Nápady pro Kingdom Come

Do tohoto topicu pište prosím zajímavé návrhy, nápady, inspirace atd, prostě vše přínosné, co byste rádi viděli ve hře a co třeba tvůrce hry nenapadlo. Kdo ví, třeba zrovna váš nápad použijí.

1 Like

První návrh, aby kůň měl omezenou vytrvalost, s kterou bychom museli hospodařit, tzn. trysk a cval jen určitou dobu, podobně jako berani ve wowku při beerfestu. Využít by se to dalo např. i u nějakého questu, který by zahrnoval závody na koních v terénu. Bylo by to tak i blíž realitě než např. neúnavný kůň ve Skyrimu.

3 Likes

Přiměřenou destrukci okolí. Nemám na mysli, jakože budete moci udělat z baráku kůlničku na dříví, špíš něco v tom smyslu jakože půjdou zničit třeba ploty, menší stromy, okno, nádoby atd. A bylo by skvělý kdyby například šel strom líp zničit třeba sekerou než kdyby jste do něho bušili obyčejným mečem.

5 Likes

Zaujimavy napad … a RPG Parametre na kona.
Ked bude kon trenovat, bude dobre ziveny atd., tak ubehne dalej a rychlejsie. Mozno i rozne plemena s roznymi vyhodami.

Len sa bojim, aby to nakoniec nebolo moc … unavne … otravne.

1 Like
  1. Návrh: Vím, že je to dost hnusné, a možná i nereálné, ale kdyby se někdo krčil a zabodl někoho dýkou, tak by to mohlo vést k tomu, že si vybereme kam má seknout. Do krku; hlavy; nohy, ruky (to když ho chcete jen odzbrojit). 2. Návrh: Aby šly zabít úplně všechny postavy s plnými následky. 3. Návrh: Taková dodělávka, mít třeba vlastní dům, či i pozemek, zvířata, manželku, sluhy (pokud by bylo dost peněz). 4.Návrh: Mohlo by tam být vypracované psaní, deníky, básně, či jen knihy a tak vydělávat. Tak se dostáváme k poslednímu bodu: 5. Návrh: Různé druhy vydělávání, např: distribuce zbraní, jídla, koní. A jiné druhy obživy, co mě nenapadají. Pokud již byl nějaký tento návrh napsán, omlouvám se, taky, i kdyby to už bylo plánované. Pochybuji, že se i jen jeden z těchto návrhů dostanou do hry, ale i tak bych chtěl přispět. A neberte to, že to chci vše najednou, myslím, že by stačil i jen jeden z těchto bodů. Děkuji za pozornost
4 Likes

Ja sa pridam k vaším návrhom.

  1. Určite by bolo super urobiť par questov na ludskú poverčivosť. V tej dobe bolo normalne že mestečka, dediny obťažovali rôzne individua. Priklad questu : Chlapec dobehne do mesta a povie že videl v nedalekej dedine draka, postupne narasta ludi čo ho videli. A nakoniec hrdina zisti že to je banda bývalích kejklířu (slovenský vyraz ma nie a nie napadnuť) a je s nimi chrlič ohňa. Toto je taký extrem ale aby sa to dalo pochopiť čo myslim. V skratke použiť ludsku poverčivosť. Podla mna to do realistickeho rpg patri. Bez ludskej poverčivosti by sme neboli tam kde sme :smile:
  2. To je skvôr taký dodatok určite by bolo super keby napriklad rano bola u pekára rada na chlieb. Toto som ešte nikde nevidel a myslím že by to bolo zaujímave spestrenie.
11 Likes

Návrh:
Aby byla hra ještě reálnější, tak bych docela uvítal, aby nápisy například v knížkách by byly ve staročeštině, němčině, francoužtině, latině a ještě, aby se dal nastavit dabing pro všechny jazyky. Nevim jestli si například němci udělají německý dabing, ale v nastavení by byla možnost vybrat si buď, aby postavy mluvili jenom jedním jazykem (česky, anglicky, atd.) nebo by se dal nastavit reálný dabing, kde by mluvily postavy staročesky, křížový vojáci (v tom traileru mi připadali ti vojáci jako křížový vojáci) by mluvili německy atd.
rozhodně by si hráč připadal, že je opravdu v 15. století

9 Likes

A to by jako i u knih byly přidělané titulky nebo jak bych si teda měl přečíst knížky v latině, němčině, francouzštině a nebo i ve staročeštině? Já nevím jestli si to neuvědomujete ale staročeština byl naprosto odlišný jazyk :slight_smile:

3 Likes

Zařadil bych i vrhací prak, jednu z nejčastějších zbraní středověku, je neprávem ve hrách opomíjená. Jinak staročeština je celkem srozumitelný jazyk i pro nás, přečti si někdy Husa.

5 Likes

To by snad slo, ale s tym, ze pokial by to malo zamedzit dokonceniu hlavnej linie pribehu, tak by o tom mala vyskocit hlaska s moznostou obnovenie stavu pred zabitim. Alebo zabranit zabitiu tejeto postavy, nejakym “nahodnym” vyrusenim :smiley:

Sice by to urcite pridalo na atmosfere, ale obavam sa ze by to bolo dost otravne. Asi prvy mod by bol, co by to vsetko prelozil do jedneho jazyka :stuck_out_tongue:

Co sa tyka tych staro…jazykov, mozna by tomu bolo ako-tak rozumiet (ako my polstine), ale bez titulkov by to bolo problematicke. Skor by som to poriesil podobne ako zaklinac - bola tam cestina do toho podla rasy trocha slovenciny, “moravciny”, proste take narecia a lokalne prizvuky.
Myslim, ze tak podobne by sa dali riesit rozdiely aj v inych jazykoch.

  1. určite nejaký “housing” by bol super, s možnosťou postupne si dom a jeho okolie vylepšovať, prípadne nejakú záhradku alebo ohradu pre zvieratá kedže jedlo bude dôležité

  2. neskôr, keď postava získa vyššie postavenie, možnosť vytvoriť si, alebo vybrať z predvytvorených, vlastný znak (erb) ktorý by mal namaľovaný na štíte, tabarte, alebo neakej vlajke ktorú by nosil nejaký nasledovník (niečo v štíle game of thrones)

6 Likes

To s tou reálnou mluvou zní opravdu zajímavě :slight_smile:
Ale opravdu se naskytuje problém s tím že by tomu nikdo nerozuměl :smiley: ale to by šlo jednoduše vyřešit příslušnými titulky :slight_smile:
Ale myslím že atmosféru 15. století by to navozovalo dokonale :wink:

1 Like

Jelikož tam budou vesnice, mohl by se po nich v noci procházet ponocní a ohlašovat - odtroubit čas, případně by zazněl i zvon z hradu nebo kostela. Zase by to přidalo kousek dobové atmosféry.

7 Likes

Návrh na quest: zoofilnímu pastevci ovcí najít ve vesnici nějakou babu a tím ho vyléčit:)

2 Likes

Otázka zní, jestli chtějí autoři reálně imitovat českou zemi nebo nějakou jinou nebo, a to já předpokládám, stvoří vlastní zemi s atmosférou středověké Evropy. Už tu někde zazněl návrh na vytvoření neomezeného počtu povolání, která budou hráči moci zastávat. Proč by se někdo nemohl ve hře realizovat jako spisovatel či básník? Volba jazyka pak bude na něm. Předpokládám, že autoři neplánují tento titul jen pro český trh, a tak by možná nebylo od věci vložit do hry tu a tam nějakou tu písemnost v některém z prapůvodních jazyků jako je keltština, a pod. Ale to už asi zacházím daleko. Taková tvorba je maximálně náročná na čas a já bych nerad, aby hra nakonec dopadla jako “nové” Diablo. Deset let čekání a ve finále nic moc. Tak mě napadá, že by nemuselo být špatné narodit se ve hře jako dítě obyčejných lidí a pak tou či onou cestou dojít proslulosti, slávy a bohatství. Veškeré posty ve hře by byly zastávány virtuálními postavami jen do té doby, než by ho dosáhl hráč. Bude-li zěmě dosti prostorná, mohlo by jít založit vlastní osadu, postavit vlastní dům. Nemyslím tím jen tak někam kliknout a dům stojí, ale postavit ho, nebo si ho nechat postavit, k obrazu svému, nicméně v duchu té doby.

To předpokládáš špatně, jde o reálné území naší vlasti, byť trochu pozměněné, reálné historické postavy v příběhu ad. Jinak hlavní hrdina bude dítě obyčejných lidí, prostě kovářskej klučina.

Tak to se obávám, že se tím autoři odsoudili k neúspěchu. Buďto to bude přesné historicky, taková malá lekce z dějepisu, s hratelností, alespoň co se RPG žánru týče, na nule, a nebo to bude otevřený svět s vlastním životem a české dějiny budou jen omáčka pro úvod do děje. Kdybych si mohl vybrat, bylo by to to druhé, protože jestli něco opravdu nesnáším, tak je to předžvýkaný děj. Pakliže budou do děje zakomponovány skutečné postavy českých dějin, pak to budou postavy veskrze známé (nejen v Čechách), má-li to mít nějaký význam. Autoři pak budou muset do hry vložit i příslušné dějinné události, pro něž jsou ony historické postavy známy. Otázkou tím pádem je, jak bude ve hře ubíhat čas. Většina významných událostí spjatých s historickými postavami je totiž známa s přesností na den. Tím se v podstatě obloukem dostávám k tomu, co již bylo řečeno. Realističnost se dostane do přímého střetu s hratelností. Buď mě bude hra vodit příběhem za ručičku a já na něj nebudu mít prakticky žádný vliv ve stylu Zaklínače nebo budu mít volnost a hra se posloupností událostí přizpůsobí mému konání ve stylu The Elder Scrolls (Skyrim, Oblivion, atd.). Opět bych raději volil to druhé.

Já se zase obávám, že o této hře toho moc nevíš, prohlídni si videa a něco načti, třeba změníš názor.

2 Likes

Zdravím,
no já si myslím, že každý má tak trochu pravdu. Vyřešeno to nakonec bude pravděpodobně tak, že bude jasný start a cíl. Tedy počátek a konec děje a to co bude uprostřed, to bude tvořit sám hráč svou vlastní činností. Konec ale musí být rozhodně fixní, jestliže chtějí ve WH pokračovat s dalším dílem tam, kde skončili.

Já jsem toho načetl a shlédl docela dost, ne všechno samozřejmě, ale čím více se do toho zavrtávám, tím více pochybuji, že to bude právě takové jak je to popisováno. Celková funkčnost celého světa zdá se býti velmi inspirována Skyrimem, ale na údajných devíti čtverečných kilometrech si otevřeného světa příliš neužijeme. Když už chtějí být autoři inovativní, neškodil by nejspíš nějaký nahodilý prvek už při zrození postavy. Proč zrovna kovářský synek? Tím nechci ideu zatracovat. Kovářský synek není špatný nápad. Jen je pevně daný a to samo už postavu určitým způsobem předurčuje. Ale to už zase zabředávám do detailů, kam jsem vlastně vůbec nechtěl. Jde mi hlavně o to, do jaké míry bude samotná hra historickou freskou, tedy ovlivněna skutečnými událostmi českých dějin na počátku 15.tého století, či do jaké míry bude “otevřeným světem”, tedy ovlivněna samotnýmy skutky hráče. Jde totiž o to, na jaký okruh hráčů budou autoři ve finále cílit. Budou-li se autoři hlavně zabývat realističnosti ve smyslu dějinných událostí, riskují, že hra osloví pouze české hráče a to navíc jen ty, které středověké Čechy zajímají i mimo hráčské pole. Úspěch této hry bude hlavně měřen kasovním úspěchem v zahraničí. Český trh sám o sobě nemá šanci vrátit investorům mnohamilionové náklady. A protože bych se i já rád dočkal třetího dílu, popřípadě i dalších, jsem poněkud skeptický ohledně přílišné realističnosti ve smyslu návaznosti na dějinné události. Bylo by podle mne rozumnější položit maximální důraz na atmosféru a vizuální přitažlivost. Navíc, budou-li se autoři přílišně držet dějové linie skutečných událostí, zúží si tím manévrovací prostor pro případný další rozvoj hry.