Nápady pro Kingdom Come

Asi by to vypadalo realističtěji, ale já osobně bych už fakt musel mít u počítače kýbl :- ) Už teď je to na hraně z toho zvedání, nasedání na koně… boje!

2 Likes

HEMA pár takových (realistických) možností nabízí. Například páčení rukou přes meč, řezání do krku, páčení přes krk a další výborné věci v momentě kdy přecházíš do zápasu :smiley: Teoreticky by tam něco mělo být podle videí, ale combíčka se mi zatim moc nevedou…

Takový nápad tady po fóru už nějakou dobu koluje.
Zatím, pokud vím, se o těchhle fatalitách moc neví.
Jednozančeně ale budou “stealth kills”

EDIT: Tak oprava, fatality jsou plánované. Dan Vávra o nich mluvil v livestreamu pro alfa verzi 0.5.
Jestli umíte anglicky, tak tady máte dukaz :smiley:

KC:D bude realistická hra, což je dobře. Ale uvažuje se o určité formě “magie”? Samozřejmě nemám na mysli fantasy magii, ale “magii” dobovou, která ve skutečnosti žádnou magií nebyla - tedy např. různá požehnání, amulety a podobně, které byly ve středověku velmi oblíbené. Reálně pochopitelně tyhle věci nic nedělaly, ale sloužily jako taková morální podpora. Uvažuje se o tom, že by se mohlo dejme tomu zajít pro požehnání k místnímu faráři před bojem, což by na nějaký čas zvýšilo zdraví, respektive odhodlání postavy snést větší zranění?

1 Like

Pokud vím, tak si můžeš díky alchemii udělat nějaké lahvičky se zázračným lektvarem, které ti třeba zrychlí regeneraci. Nevím jak daleko to má zajít, ale to co říkáš s knězem je určitě dobrý nápad :slight_smile: Samozřejmě v omezené míře :slight_smile:

O tom nic nevím, hádám ale že nějaký ten odpustek si pořídit budeme moci. Takže nebojte, Království nebeské vám odepřeno nebude.

U hry jsem už strávil hezkých pár hodin, tak si dovolím pár připomínek. Je to mimochodem perfektní hra, už se nemůžu dočkat plné verze.

  1. Nevím, jestli se to plánuje, ale při boji bych postavám dal víc animací. Bojové vypadají dobře, ale postavy okolo sebe krouží jako panáci, kdyby občas byly uvolněnější, sem tam si jen tak přešlápli, pohoupali s mečem a ukázaly třeba výsměšné gesto, působilo by to živěji.

  2. Připadá mi, že ve hře jsou jen pořádné chalupy, které sice vypadají krásně, ale neříkejte mi, že každý ve středověku takhle žil. Kde jsou nějaké chatrče chudých? Budou ve hře i chudší “čtvrti”? Opět by to pak působilo autentičtěji.

  3. Hodil by se herní zápisník nebo možnost pročíst si staré konverzace. Ve hře, kde člověk musí poslouchat, co se říká, aby věděl kam jít, to považuji za nutnost.

  4. Atmosféru by jistě dodaly třeba i smírčí kříže u cest (to by určitě nebylo těžké, pár jich někam plácnout). Moc mě potěšila šibenice (opravdová, ne populární nesmyslná ve tvaru L), která byla stranou, jak to bývalo ve skutečnosti (popraviště vážně nebyla běžně v centrech měst). Bezva by byl pranýř s nějakým nebožákem, na kterého bychom si mohli hodit zkaženým jablkem. :slight_smile:

  5. Moc by potěšila možnost vypnout HUD, když se projíždím krajinou.

  6. Noc je sice realistická, ale ne zrovna hratelná. Možná bych trochu udělal kompromis a zesvětlil ji. Alespoň při svitu měsíce.

  7. Nevím, jak to mají ostatní, ale louže se mi vykreslují na mnohem větší vzdálenost než vegetace, takže mi to na vzdálených kopcích tvoří šedé skvrny, které vypadají jako špatně udělané močály. Nebylo by lepší je na takovou vzdálenost radši vůbec nevykreslovat?

  8. Bude ve hře nějaký kodex, který by přibližoval české a středověké reálie, pověsti a tak?

  9. Když splním nějaký quest nebo obchoduji, rád bych okamžitě viděl, co jsem dostal. A to konkrétně.

  10. Poslední bod, respektive dva body jsou asi nereálné, ale přece. Mnedle se v KG přímo nabízí možnost vlastnit nemovitost. Umím si představit, že si klidně hru zapnu jen tak na půl hodinky a půjdu si natrhat bylinky, zalovit, nebo kovařit. :smiley: Až tak je ta atmosféra díky dokonalému prostředí a krásné hudbě silná. Není třeba z toho dělat středověké simíky a přidávat vztahy a možnost vybrat si, jakou rohož si pověsím nad dveře a kam dám okýnky, bohatě - jen pro pocit - by stačilo přidat 2-3 nemovitosti, které by byly moje. To by určitě problém nebyl.
    A další věc - já si ten realistický styl užiju a se mnou spousta lidí. Na druhou stranu spousta lidí opravdu chce hrát jen jednoduchá rubačská rpg. Nebylo by dobré zavést do hry i nějaký zjednodušený režim? Kde by boj byl regulován jen na univerzální útok a obranu, bylinky by se sbírali okamžitě, alchymie by byla třeba jako ve Skyrimu, šlo by rychle cestovat atp. Neotevřelo by to dveře mnohem většímu počtu hráčů? Líbil se mi systém v Silent hunter III, což je ponorkový simulátor, kde si na začátku hry šlo přesně nastavit, jak bude který aspekt realistický. To by mnedle prospělo každé hře a nikdo se nebude cítit poškozený nějakým kompromisem, který se snaží zavděčit všem.

Omlouvám se za délku. :smiley: A ještě dodám - fakt skvělá práce.

4 Likes

Nevím jestli na to bude ofiko nastavení, ale momentálně můžeš vypnout HUD pře příkaz

G_SHOWHUD 0

Ve finální hře bude pravděpodobně Henry /Jindřich/ vlastnit dům, kam si bude moci chodit odpočinout, odložit věci atp.
Nevím do jaké míry bude vybaven, jestli bude mít zahrádku, pracovnu, výheň atp.

Pokud vím tak @Vik všude rád říká že jakákoli položka v nastavení je selhání designéra.
Protože designer má vyprodukovat perfektní hru na který nebude třeba nic měnit.

Během toho co se pohybuju na fóru tak jsem už narazil na spoustu návrhů na “on/off možností a nastavení”.
Ale to se pak dostáváme k sandbox hře kde si každý nastaví co a jak a pak si hraje tu svojí hru. A já si myslím že záměr je aby hráči hráli hru od Warhorse a ne hru od nich samých.

Navíc strávit hromadu času a peněz na soubojovém systému a pak umožnit hráči ho vypnout není dle mého ideál game designu.

Jinak se mi určitě líbí nápdy v bodech 1) částečně i 2) ale nevím jak to v 15. století vypadalo, takže nedokážu zhodnotit. A taky bod 3) a 8).

Co se týče smírčích křížů tak jsem na nějaké v Betě narazil. Nedokážu říct kde přesně ale rozhodně tam jsou.

1 Like

Tak s tím já nesouhlasím. Chápu, jak to myslí, ale na druhou stranu, proč někomu nutit aspekty, které ho obtěžují nebo nebaví? Ať konají dle svého nejlepšího vědomí. Pro zajímavost přikládám obrazovku nastavení ze SH III. A nevšiml jsem si, že by na ní někdo nadával, nebo že by hru snižovala.

3 Likes

To záleží na tom co za hru chceš vytvářet.
Pokud tvým záměrem je vytvořit hru kterou si pokaždé můžeš nastavit jak chceš pak je to ok.
Ale pokud se snažíš vytvořit hru, kterou chceš třeba i něco sdělit, nebo chceš aby hráč prožil to co chceš aby prožil, pak si dokážu představit že přístup “zaškrtni co chceš”, nebude ten nejlepší.
Nicméně já se s tebou nechci hádat, jen jsem opakoval co jsem slyšel.

Dokonce jsem si to i vyhledal abych se ujistil že nekecám blbosti:

Neber to jako hádku, jen jako diskusi. :slight_smile: Chápu to, on se mi ten přístup líbí, to co navrhuji já je vlastně jenom záležitost marketingu - přilákat víc lidí. Ale nechci se za to do krve bít. :smiley: Tím bych to ukončil.

Tak jsem to nebral, nechtěl jsem jenom rozpoutat “já mám pravdu a ty ne” záležitost.
Ukončuji.

ad ten bod 2) Snažil jsem se betu hrát jen minimálně (příběh, boje a questy vůbec), abych si nepokazil pozdější průchod hrou, ale já tam vidím oba typy - větší domy i takový ty polozemnice, kam se vstupuje jakoby dolů po schodech, historicky to ale bylo vždycky provizorium pro obobí nestability, prvotní lokaci městských center apod. Je to jedna z věcí, která mě zatím potěšila… realismu není nikdy dost :slight_smile:

Já osobně nevím, jak to tehdy vypadalo. Jen mě překvapilo, že by každý měl takovou chalupu. Bylo by hrozně fajn, kdyby konečnou verzi poslali pár historikům a archeologům, ať k tomu napíšou odborné komentáře, co je realita a co je výmysl a vydali to jako bonusový materiál, za to bych zaplatil klidně něco navíc. :smiley:

Tak on ji každý neměl, nějaká služka nebo čeledín tam měla možná tak vyhrazený prostor, případně spali někde ve stodole, ne? :slight_smile:

Jen vám připomenu, jaký je vlastně účel tohoto topicu. Dávat vývojářům originální a nové nápady pro novátorskou hru. Ne připomínky co je dobře, co špatně, a co bych chtěl jako je v jiné hře. Pro hodnocení hry a zkušenosti jsou zde jiná vlákna. Dík.

Líbilo by se mi toto

  • Klávesa vypnout HUD kvůli screenshotům.

  • Klávesa na louč odděleně od štítu. Kdo má furt lozit do inventáře a prohazovat to

  • Klávesa na screenshot jiná než F12, takhle udělá screenshot steam i hra

  • Ikona/zvuk co indikuje boj - hudba se dá vypnout

  • V inventáři popisek jakého zločinu se člověk dopustil, občas těžko říct. Myslím i vražda banditů v lomu je zločin.

Já myslím že předcházejcí diskuze byla vpořádku.
Jestliže má někdo nápad na přidání chatrčí a druhý k tomu má připomínku, je konverzace vlastně pořád v mezích vlákna.

Ironicky můj a tvůj příspěvek jsou tady ty nejvíc offtopic komentáře :smiley:

Tak pokud považuješ vypnutí a zapnutí HUD nebo housing za originální nápady tak to pak jo :slight_smile: Mimochodem tyhle věci už se tu řešily několikrát.

Já si myslím že je v pořádku že se některé nápady opakují, aspoň je vidět, že o to mají lidi zájem.

1 Like