Nápady pro Kingdom Come

Nebylo by špatné na louky a políčka přidat myši, stačí, když občas nějaká vykoukne nebo se mihne, ať to nežere moc výkon :slight_smile:

3 Likes

rozhodně by bylo mnohem lepší, kdyby zůstali v AJ a né jenom v ní, ale i v ostatních jazycích, jména v češtině, protože to vypadá dost špatně, když jméno je anglicky a příjmení česky. Rozhodně pro jiné jazyky je lepší nechat jména v originálu. To je to samé jako s filmy, taky nechávají jména v originálu než, aby je překládali protože pak by to vypadalo divně.

6 Likes

Co se týče dungeonů, myslím že by bylo fajn něco i ve stylu tajných chodeb např. z hradu do podhradí či kostela apod., jak to obvykle bývalo jako únikové cesty. Podzemí kláštera s úchylnými mnichy či abatyšemi by to též zpestřilo :slight_smile:

Nápad na questy, inšpirované Zaklínačom:

v Kingdom Come by mali byť questy o mýtoch, záhadách a fantastických veciach, ktorým ľudia veria. Quest by ale viedol k odhaleniu záhady, ktorá je väčšinou len založená na hlúposti ľudu. Napríklad v Zaklínačovi bol quest, v ktorom sa ľudia chodili klaňať k oltáru a nosili tam dary a jedlo, lebo si mysleli, že k nim prehovára Boh. V skutočnosti to bol len obor skrytý pod zemou, ktorý cez dieru v stene mal taký mohutný hlas, že si ľudia mysleli že je Boh. Ďalší quest bol o dome, v ktorom straší. V skutočnosti tam bolo len ukryté dieťa ktoré tým dokázalo všetkých vyhnať z domu. Proste zaujímavé detektívne questy

3 Likes

Např vodník, z kterého se vyklube místní vesnický úchyl, osahávající pradleny :slight_smile:

1 Like

Mě by přišlo krásný kdyby pc verze vyšla s vlastní interface především co se invetáře týče. Kde zapomenou že gamepad vůbec existuje a vytvoří něco co je optimalizováno pro myš … to by pro mně výrazně zlepšilo zážitek z hraní …

4 Likes

Naprosto souhlasím a přidávám se.

Za mne palec nahoru, ale v roce 2015 se tento přístup vývojářům zkrátka nevyplatí a radši se budou snažit odladit takový mišmaš kompromis.

Nebylo by špatné kdyby se dalo s loučí jet na koni,myslím si že to bude ve finální podobě učitě možné ale teď při testování by se to taky hodilo. :blush:

2 Likes

Zajímalo by mě jestli ve hře bude změna počasí a ročního období. :blush:

Ahoj @beermajkl379 ,
Podle známých informací se ve hře roční období měnit nebude.
A to z prostého důvodů: Příběh hry prvního aktu se odehrává v rozmezí několika měsíců (v létě pokud se nepletu) a změny ročního období by pro to byla práce navíc, která by hlavní příběh hry nepodpořila.

Měl bych dotaz. Bude ve hře možnost ukovat a nabrousit si měč? Případně jej při častém používání zlomit?

Craft systém pokud vím je v plánu.
Broušení meče funguje už v současné alfě.

Co se lámání týče to nevím. Všechny předměty mají určitou životnost a po jejím vyprchání jsou vlastně k ničemu.
Meč ztrácí “damage” a brnění výdrž.
U brnění už v existující alfě jde vidět poškození ve stylu škrábanců a promáčklých částí.
Jak to ale bude vypadat u meče nemám tušení.

1 Like

Ono totiž u poškozených mečů dojde většinou ke zlomení a tím se rozbijou. Opravu provádí většinou kovář.

Tak to máme štěstí protože hlavní hrdina je náhodou taky kovář.

Nicméně když se meč ve hře poškodí a začne ztrácet “damage”, dá se meč “opravit” prostým nabroušením. Logika za tím pravděpodobně bude, že se meč začne nejdříve otupovat.

Já si myslím, že pokud bude ve hře použitelná kovadlina a železo, tak by se meč dal i po zlomení opravit. Fungovalo by to tak, že by se meč jak říkáte nejdříve otupil. Po otupení by se mohl nabrousit tím by se obnovila DMG, ale existoval by tam ještě jiný typ poškození. Při něm by se meč opravoval na kovadlině. Tím myslím obnovu čepeli. Pokud by došlo k tomuto poškození meč by se pod tlakem používání zlomil. Taková je logika v reálném světě.

Mě by přišlo celkem v logické, kdyby se odstranily “věčně hořící ohně”. Ať už na zemi, pochodně nebo jinde. Obyčejný oheň hoří bez přiložení cca 10 minut a pak se začne zmenšovat. To znamená, že by ho měl někdo udržovat, ale ani ve Skyrimu ani v jiné hře jsem zatím neviděl, že by někdo hodil do ohně byť jen jedno polínko. Určitě by to na simulaci reality přidalo hodně - vidět, že se někdo stará o oheň.

5 Likes

Když už je možné jíst, dal bych takový malý fórek, po snězení hrachu nebo třeba fazolí by si mohl Henry po hodince nebo dvou párkrát uprdnout. A NPC to může patřičně okomentovat. Blbost, ale potěší :slight_smile:

Vím že se Dan Vávra na Games v podcastu zmińoval že udělat polearmy (kopí,píky,halapartny) jako hratelné zbraně je v podstatě nemožné kvůli jejich soubojovému systému, Ale byl tu na foru super nápad dát stretch goals na 3mega a skusit to dát do dalších aktů.co vy na to ? to musí bejt ! Vždyť se válí všude kolem :smiley:

1 Like

Podle mých informací, se polearms do dalších aktů plánují, nebo minimálně se doufá že se je podaří udělat.

Už pro meče je třeba 2000 animací různého druhu. Tvorba naprosto rozdílného soubojového systému je natolik náročná, že prostě není možné je v tomto aktu zvládnout.

Ale nic o tom že v dalších aktech být nemohou jsem neslyšel.

Halvně to také není tolik problém peněz jako času.