Minihra Kostky

Teda, hádankáře ani žoldáka/rytíře jsem ještě nepotkal! Mapu mi jednou prodal tuším kupec, co seděl u ohně v lese. Pytláka, mrtvolu na cestě a všechny ostatní jsem už viděl, ale ty dva ne. Snad se dočkám!
BTW Dobrej typ s žebráky! Knížky mi občas chybí, mám třeba přečtenou 1 a 2, někde přijdu ke 4, ale 3 nemůžu nikde najít…

Některé jsou různě poschovávané po světě - jedna je myslím na té samotě na sever od Neuhoffu - zmíní to v dialogu ta prostitutka. Pak třeba otec Bohuta má doma knížku o chlastu a je fajn zkontrolovat sklepy hospod - taky tam bývají mapy. A je třeba se dívat nejen do truhel, ale taky co se dá zvednout třeba na poličkách. Ale mám podezření, že některé knížky prostě neexistují, protože minimálně jednu nebo dvě prostě nikdo netuší kde hledat. Co se těch rytířů týče, nejčastěji je potkávám na té cestě přímo mezi Neuhoffem a tou hospodou na paloučku (nebo jak je to česky). Hlavně vedle toho pomníčku a občas i na té křižovatce blíž Neuhoffu, kde se i občas vyskytuje hádankář.

To je zvláštní, šel i jel jsem tam mnohokrát, ale potkal jsem tam tuším jen kumána s lukem (u lesa u oběšenců). Interakce se spustí sama? Občas zdraví nějaký kolemjdoucí v běžném obleku, to se ale s každým nezastavuju a nedávám do řeči…
BTW Hru mám až v novější verzi s patchem někdy z léta.

Třeba jak se dnes stahuje cosi okolo 10 GB, tak to vrátí do hry Hádankáře apod. náhodné události. Kéž by!
Nebo nevíte někdo, co to je za data? Jestli k tomu novému DLC, tak proč se to stahuje mě, který si DLC nekupoval?

Já taky zatím nemám DLC a update proběhl. Opravdu si myslím, že ty dvě postavy v mé verzi hry nebyly nebo byly bloknutý…

Změny v update - zde

Hádankáře si od turnaj updatu nepamatuju, ale rytíře chtějící souboj mám určitě a žebráka-prodavače a myslivce taky. Možná byly změněny pravděpodobnosti - zdá se mi jich teď míň, ale kdo ví…

V dějové lince jsem před Vraníkem se spoustou hotových sidequestů pro vylepšení vlastností, ale hádankáře, rytíře chtějící souboj, žebráka-prodavače ani myslivce jsem fakt nepotkal, co to mám za ošizenou hru? Předpokládám, že to je asi pocestný při rychlém cestování, jo? Možná jsem někdy zpočátku pocestného při plnění úkolu ignoroval, ale většinou zastavím…

V jedné verzi asi před půl rokem byl bug, že se náhodná setkání neodehrávala, ale od té doby to bylo opraveno. Myslivců je málo - na cestě (ne uprostřed lesa) je snad akorát na té x křižovatce z Talmberka do Přibyslavic. Tam také občas bývá ten rytíř nebo žebrák potřebující boty. Ty rytíři jsou tři různí - různé obtížnosti a různé odměny (když si tedy o ně hráč řekne). Na té zmíněné křižovatce bývá myslím jen ten nejtěžší.
Rychlé cestování je na nic, protože to hráč pořád jezdí stejnými cestami. Manuálně toho člověk najde víc - taky je fajn se dívat po pěšinkách - často vedou k pokladům nebo alespoň k tajným skrýším s vybavením. Nebo taky k lapkům…

Já už postupně narazil i na ty tři různé toulavé rytíře - nesmělý, potulný, žoldák (nebo tak nějak), ale Hádankář pořád ne. A to rychlý cestování nepoužívám.

1 Like

Přibližné lokace hádankářů, o kterých vím:

Ale taky je fakt možné, že je s nimi momentálně problém.

Ještě mě napadá, že často jezdím mimo stezky, nicméně na místě co uvádí Boru9 jsem potkal toho ustrašeného rytíře, takže OK…

1 Like

Tak na tom místě nad Ratajským (Peškovým) mlýnem jsem ve verzi 1.2.2. potkával žebráka nebo tuláka (co ti prodal mapu k pokladu), ale teďka vůbec nikoho. A na tom druhým místě (ale spíš blíž k hospodě Ondřejově) potkávám rytíře.

Podařilo se někomu hodit v jednom hodu 6 jedniček? :slightly_smiling_face:

A co znamená takový divný symbol na kostce božího království? Jako žolík to použit nejde (jako u ďáblovy kostky).

Asi jsem měl před updejtem setkání bloknutý, jinak si to nedokážu vysvětlit. Potkal jsem potulného rytíře cestou mezi zájezdní hospodou u Ratají a Neuhofem…

Ten ustrašený rytíř bývá tam u pomníčku, ale na vyznačeném místě bývá žoldák nebo hádankář - jen ne tak často.

ahoj, jak mám s cinknutýmy kostkamy pracovat, když furt je màm označené, jako kradené. Když jdu do vesnice, tak mě vždy chytne nějaký strážný. Ani nefunguje si je dát do své truhly…

V truhle je žádný strážný nesebere. Za nějakou dobu jim ten status zmizí. Kostky mají hodnotu 50 grošů, takže to trvá tak nějak středně času. Velké cestování napříč mapou většinou pomáhá - čím dál od lokace odcizení, tím rychleji to zmizí, alespoň myslím. A strážné lze překecat, aby neprohledávali. S vysokým charisma to není vůbec žádný problém. (Stačí cca 14. Pět se dá snadno získat z bonusů z dovedností, takže to není problém.)

Asi nej nej kostky jsou Alfonsovy kostky, který jsem získal při vybrání kapsy jednomu z lapků při turnaji skterým jsem hrál byl myslím 3 v pořadí v Ptáčkovým DLCčku. Padají na nich 4x1, 5x1, 6x6 atd, snima muže prohrát snad jen uplný kopyto :wink:

U mě zas až tak dobře nepadají, ale možná je musím otestovat znovu. Mám dvě sady. (Lapkové se za pár dní respawnovali, tak byli pobiti znovu.)