Minihra Kostky

#1

Ahoj, ve hře se vyskytuje několik typů “cinknutých” kostek. Já zatím narazil na typy: Lichá, Sudá, Příznivá, Šťastná, Ci (čertovská sada), Smolná.

Které kostky vám přijdou pro minihru nejlepší? Nebo která kombinace kostek?

Já jsem asi největší úspěšnost zaznamenával s kombinací - 3 příznivé, 1 šťastná, 1 Ci, 1 lichá.

#2

Já teda hru už projel a zatím jsem narazil jen na dvě kompletní sady: svlíkačku (se kterou svlékneš každou holku :smiley: ) a kostky svaté trojice (s tou se snad nedá prohrát :smiley: )…

#3

Ja mam 6 stejnych kostek ( ted popravde nevim jestli jsou stastne nebo priznive), ale casto padnou 4 jednicky nebo neco takoveho a hra ve vetsine pripadu konci behem meho prvniho tahu mou vyhrou.

#4

nejlepší jsou 6x lichá kostka… padaj ti jen 1 3 a 5

#5

Další typ kostky - Stahovačka (nic moc na rozdíl od jejího popisku, který vzbuzoval naději)

1 Like
#6

Kostek nemusíš mit stejnou sadu. Ja hraji s 1 lichou, 1 božího štěstí a 1 tuším příznivou. A zatim jsem všechny obehral :slight_smile:

#7

kde najdu svlíkačku? :smiley:

#8

Můžeš ji získat v rámci questu kdy jdeš s Ptáčkem do lázní. :slight_smile: Trochu mne mrzí, že nefunguje dle jejího popisku v inventáři. :smile:

#9

sakra práce, včera jsem ten Q dělal! myslel jsem si jestli tam nebude podobnej twist jako když mě znásilňoval kůň, slepice a prase, tak jsem zkusil lazebnici zezadu okrást (třeba jí budu moc ukrást šaty a tím jí svlíknout?) ale viděla mě. A kostky jsem s ní samosebou prohrál :smiley:

1 Like
#10

No, to kdybych si pamatoval :smiley:

#11

Mě se asi nejvíc osvědčilo používat co nejvíc - Příznivých.
Tak 5 příznivých a 1 lichá a nestalo se mi, že bych nevyhrál během pár hodů.

#12

Teď používám 5 lichých a 1 svlíkačku. Jinak super je, že se kostky teď hrají do 4000 bodů a jeden nový gambler v Ledečku je neustále ochoten k další hře, přestože ho oberete o maximální sázku 100 grošů. :slightly_smiling_face:
U stolečků sedávají i 2 NPC proti sobě a hrací deska pro kostky má mírně nový design.

#13

Jo a taky přibyly nějaké nové výherní kombinace, jako např. 1,2,3,4,5,6, což je super.

1 Like
#14

Nevím, jak jsou česky, ale nejlepší kostka ve hře je podle mě “Lucky die”. Druhá nejlepší je “Lucky playing die”. LPD mám víc, ale LD byla v pokladech jen jedna. Mám i druhou - jen nevím odkud (možná hráč z Ledečka z nového DLC?) Taky doufám, že jich najdu víc v kapsách toho pána z náhodných setkání, který dává hádanky.

Záleží taky na strategii. 6x lichá kostka není špatná kombinace (hodně pětek a jedniček a trojky jsou taky fajn, pokud je jich tři a víc). 6x ďábelské kostky mohou taky fungovat dobře (bude padat hodně šestek), ale samostatně je používat je kravina. 3x ďábelské a 3x LPD taky funguje.

#15

Hádankáře teď, bohužel, vůbec nepotkávám.

#16

Je to trošku náhodné. Bývá mezi Ratejemi a Ledečkem a pak mezi Neuhoffem a Hospodou na paloučku (nebo jak je to česky).

#17

Já ho dřív potkával vždy u nějakýho mostku přes menší potok (třeba co je od Rovné k Sázavě) a to poměrně často. Celkem mi zadal snad 10 hádanek. Ale teď hraji už 70 hodin a neměl jsem ho ještě ani jednou. A přitom ty jeho hádanky mi přišly dost povedené.

#18

Já vždycky odpovím na hádanku, dostanu výhru a když začně odcházet, omráčím ho a seberu mu kostky. Můj Jindřich si prostě nemůže pomoct - je to kleptoman. Jinak ale hodný chlapec.

1 Like
#19

Hádankáře jsem já nepotkal vůbec! To je jako pocestný? Jednou se někdo tuším ptal na cestu, jinak buď žebračka nebo přepadení.
BTW Potkali jste tu holku, co sedí na cestě, a když se přiblížíte, zavolá “na něj!”?

#20

Jo, jednou nebo dvakrát. Ještě kromě těchto setkání bývá žoldák / rytíř nováček / zkušenný rytíř, který Jindřicha vyzve na souboj. Taky vzácně jde v lese potkat pytláky nebo myslivce. A někteří žebráci mají jeden (kradený) předmět na prodej. Kromě sejvovice tam bývá mapa nebo knížka. Pak taky občas lze na zemi vidět mrtvolu nebo ulovené zvíře a když se Jindřich podívá, někdo ho začne osočovat ze zločinu a je třeba se vykecat. A pak samozřejmě všechna bojová setkání - různá přepadení a dále mé oblíbené bitvy mezi různými skupinami - lapkové/kupci/kumáni/stráže. Stačí počkat v povzdálí, někoho popřípadě dorazit a pak všechny mrtvoly obrat, plus pomoc strážím zvyšuje reputaci.