Nápady pro Kingdom Come

Offtopic dotaz, dá se někde najít aktuální stav počtu backerů a výšky vybraného pledge? Chybí mi i novinky, které byly v pravém sloupku.

1 Like

Počet backerů se dá zjistit tady: https://www.kingdomcomerpg.com/en/get-the-game
(momentlně 57 349)
Peníze zatím nikde nejsou.
EDIT: ale aktuální stav je $2,910,334

1 Like

Nevím zda tento návrh už někdo psal, pokud ano, velice se omlouvám.

Líbila by se mi funkce prohlížet si svou osobu. Např. v inventáři, aby byla možnost si rozkliknout na celou obrazovku jak vypadám. V tuto chvíli je to malý náhled, kde se veškeré detaily oděvů ztratí (nevím zda se inventář bude do finále měnit). Určitě máte ve hře připravené obrovské množství oděvů, brnění, apod. bylo by fajn se na to dívat zblízka, nejen to vidět na ostatních NPC. Třeba po rozkliknutí na celou obrazovku, kde uvidím celou postavu, ještě si dívat na určité části, např. rukavice, helmu, kyrys, apod.

6 Likes

Naprosto souhlasím, jednou z motivací RPG je prohlížet si svou výbavu a flexovat :slight_smile:

1 Like

Myslím, že to někdo mavrhoval jako alternativu k pohledu třetí osoby.
Rozhodně bych takovou možnost ve hře uvítal. Historických modelů zbraní, šatů a zbrojí si člověk ve hrách moc neprohlédne.

1 Like

Tak urcite :)) je to rpg takze neco takoveho tam urcite patri…
Hlavne kdyz koukam jak mam zakrvaceny mec a obleceni co je na me, to je proste bomba ale nemuzu se na to podivat detailneji.

Ted neco navic. Je v planu udelat neco s vymenou zbrane? Vcera jsem prepadal kumany, plan byl ze jednoho strelim lukem zblizka, dobehnu k nemu a dorazim ho jedenapulruckou zatimco se bude zvedat. Dobehl jsem k nemu, pockal jsem na dokonceni animace, on se mezitim zvedl, vytahnul jsem mec a zacal jsem ho rubat. Mezitim dobehl druhy kuman a zacal me rezat zezadu.
Chapu ze realisticky je rychle hozeni luku na zada asi blbost, ale kdybych mel treba rychlou klavesu pro zahozeni zbrane a rychle taseni tak uz by moje ambush taktika fungovala o poznani lepe

3 Likes

V plánu to bohužel není. Je to ale rohodně dobrej nápad na mod. Párkrát už jsem si na to taky zasteskl a nejen v KCD.

Tohle mne taky trochu zarazilo, ale nepodařilo se mi k tomu najít mnoho informací. Z rekonstrukcí vesnic se zdá, že byla venkovská společnost v rámci vesnice povrchním pohledem dost rovnostářská (pokud v ní nesídlil pán nebo zeman). Co jsem našel, tak se zdá, že všechny domky vypadaly opravdu dost podobně. Být chudý se mohlo projevovat jinak, a to nutností sdílet své obydlí s větším počtem lidí a/nebo také s domácími zvířaty, o které se daný člověk staral.

Odloučené z vesnice mohly být stavby typu: mlýn, rasovna, milíře, lom. Zrovna práce s výrobou uhlí se myslím věnovali spíše chudší - bezzemci, pokud nepracovali na cizí polnosti. Ve městech musely být rozdíly ve společenském postavení vidět mnohem ostřeji, rozhodně existovala nemajetná chudina - tovaryši, učedníci a samozřejmě žebráci. Třeba Praha mohla mít okolo 40 000 obyvatel, takže relativně rozsáhlé osídlené území, jistě i s chudší čtvrtí - Malou Stranou.

2 Likes

Jo tohle mě taky zarazilo, ve hře je pár nějakých polozemnic, ale zbytek jsou poměrně velké stavby s pár vyloženě obřími statky - třeba mlýn, ve kterých je jen jedna truhla a to ještě ne vždy a v současné verzi statek obývají dva, tři lidi … beru, že teď hra víc lidí nebo dobytek neutáhne.
Co mě zde ještě úplně nesedí je, že kolem vesnic je dost trávy - čekal bych, že co není za plotem sežerou kozy nebo ju lidi zpracujou na seno a to i kolem cest. V ohradě s ovcema nemá tráva pomalu co dělat.

3 Likes

Ten porost kolem vesnic by tam asi opravdu nebyl.
V jednom rozhovoru četl o tom, že to byl ústupek, aby prostředí vypadalo trochu malebněji. Jen už nevím kde…

Interiéry jsou příliš velké, to je jasné. Někdo z Warhorse zmiňoval, že museli zvětšit všechny chodby, dveře atd… aby se mohly NPC vyhnout jak vzájemně, tak i s hráčem a nedocházelo k zasekávání nebo vzájemnému blokování se (v Betě se to stejně občas stane).
Ta tráva kolem vesnic (ono i to množství květů na m2 je docela solidní :slight_smile: ), zvětšená rozloha lesů a jejich přiblížení k vesnicím, to bylo vysvětlováno onou malebností jak zmiňuje @Wenceslaus.
Doufám, že aspoň dobytka trochu přibyde, zatím jsou ty vesnice tak trochu prázdné… Lidi beru, s tímhle AI to prostě nepůjde zalidnit jak v Assasin’s Creed.

ted koukám na prezentaci E3 a ty souboje jsou prostě špatný, hlavně animace dost to bije do očí, taková krásná hra a ty animace jsou hodně bečkový, to prostě u lidí neprojde jestli to nepředělaj

Upřimě řečeno je z nějakého důvodu soubojový systém v horším stavu než býval v alfě.
Jinak k nějakým změnám rozhodně dojde, ale nevím v jakém rozsahu a do jaké hloubky.

ja tipuju, že už ty animace nebudou chtít předělávat, sami řikali jak jim daly práce a taky by to někde zmínily

To je pravda, animace vypadají fakt špatně, údery jakoby nemají žádnou sílu (obzvlášť u jednoručních zbraní), reakce na údery nepůsobí přesvědčivě (blbě zahrané), postavy působí strašně strnule a nepřirozeně, mají nepřirozenou rychlost pohybu a žádnou setrvačnost (ale to je asi nutné kvůli hratelnosti), nejhorší je nepřirozené klouzání nohou pří změně směru pohybu.
Ani ostatní animace (mimo boj) nepůsobí vůbec na úrovni současných her a dost to kazí celkový dojem, což je škoda, protože prostředí vypadá fakt krásně.
Taky se dost bojím, že už to nebudou předělávat.

3 Likes

Možno blbosti, možno nie, možno to vývoj zavrhol alebo na tom už dávno pracuje… píšem len, čo ma napadlo a čo som na videách zatiaľ nevidel:

Lozenie po stromoch by v prípade akútneho zvieracieho nebezpečenstva alebo na ukrytie pred nepriateľom nebolo na škodu. Náhle zabitie nepriateľa zo stromu by mohlo byť tiež zaujímavé. Samozrejme nechcel by som nejakého stredovekého tarzana… možnosť by napr. nebola dostupná v akomkoľvek ťažšom brnení a nie na hocijaký strom by sa dalo vyliezť.

Viem, že z videí alfy ani bety ešte nemôžem nejako extra posudzovať questy, ale k tomu asi len toľkoto… Snáď nebudú všetky questy jednorazové. Napr. úlohy od nejakej postavy, napr. lovca, by sme mohli dostávať donekonečna, ale lovná zver by bola zakaždým iná, resp. by sa úloha viazala na iné miesto. Vždy po splnení takéhoto questu by mohlo nejaký čas trvať, kým bude u danej postavy možný ďalší quest. Ide mi len o to, aby bolo možné v hre vždy niečo robiť mimo “jednorazoviek”. Podobne rastliny a zver sa snáď budú po nejakom čase obnovovať.

Hádzanie mešca s grošmi na odlákanie nepriateľa/postavy, samozrejme za predpokladu, že nebude vidieť hodený mešec letieť okolo hlavy :smile:. Ak by ho našli napr. dvaja alebo viacerí vojaci, mohla by vzniknúť medzi nimi hádka o jeho obsah ako dočasné odvedenie pozornosti.

Ohľadne zbraní som už videl rôzne meče, sekery, luk atď., ale nikde som nemal možnosť vidieť drevenú palicu (ako Little John :slight_smile:). Tiež hádzanie kameňov na omráčenie postavy za predpokladu, že rana nezasiahne pevnú prilbu. Prípadne omráčenie prakom.

Možnosť rozbiť zamknuté drevené truhlice, samozrejme za cenu väčšieho kraválu, prípadne aj možnej miery poškodenia vecí vo vnútri.

Kôň by sa po písknutí nemusel objaviť kdekoľvek a hneď za chrbtom.

Nejakú rolu by pri hlavnej postave mohlo zohrávať aj náboženstvo. Pri ceste som videl “sväteničku” s krížom a videl som u babky koženářky dialóg “Boh sa na teba díva” alebo niečo také, ale napr. až modlenie sa a pod. by dalo náboženstvu level up a až potom by povolilo používať takéto dialógy. Tiež by to potom mohlo mať dopad na okolnosti vstupu do kláštora. Predsa len, je to stredovek… :slight_smile:

Kolbište - možnosť súťažiť v rôznych disciplínach a niečo cenného vyhrať.

Možnosť jazdiť na koni aj s pochodňou.

Ešte drobnosť - videl som jablká :smile: - hádam ich bude možné nájsť aj na nejakej jabloni a nie len v špajzi a u NPC postáv. A tiež kradnutie vajec z kurína :smile:.

1 Like

Hra už je ve fázi kdy se další mechaniky nepřidívají, tedy do Kindom Come: Deliverance - ale přijde ještě Akt II a III.

Lezení mi přijde jako docela hezký nápad. Bylo by to ale asi náročně na vývoj v poměru jak často by to mohlo být používané. Možná taky zneuřitelné (jak budou reagovat NPC?). Každopádně situace, kdy se hráč zachrání před smečkou vlků tím, že vyšplhá na strom by byla skvělá!

Myslím, že questy nebudou jednorázové pokud půjde o zásobování místního obchodníka , pytlačení pro hostinského a pod. Ale to zas není ani tak quest.

Měšec coby lákadlo plížení. V jedno updatu je odlákání NPC ukázáno položením jablka (ve hře se pak ale stráže asi tak lehko nedají).

Hole jsem taky nezaznamenal - třeba bude patřit k dřevcovým zbraním (možná by to byla dobrá otázka na dnešní lifestream).

Rozbití truhel bylo zmíněno v updatu o odemykání (alespoň myslím). Takže to bych v plné hře očekával.

O chování koně se toho taky dost prodiskutovalo. Osobně hádám, že to zůstane takhle, ale kdo ví…

Náboženství ve hře bude mít význam, ale asi ne takhle, jako skill. Spíš v úkolech a podobně.

Kolbiště - mluvilo se o tom. Myslím, že odpověď byla „možná“

Na koni se dá jezdit se světlem, když jí vytáhneš hned, když nasedáš - nebo tak nějak. V plné hře to, doufám, půjde taky.

2 Likes

Rád bych v KCD viděl hlášky jako v Mafii, při kterých jsem se válel smíchy, kdo hrál, ví o čem mluvím. Středověk tomu na překážku není. Malý příklad: Jestli na to nešlápneš, zabiju tě dřív, než nás zabijou :slight_smile: Humor byla jedna z hlavních věcí, které táhly hráče k Mafii a Dan by s tím určitě neměl problémy.

3 Likes

budou ve hře nějaké postihy za čekání v dešti, třeba když v něm dáte postavu čekat 15 hodin? asi to je už moc že?

Myslím, že nebude. Takže Jindřichovi se bude asi chtít spát ale nachlazení se vyhne.