak Znojmo a okolí by bylo bezva, protože je to vlastně pohraničí naší země s Rakousy, tak by snad šlo ve hře na každém kroku mydlit místo Kumánů habsburskou chátru a jejich spojence. :smiley: