Nápady pro Kingdom Come

polearmy potvrzeny :slight_smile: najs

1 Like

To mě celkem překvapilo a samozřejmě moc potěšilo.

1 Like

jj moje reakce byla stejná :slight_smile:

Všimli jste si toho neoholeného zbrojnoše? Vypadalo to super, rozhodně realističtěji než do hladka vyholení panáci, chtělo by to podobně jako ve Witcherovi postupné zarůstání vousem, ale u všech :slight_smile:

Na slovensku vznikol velmi pekny projekt „Digitalizácia obsahu pamäťových a fondových inštitúcií, jeho archivovanie, sprístupňovanie a zlepšovanie systémov jeho získavania, spracovania a ochrany“":, kde realizatorom je Pamiatkovy urad. V ramci tohto projekt boli zdigitalizovane napr.: Dóm sv. Martina - Bratislava, hrad Červený Kameň, Nitriansky hrad, hrad Revište, Šarišský hrad, hrad Gýmeš, hrad Hrušov, hrad Kapušany, hrad Oponice, hrad Beckov, hrad Čabraď, kláštor Benediktínov - Hronský Beňadik, hrad Zniev, Mincovňa - Kremnica, farský kostol sv. Jakuba - Levoča, hrad Pajštún, hrad Somoška, kaštieľ Uhrovec, hrad Zborov, hrad Uhrovec, hrad Lietava, Plavecký hrad, Viniansky hrad, hrad Hričov, hrad Dobrá Voda, hrad Tematín, hrad Blatnica, hrad Korlátka, radnica – Levoča…Okrem digitalizacie velkych objektov robili aj digitalizaciu malych 3D objektov. Sochy, plastiky, predmety…priklady ich prace mozno pozriet tuna: https://www.pamiatky.sk/sk/page/digitalny-pamiatkovy-fond--vzory-vystupov

Kedze ide o projekt financovany z verejnych zdrojov, nebal by problem sa dostat k datam :wink:

2 Likes

Tak to se mi moc líbí.
Nejsem si ale jistý zda by to bylo k něčemu užitečné do KC:D

No mat (s takmer nulovym effortom) autenticky a dobovy model hoc aj zrucaniny hradu nemusi byt na skodu. A este aj vzdelavam a propagujem realnu historiu uzemia.
K vacsine velkym 3D modelom su nielen udaje ako mracna bodov, ci meranie priestorovej polohy bodov ale aj georeferencne udaje a kazda budova je aj inziniersky, geometricky zamerana. S trochou fantazie a roboty by sa dal vyrobit aj zrekonstruovany model Spiskeho hradu trebars…

To chápu, ale WH se snaží být co nejautentičtější, takže model hradu či kostela který se nachází několik stovek kilometrů jinde moc k užitku nebude.
Kromě toho také záleží jak nárčná by byla implementace takového modelu do herního enginu.
Možná že by nakonec bylo jednodušší si model stejně udělat znovu.

Další věcí je, že stavby na které můžeme narazit dnes už mohou být vícekrát přestavované a pak i takový přesný model může být i třeba jako jen předloha k ničemu.

Ale samotný projekt digitalizace historických památek se mi líbí.

2 Likes

Ty památky jsou docela zajímavé. Ukazují tam mračna bodů z fotogrametrie, což je super věc, ale převést to na nějaký rozumný výsledek použitelný rovnou do hry je asi docela složité. Když jsem takhle zkoušel vyrobit model jedněch božích muk, tak jsem dostal nakonec model o velikosti 250 MB. :smile:
Koneckonců Warhorse asi taky něco takového používá, minimálně na ty obličeje. Dobrá hra, která to využívala v obrovské míře je Vanishing of Ethan Carter od nich jsem poprvé četl o tom, jak se ty 3D modely vyrábějí.

1 Like

Napadl mě námět jednoho questu, ¨který by mohl vnést trochu záhadna. Dobově se sem totiž hodí nejzáhadnější kniha světa, tzv. Voynichův rukopis, který pravděpodobně sepsal tajemný lékař Václava IV. právě v době děje hry. Doporučuji dokumentární film o knize p. Vašíčka.

Myslím, že budeš spokojen, protože mám pocit, že Voynichův rukopis je na vteřinku vidět už v Kickstarter traileru. :slightly_smiling:

Docela se mně nelíbí jedna věc, doufám, že to nějak předělá a to je animace postav, když umírají, spadnou jak kdyby byly nafukovaci nebo z papíru i starý Medal of Honor: Allied Assault je měl lepší

Je to ragdoll a IMO diky bohu za nej. Kazdy umre vzdy jinak, tak jak to odpovídá gravitaci, poslednímu úderu a jeho pozici vůči hráči a prostředí. Zkutálí se z kopce, sesune se do potoka, padne hlavou na stůl. Prednastavené animace úmrtí 2x či 3x potěší, ale buď se brzo okoukají a pak se pořád opakují, nebo jsou groteskně neodpovídající - Pravděpodobně ne situace z KCD, ale působí nepatřičně když pod nepřítelem bouchne granát a on zůstane stát chytí se za krk a pak se pomalu sesune k zemi. Jasný argument je udělat odpovídající animaci na dokončující úder či výstřel ze všech stran, ale těch je prosťě nekonečné množství. Já osobně jsem měl fakt radost když jsem zjistil že tam bude ragdoll. Ten vždycky překvapí.

ragdoll by měli vylepšit psali to pod posledním updatem a ten stávající se mi taky nelíbí: spadnou jako kdyby neměli kosti nebo byli z gumy

Ahoj. Mě by se moc líbilo kdyby se u npc např. vedle ikonky E která se oběví po přiblížení k cíli objevilo i jméno dotyčné postavy. Bylo by to mnohem přehlednější když hledáte někoho s kým se má pokecat.

1 Like

myslím že právě o to jde, že hned nevíte kdo je kdo.
Osobně mi to přijde zajímavější když se musím ptát okolních lidí kde najde toho a toho.

Samozřejmě hra by měla být navržená tak že by člověk neměl běhat půl hodiny po městě a hledat jednu postavu. (pokud by to ovšem nebyl záměr)

3 Likes

Já bych rozhodně předělal HUD, protože to vypadá hrozně rušivě. Ta výrazně žlutá tečka uprostřed obrazovky mě štve nejvíc. Chtělo by to nějaké míň výrazné barvy. Tohle vypadá jako nějaké omalovánky. Stejně bych předělal inventář, který je podle mého názoru nepřehledný, co se týče grafickýho zpracování.

1 Like

Já bych udělal to, že by si hráč mohl vybrat co chce a nechce vidět, jestli to bude barevné a nebo jestli to po čase zmizí, podobně jako v DayZ či Armě. Jo a ještě bych na ALT dal rozhlížení hlavou jako v DayZ a Armě, z těch her je to fakt hrozně návykové :smiley:

2 Likes

Při pádu z koně jsem sjel svah v lese jako po ledě. Nebylo by špatné spíš nechat rotovat kameru, jako bych válel sudy, plus otřesy samozřejmě. Mylím, že by to bylo realističtější.

1 Like

dostal jsem skvělej nápad, když sekáte do nepřítele a on už je těměř mrtev tak mit možnost použít nějakou speciální zakončovací fatalitku něco na zpusob https://www.youtube.com/watch?v=hpUI-KXz7xc

samozřejmě vše realistické