Kingdom Come Deliverance 2

Tak na Troskách může bejt jen nějakej prolog a tutorial (něco jako ve Skalici), pak se něco semele a půjde se jinam, vlastně mají na Troskách jen něco vyřídit a vrátit se. Nebo třeba na ty Trosky ani nedojedou, kdo ví jak to bude :grinning:
A velikost mapy mi přišla akorát, nemam rád obří světy.

Já jsem zajednou se Štěpánem. Mapa mi přišla akorát, opravdu. A navíc, mám nahráno 300 hodin, hraji tu hru potřetí a dosud nemám opravdu objevené všechno. samozřejmě, u her typu Day-Z kde jde o pocit, že dochází zásoby a nekonečný les ne a ne projít, to má smysl. Ale já jsem osobně příznivcem menších, ale peckozně udělaných prostředí. A to KCD bezpochyby je…

Hehe, ale je mimořádně zajímavé, jak se u WH mění tvář firmy.

dříve bylo vše otevřené. Fanoušci veděli o každém prdu, o každém pohybu, o každé myšlence, co a jak jde a nejde udělat. Co a jak se chtělo a nyní se nemůže a proč. Vývojáři se netajili tím, na čem pracují a jak to má vypadat a jak moc jim to nejde.

(nyní firma zarytě mlčí)

  • hra byla oznámena v úplně syrovém stavu, něco ve smyslu: " no, tak jsme už utratili 120 milionů za hru, co ještě není hotová a jestli jí někdy vůbec doděláme, bude se jmenovat Kingdom Come: Deliverance …

(nyní firma zarytě mlčí)

  • dříve vedl Vávra úžasný, pálivý, upřímný blog kde se strefoval do všech konkurentů, ale i do sebe, nebál se nekorektních výrazů a barvitě popisoval praxi v herním bussinesu i obvyklé herní mechaniky.

(nyní všichni zarytě mlčí, jeho starý blog byl ze stránek stažen a nahrazen Pí ÁÁrr textem .

  • Vávra neschvaloval TeamBuldingy a firemní snídaně. Že místo toho, aby dělal pro zaměstnance tým "biiildingy " raději prachy rozdělí mezi ně a pošle je k rodinám domu, vždyť oni se na nej o víkendu dívat nechtějí a on na ně taky ne a místo, aby jim kupoval snídaně, jim raději přidá na stravenskách… (to už píšu opravdu nepřesně, je to dlouho)

(nyní se firma chlubí tím, jaké mají firemní snídaně a že každý rok pořádají tým bulding na středověkém hradě - hehehee, fakt bych chtěl dělat středověku hru 8 - 10 hodin / den a o víkendu jet s kolegy na hrad : )))))) fakt jo : ))))))))))))))))))

No, tak jenom doufám, že v KCD 2 nezakážou ženskou u plotny, páč "žena u plotny, stejně jako například porod dítetě, je věc genderově nevyrovnaná. : ) Dítě přece nerodí jenom ženy, že jo " a podobné hovadiny a nesmysly dnešní pomotané doby. Nebo že tam nedají Jiříkovi z Poděbrad africkou jízdní jednotku… Páč to by jim asi Vávra fláknul dveřma a to bych si fakt nepřál…

Teambuilding na Malešově někdo zmiňuje už ve Weekly Torch jako “favorite activity”. Dlouho před vydáním, takže bych to zas všechno tak nekategorizoval.
Mimochodem, nejsou stravenky místo snídaní jako z bláta pod okap? Platit Francouzům za jídelní lístky…

A tu návaznost na super přehnanou korektnost už popravdě vůbec nevidím.

Ahoj, pozor- stravenky to byla nadsázka, jak jsem upozorňoval - neznám již přesnou citaci. Pouze jsem zdůrazňoval některé své obavy z úprav, které by mi radost neudělaly. (např. hyper-korektnost poslední doby atd.)

Samozřejmě, na hru se těším a jestli ve WH snídají, nebo ne, jestli dělají buildingy, nebo ne - to mi po právu může být jedno a hlavně, nic mi do toho není : )
To byla taková “diskusní vsuvka”.

Jen můj názor: právě to, že dlouho nemáme žádné info o přípravě 2. dílu, to jen naznačuje, že 2. díl nepůjde úplně ve šlépějích 1. dílu, a tedy že nebudeme hrát za Jindry (kdyby ano, proč by už nepřišli s tím, jaký asi bude rámcově další děj?).
Prostě připravují pro hráče nějaký šok a to i v podobě příběhu a proto se to snaží co nejdéle tutlat. Potom až to prozradí, tak počítají s tím, že nejdřív budou zarytí zastánci jedničky mrmlat, ale že si časem zvyknou. Kdyby to však sdělovali už dopředu co chystají, tak by museli už teď při přípravě dvojky neustále bojovat s útoky hráčů 1. dílu, proč ksakru druhý díl vypadá takto?!

Ostatně si moc nedovedu představit, jak kompletně přenést všechny statistiky z 1. dílu do 2. dílu u každého jednotlivého hráče (každý je má přece po dohrání jinačí), a současně aby 2. díl byl samostatně hratelná hra i pro hráče, co nehráli 1. díl. :thinking:

Bude 2. díl bez prvního nehratelný? Potom nebude 2. díl nic víc než rozsáhlé DLC.
A pokud bude bez 1. dílu hratelný, tak jaké statistiky budou mít hráči, co do dvojky půjdou bez jedničky - budou začínat na 0?

Podle mě se na 99% bude hrát za Jindru a hra bude víceméně jako jednička, akorát to určitě vylepší a přidají nějaký novinky, nový featury, aktivity, minihry atd prostě to co nestihly v jedničce. Nebudou dělat úplně “jinou” hru, to by nedávalo smysl. Oslabení statistik se dá taky udělat relativně snadno (viz. muj horní příspěvek).

Hru ještě neoznámili hlavně asi proto, že to teď neni třeba. Už nejsou závislí na lidech a kickstarteru a nepotřebujou oznamovat každej prd kvůli feedbacku, už to neni jejich první hra. Můžou si v klidu pracovat a oznámit to třeba až budou mít půlku hry hotovou a bude jasný že to stihnou vydat vyladěný a bez nějakých problémů a odkladů (ne jako u jedničky) :slight_smile:

No jo, jenže vono ještě ani nikde nepadlo, že vůbec na nějakém 2. dílu dělají. Proč by aspoň neřekli, děláme na dalším díle, který bude dějově navazovat na první díl?

Protože to neni jejich povinnost :slight_smile:
A samozřejmě že na tom dělají, nebudou rok vyplácet zaměstnancům prachy za nic. Dávali i inzeráty že hledají grafiky, questaře, atd. takže je to jasný.

A pokud se tedy bude ve 2. díle pokračovat za Jindru, tak abych si nechal v jedničce uložený alespoň 1 Save, kde jsem na konci hry, co?
Teď mám třeba Jindru se všemi dovednostmi na 20 (kromě bylinkářství (to doženu ještě) a psovod (nemám DLC). :slightly_smiling_face: To jde! V takovým stavu si nechám Jindru uloženýho pro případ, že bych to potřeboval pro 2. díl. :grinning:

Já si zkusím zavěštit… Pan Klíma kdysi v rozhovoru říkal, že “Nová hra” bude každopádně pro konzole páté generace. Tzn. osud a příprava KCD2 bude nepochybně spjata s oznámením PS5. Vzhledem k tomu, že PS5 by měl být dle oficiálních informací v prodeji až na konci roku 2020, je možné teoretizovat pouze v tom ohledu, zdali KCD chce hru oznámit před a nebo po premiéře PS5. A teď už fakt těžko říct, zdali WH budou chtít jet na vlně “chtivosti po nové konzoli - a tím pádem i chtivosti po nových titulech”, a nebo raději počkat až se prach s oznámením usadí a pozornost hráčů tak nebude roztříštěna na kdoví kolik jiných her a rušivých vlivů.

Hmmm, tím pádem se domnívám, že mé čekání na 13.2.2020 bylo asi dost naivní a pokud se něčeho dočkáme, tak nejdříve po vydání PS5…

Jo tohle je pravda, další díl bude určitě až s novými konzolemi. Ale oznámení snad musí přijít dřív, doufám v řádech max pár měsíců.
To že teď první díl nabízí ve velkých slevách nebo i zadarmo na Epicu je znamení, že jednička je pro ně prodejně mrtvá a musí brzo přijít s něčím novým. A taky si tím rozdáváním chytře připravujou co největší publikum pro druhej díl :slight_smile: Podle mě už se to blíží.

Jsem zvědavý, co přinese dvojka za novinky. Už to tu zaznívalo hodněkrát, tak čekám, že by to mohlo být zakomponováno do dvojky. Především děti, jezdci na koních, povozy tažené koni a mě by se líbilo víc oživit krajinu mimo sídla. Teď narazíte jen na pocestného, osamělého, žádná skupinka kromě náhodné události s lapkama, Kumánama a strážema. Dovedl bych si představit lidi na polích, nejen s motykou na záhonku za barákem, ale povoz s koněm, jak nandavají nasečenou trávu nebo seno (jde o to, ve kterou roční dobu se bude hra odehrávat) a večer ho vezou zpátky do stodoly, orají nebo sejí. Povozy by ale musely jezdit po pořádných silnicích, které vedou odněkad někam. V jedničce jsou široké vyježděné cesty, které se uprostřed lesa zužují na pěšinu, jako je tomu, tuším, z Ledečka na sever podél potoka. Kdyby se cesta ztrácela v polích a nevede dál, tak chápu, že tam se provoz rozptýlí na políčka, ale takhle to občas nedává smysl. Možná by náhodné události mohly být opravdu náhodné a nedít se jen na předem určených místech podél cest, samozřejmě absolutně netuším, jak náročné je toto naprogramovat. A co by se mi líbilo by bylo více nekonečných misí, ne jenom pěstní souboje nebo turnaj, ale mlynáři by stále něco potřebovali ukrást, vždy nějaký náhodný předmět, něco by se mohlo doručovat mezi obchodníky, zakázky na konkrétní maso od řezníků, lapkové by mohli mít také nějaké požadavky jako zlikvidovat konkurenční tlupu (vymlácením bandy by se nic nezkazilo, bo po respawnu by bylo možné plnit úkoly dál), atd. Úkoly by se samozřejmě točily, ale pořád by to žilo i bez vývoje v hlavní dějové linii nebo jejím dohrání.
Tak jsem se tu trošku rozepsal a zasnil, ale asi by mně to udělalo radost. :slight_smile:

Nekonečné aktivity by byly fajn! :+1:

Mně by se taky líbilo, kdyby bylo víc živo v okolí vesnic - na polích a loukách. Teď je tam strašně mrtvo, všichni, kteří zemědělčí jsou jenom na svých zahrádkách za chalupou, ale co ty obrovské lány okolo? Sice to tak ve skutečnosti je, že tam např. z jara přijedou zasít a pak se tam dlouho až do léta neukážou, ale právě to, že by se hra odehrávala v době, kdy na těch polích lidi dělají, by tu hru velice oživilo.
Nebo jednou za čas potkat na cestě jak jede chlápek s povozem plným věcí do města - na trh, aby zpeněžil co vyrobil. :slightly_smiling_face:
Ti banditi a lapkové by se taky mohli občas přemísťovat, ne jak teď furt prdí všichni na tom svým jednom místě :grinning:. Navíc je blbý, že zatímco u některých je jejich tábor vyznačen na mapě, u jiných jejich tábor ani na mapě není - takže by bylo fajn, kdyby šlo do mapy dělat poznámky.

A třeba ten Hádankář, co tam zpočátku býval občas na potkání, tak ten mi tam chybí. Ty jeho hádanky byly fajn. A i kdybych časem věděl odpověď na všechny jeho hádanky, tak tam mohl zůstat, přece sem neměl povinnost u něj zastavit a mluvit s ním - prostě bych ho pak objel.
A toho potulného rytíře či žoldnéře, toho taky omezili ve výskytu až moc, dřív jsem ho potkával docela často a nevadilo mi to, teď je štěstí když na něj vůbec natrefím :frowning:
Co se mi naopak líbí je, jak občas na mě zaútočí ze křoví na různých místech kumáni či lapkové, kdy je přehrazena cesta nějakou překážkou - kmen stromu, povoz. To je fajn, ale taky by to mohlo být na mnohem víc místech než dosud. Postupně člověk zjistí, kde k těmto událostem dochází a už si příště dává dopředu pozor. :neutral_face:

1 Like

souhlasím, prosím máte někdo informaci o pokračování, je možné, že zde budou husitské války

Prosáklo už nějaké info o pokračování? Od posledního DLC už je to snad rok a půl a je stále ticho po pěšině :frowning:

Ne, furt nic. Vyrábí to v tajnosti, taky už mě to štve. Nový konzole už jsou venku a pořád neřekli ani ň.

Proč by něco říkali, pokud je vydání ještě třeba pár let daleko. Něco vypustí a v tu chvíli lidi budou vyžadovat informace kdy se to vydá, screeny, videa atd. Jen ať si to dělají pěkně v tichosti a pak třeba rok před vydáním začnou informace pouštět ven.

1 Like

Tak třeba rok vydání by mohl být oznámen. Takhle se stále těším, sleduji všude Vávru a ten řeší jen politiku a architekturu (chápu že má zákaz). Jak to bylo na kickstarteru, tak mi to přišlo lepší.

No stačí říct, že na tom pracujou a k tomu 1 artwork a lidi budou spokojený. Lepší než 2 roky mlčet. Navíc by se o tom znovu začlo mluvit, ožijou fora, myslim že i marketingově je to pro ně lepší než nekonečný ticho po pěšině. Takhle spousta lidí možná i zapomene (hlavně ve světě, u nás asi ne).