Nápady pro Kingdom Come

Za mně perky pro lukostřelbu a boj beze zbraně. U lukostřelby by se mi líbilo rychlejší natahování tětivy, teď je hrozně pomalé. Mohli by snížit účinnost luku, ale udělat ho potenciálně rychlestřílecí, a přidat do hry kuše, které by byly účinnější, ale nabíjely se pomalu.

2 Likes

Taky jsem pro zavést perky pro lukostřelbu.
Vyladit zlepšování postavy, protože je divný, když začínám jako obyčejný kovářský synek a už v polovině příběhu jsem neporazitelný.
No a vybírání kapes, to je kapitola sama pro sebe. Ikdyž je podklad toho indikátoru zelený, tak mě oběť zaregistruje?! Hlavně že podle návodu se má hráč tímto řídit - jaká je barva indikátoru.

Jak na špínu?

Podle mě jedna z věcí, která je tak reálná, že by tam klidně mohla být.
Když se brodím přes řeku s mečem od krve a špinavými věcmi, aspoň ten meč by se mohl odmočit od krve, to je podle mě logické, včetně prudkého deště. Vím, že jsou na určitých místech kádě s vodou, ale to je jen tak na poplácání zátylku, kvůli jednomu bodu do charisma.
Totéž platí s oblečením, že by mohlo trochu toho bordýlku pustit, nota bene, rovnou by tam mohl být perk LAZEBNÍK nebo PRADLENA
Asi tak, že si věci u potoka či řeky můžu vyprat sám (samozřejmě asi ne na úrovni jako v lázních, oblečení by se mohlo třeba i lehce poškodit), když je tady ta alchymie, rovnou by si hráč mohl uvařit nějaký ten parfém z bylinek (měsíček, heřmánek,růže?, kosti,tuk: Mýdlo?->asi ne to se sem dostalo až v 16. století) a pak se někde na hoďku stopnout k vodě a vyplácat ty hadry na šutru a je to.(Navíc jsou na mapě místa, kde někdo pral a asi byl zaskočen lapkou)

Zajímavost: Na brusném kameni se zbavíte krve na meči-> To je přece blbost, to bych ho musel zbrousit celý, nejenom ostří. Když vlezu do vody nebo jsem na prudkém dešti a mám v ruce meč od krve (pozor červené, stále červené, reálně krev po čase zhnědne, jako prdelačka :smiley: )tak se nic neděje.

1 Like

Uvítal bych následující:

  1. Předuložené sety oblečení. Řekněme 3 (boj, město, plížení). Takhle si pamatovat, co si nechat, co sundat, co nandat… uf…

  2. Podkategorie v inventáři. Seřadím si např. zbroj dle typu. Kalhoty budou u sebe, helmy taky, … Jo, viděl jsem mód, který se tím zabývá, ale tak, že to přejmenuje (No a to není moc pěkný: Fruit - apple, Fruit - pear…)

  3. Přidat vlky. Upravit chování zvěře (nevyplaší se, když dopadne vedle šíp - ale to je asi zase kvůli náročný lukostřelbě. Taky perk, který snižuje plašení je hrozně silný. Dá se lovit mečem…)

  4. Možnost dát almužnu uprchlíkům v Rataji. Žebrákům na cestě víc než 5 grošů (dát formu smlouvání). Zavést mechaniku odpustků - zlepšovalo by to reputaci ve městech.

  5. Nějaký pořádný kalby! :smiley: Nejen si zahrát jednu hru kostek a nachlastat se z inventáře. Prostě si sednout, nezávazně kecat s ostatními hosty, do toho kostky, rvačka, tanec (?), nějaký kurtizány, přidat ještě karty?, nebo třeba jen “věštění” z karet. Zatím nejlepší questy byly spojený s nějakou kalbou a mrzí mě, že alespoň částečně nedokážu opět prožít pořádný hospodský život. (diskuze o ženskejch - vychloubání, koho všeho jsem přeřízl, o politice - pokusit se přesvědčit nějakýho Němce, že ten Zikmund je opravdu zmikund, chvástání se zabitýma lapkama, …)

  6. Pořádný náhled postavy. Nevadí mi first person view, ale uvítal bych, kdybych se mohl zblízka podívat, jak vypadám (prý jde otáčet v inventáři postavu klávesami K, L - ještě jsem nevyzkoušel). V inventáři je to prostě malý a z dálky. Nejdou vidět detaily (což je škoda, když si s nima dalo WH práci). Chci vidět, jak moc jsem špinavej, jak vypadám, atd…

  7. Tohle by potřebovalo asi víc práce, ale stejně: upravit chování postav ve dne. Takhle tvrdne obchodník se střáží v prodejně, ale mezitím můžu prošmejdit celý dům. Krádeže ve dne jsou prostě moc jednoduchý. Stráže by se pohybovaly? Přidat nějaké? Ve vesnicích by obcházely i statky. Na samotách by to bylo jednoduchý stále.

  8. Nejen prodej z koně, ale i ukládání věcí do truhly. Možnost všechen loot hodit do truhly přímo z koně. Stejně tak když se připravuju na nějakou výpravu či úkol, tak bych nemusel dát věci na sebe a pak na koně… Je to o krok navíc, který ses stejně týká nerealistické mechaniky. Nehledě na to, že kolikrát vlezu do truhly a uvědomim si, že jsem chtěl ještě dát věci z koně do truhly. Takže vyskočit z truhly, inventář, přesun, vstup, přesun - zbytečné zdržení (a vždycky se u toho na sebe naštvu, že jsem zapomněl, ale zároveň se naštvu, že tak jednoduchá věc tu není…)

A určitě jsem na něco zapomněl a nebo jste to již pokryli. Jsou věci, které bych ještě uvítal, ale obávám se, že by hru rozbily nebo by to bylo příliš náročné a ve výsledku by se ta práce nevyplatila…

1 Like

Když je řeč o akcích v hospodách, tak já bych bral možnost zajít za hospodským a objednat rundu pro celou hospodu.

Jo, a jak už někdo psal výše, tak je fakt pitomý, když v noci nejsou slípky v kurníku, ale motají se po vsi.

1 Like

Jo, tu rundu by to taky chtělo. Dala by se tím třeba aktivovat ta kalba. Mohl bys pak třeba i objednat hostinu, atd. A podle toho, kolik bys utratil, kolik lidí si pozval atd. by se mohla zlepšit reputace. Taková minihra na reputaci :smiley:

Opravdu doufám, že hospodský život začne žít. Je to škoda a má to potenciál :slight_smile:

1 Like

Booze DLC :smiley:

1 Like

mne se slepice mota v kadi s vodou :smiley:

Tak pročítám i steam fórum a nápad na šachy je taky dobrý, jinak se opakují docela klasiky, co jsem četl…

https://steamcommunity.com/app/379430/discussions/0/1693788202022906741/

První: vlastní nemovitost :slight_smile: rozhodně Druhý: Rybaření jak jako minihru tak jako skill jelikož tolika míst kde se může chytat tam je a nic :confused: Třetí: vaření tím myslim krásně udělané jako je alchymie .-) čtrvtá : Holič, rozhodně nějaká uprava Jindry :slight_smile: Pátý: Kovářství ste syn kováře tak proč neumět kovat vlastní předměty ? na to je tam kováren dost ne :slight_smile:

ad 5. Prý původně bylo, ale asi se nestihlo či co, takže naděje, že bude v budoucnu je asi nejvyšší :slight_smile:

A co takhle kdyby se tam na tom Horním hradě v Ratajích konal občas nějaký rytířský turnaj v mlácení nejrůznějšími zbraněmi s cenou pro vítěze. Kolbiště tam přece je.

Jo a taky se mi motala slepice v kádi, naštěstí v ní nebyla voda.

Taky sem měl zaseknutou vesničanku v potoce.

A to není? V nějakým videu jsem to viděl… Nějaký vedlejší úkol?

Taky by mohly někdy být ty zmiňované trhy v Ratajích.

Aha, tak já jsem ještě v příběhu moc nepokročil, takže ten turnaj tam možná je.

Hraji tuhle hru dost způsobem, že si to vychutnávám, takže v úkolech postupuji pomalu.

1 Like

Jsem na tom podobně, takže taky nevím. Ale mělo by si jít i na sebe vsadit, ale i na protivníka a záměrně souboj prohrát…

Ještě mě napadlo, že by bylo fajn, kdyby v lese při bouři byl větší efekt větru - hlasitější šumění listí, kývajících stromů, vrzání větví - prostě pořádnej hukot. (kdo byl za bouřky uprostřed lesa tak ví o čem mluvím) Tady ve hře je to jen slabej vodvar.

Taky by pokles Staminy při chůzi, běhu a sprintu měl ovlivňovat (a dost podstatně) náklon povrchu. Přece když běžíte nebo i jdete do kopce tak se zadýcháte mnohem dřív než když jdete po rovině.

1 Like

Už jsem to psal jinde, ale tady je možná lepší místo …

navrhuju aby vybavení nešlo neustále do nekonecčna opravovat na 100% ,aby prostě postupně se “opotřebovávalo” …časem po desátý už zbroj prostě není tak kvalitní jako když jí koupíte fungl novou od platnéře, takže po 20 opravách by šla spravit jen na třbea 80% atd atd,stále by to nějak klesalo, to by i řešilo z části problém v late game kdy už nevíte co s penězma protože by ste neustále museli shánět nové drahé vybavení,takle si někde v půlce koupíte to nej a pak to už jen do nekonečna za pár peněz opravujete…

To je dobrý nápad. Možná bych to je obrátil tak, že sice by se opravovalo na 100%, ale klesaly by statistiky. Takhle by to dle mě bylo matoucí mít dvě věci na 80% a jednu můžeš opravit a druhou ne…

1 Like

Ad opravování: Na 100% jedině opět platnéř, ale pořádně zvednou cenu a to jak nového, tak opraveného. Já třeba nevím jak ostatní, ale já si moc věcí nekupoval, spíš jsem “zdědil” po zesnulých.

Přetížení Jindřicha: Omezil bych ho jako u koně (např. 2x nosnost = rychlost 0 ne 1) - beru že teď určuje nosnost zátěž se kterou lze ještě běhat s tím, že čím více je Jindřich přetížen, tím by se mu mohli zraňovat nohy, tělo, ruce. + přetížený Jindřich vs. kůň. Beru z vlastních zkušeností sběratele, kdy kůň měl nosnost 300, ale že Jindřich na něm táhl další 3 tuny mu nevadilo. Takže koni klidně zvednout nosnost, ale do té by se mu počítal i Jindřich s výbavou po nasednutí a opět zraňování koně…