Nápady pro Kingdom Come

Zajímavý by mohly být i klasický turnaje - dva protivníci na koních. Co jsem ale slyšel, tak NPC na koních je docela problém (ale možná jen kdyby to byl klasický boj, turnaj by snad zvládli? :slight_smile: )

zdravím,

Já osobně bych uvítal kdyby se vždy po nějakém čase u obchodníků obměnilo zboží, takhle si na začátku hry mužete u obchodníka koupit to samé jako na konci. Čili tak od poloviny hry obchodníci slouží pouze jako opraváři rozbitých předmětů a odkupující od vás (“netočí” se ani věci co jsem jim prodal). Takhle to na mě působí jako bych byl jediný, kdo ve hře obchodníky využívá. Také bych uvítal aby se u obchodníků dali koupit i věci, které se jinak dají sehnat pouze lootem jako třeba “norimberský kyrys” “kutnohorský kyrys”, různé typy bascinetů a zbraní

Díky

3 Likes

Ekonomika by chtěla asi trochu vybalancovat. Jenom v tutorialu, ve Skalici, ještě než dorazí Kumáni, se dá sběrem a prodejem bylin hodně vydělat, že ani nepotřebujete peníze od Štěpánky v Talmberku.
Nevím, jestli nedělám něco špatně, ale stále při stisku klávesy 1 tasím louč místo meče. Louč jsem musel zahodit a pak naskočil meč i se štítem.

Louče se vyndají držením ne ?

Každopádně co by měli upravit na kytkách mi nejde do hlavy :slight_smile: to že natrháš bylinky a prodáš je je v pořádku za to ekonomika nemůže ne ? jelikož koho napadne hned v tutoriálu běhat a sbírat kopřivy a prodávat je za 0.1 groshe :slight_smile: spíš když vykradeš celou skalici během noci máš kolem 3000 v kapse … asi tak

1 Like

Já si myslím, že je ve hře moc možností se najíst z kotlíku. Uvítal bych abych byl nucený řešit zda mám zásobu čerstvého jídla k dispozici a v hostincích a hospodách za jídlo musel platit, ne si pouze dojit ke kotlíku a zdarma se nažrat k prasknutí.

2 Likes

Přesně tak, kotlíky s jídlem by chtělo zpoplatnit. Je přece divný, že se někdo dělá s jídlem a já mu to pak zadarmo vyžeru a ani se na mě nikdo zato nenasere.

2 Likes

Nevím zda toto jeste platí ale me osobne by udelo radost odkaz na staroceske pohanske bohy a nabozenstvý pokud jiz tedy ve hre neni zakomponovano. Tak daleko jeste nejsem. Ale treba v lese napriklad pozustatky sochy oltare nebo i skrytý quest vytesaný na kameni oltare souvisejici s timto tematem. Kde by se Jindra snazil zjistit o jaky jazyk se jedna a postupne by se ho naucil cist. Mohl by obevit napriklad modlitebnu nebo zbytky puvodniho osidleni s sachtou ktera by nekam vedla… verim ze v te dobe jiste bylo vic pozustatku nez dnes a mozna i dost lidi v ty bohy stale verilo prece jenom kdyz se dodnes dochovaly nektere sochy viz. Radegast. Nebo treba Perůn atd bohuzel si momentalne na ostatni jmena nevzpomenu ale bylo jich dost.

Myslím, že na to už je v téhle době pozdě. To by museli udělat hru která se odehrává ještě tak 300 let před…

1 Like

Mělo by se jit učit maďarsky :slight_smile:

No u toho questu, kde se hledá překladatel tam ta možnost byla. Já jsem byl ale moc rychlý a klikl na 2. možnost, tak nevím, zda by mne poslal do háje, nebo zda by mne to naučil, ale taky by se mi tato možnost líbila… I kdyby to třeba byla jen učebnice maďarštiny v klášteře. :slight_smile:

1 Like

Parádně by se to hodilo při nějaký výzvědný misy vs kumáni víš jak

Me by se libilo, kdyby pribyli kuse, plaste na oblekani, brneni pro kone a dalo se trochu vyresit kopi (jak na koni, tak pro pesaka). I kdyz se mi uz podarilo ukoristit kopi, tak nekdy v prurehu hrani ho postava polozila, kdyz jsem si toho nevsimnul.

Dalsi vec co by byla super je, kdyz v historii pisou, ze mesta se na noc zavirala, tak se proste rattay na noc zavre a otevre se az rano.

A jeste me tak napadlo, mam ted v kapse 38k a nevim co s tim, protoze nejlepsi vybaveni uz davno mam. Jestli by slo i dodat neco, co by se dalo kupovat/investovat. Jedine, co se da kupovar je zbrane, berneni a hadry, jidlo, piti a par malo veci.

A dalsi vec co by se dalo udelat je jako napr. ve skyrim pridavat se k ruznym skupinam, napr. warrior’s guild atd a plnit ukoly. Tesim se, jestli take nekdy vyjde fantasy zalozene na tomto engine, kde bude vice zbrani, vybaveni atd. Mohlo by se udelat i vyber vybaveni zahranicnich rytiru (z francie, nemecka atd.)

tak zrovna to brnění tam máš ne :smiley: … polské,magdeburské,sasské,norimberské … to máš hned polsko, německo … naše brnění je tam taky samozřejmě ale nějaká smolnice max :smiley:

LOV: Spis bych upravil stavajici. Napriklad lov je nuda protoze po zajici muzete slapat a neutece jako perk ze se min plasi zver je dobry ale tohle je moc, kdyz sejmete vysokou tak oni zase tupe stoji u te mrtve a neutecou , kdyz jsou v kopci tak po zabiti jedou kilometr :smiley: zver si nevsimne svisticiho sipu a stoji dal proste tohle musi odradit vsechny co by se chteli bavit lovem uplne kazdyho nechapu ze to ve studiu nevidi. Pridal bych moznost prebrodit reku treba s postihem nebo na koni coz je normalni a rozhodne vice zivota v rece hodne skromne obcas nekde neco plave ale kdyby jak uz nekdo rikal obcas skocil kapr nebo zalovila stika do konce zivota bych o tom mluvil pritom to jsou jen detaily ktere delaji unikum. Ptactvo ktere jde sestrelit bazanty , veverky, jezevci nory a dalsi zver, nemusi behat v tunach ale obcas by se neco objevit mohlo. Lesy sou krasne ale mrtve par druhu zvere bez jakekoliv inteligence a smyslu lov vyuzivat jedno dopoledne sem ztravil v lese kdyz sem vydelal 200k grosu za maso a vse ztratilo smysl je to jen muj nazor ale verim ze nejsem sam jen tu inteligenci zvere aspon upravit jinak nevim proc tam ten lov je :slight_smile:

3 Likes

Rounderman: Naprosto souhlasím se vším v tvém příspěvku. (málo druhů zvěře, lov je nuda, atd.)

1 Like

Radek36: Ta doba a pribeh je super i survive styl je parada dost me to chytlo ale zaroven po delsi dobe hrani se ukazuje ze je spousta veci k nicemu a ruzne mechaniky postradaji hloubku. Treba cela cenova politika hry je na urovni ditete grose jsou k nicemu a nic za ne nemuzete ziskat. V zaveru je to hlavne o pribehu ktery me bavi a rpg jde stranou :smiley: vubec nemam potrebu cokoliv za skilly moc zlepsovat staci prumer beham tam v hadru s botama prstenem a lukem to mi staci :smiley: Inventar je naprosto chaoticky pokud mate vice veci vse jen v jedne truhle.Kdyby se aspon dalo nejak markovat barvama hardy v truhle abych teda tech vice druhu pouzival aspon to.No je toho jeste more a dva rybniky se sazavou k tomu aby to cloveka neustale jen nesralo. Kazdopadne je to neuveritelna hra v tom ze vas sere a stejne vas bavi takze na pul cesty muj nazor je jasny hra mela vyjit az za rok ted je to nehratelny na ps4 zkazi plynuly zazitek. :frowning: Ale snad za delsi dobu to mozna bude opraveno.

Už to tu psalo hodně lidí. Lukostřelba by mohla být o mnoho propracovanější, s více perky. Krom rychlejší střelby by se mohl objevovat zaměřovací bod nepř. během prví vteřiny míření, vyšší perk by to zvedl na dvě, atd. I ta kuše by byla krásná.
Samozřejmě je to o mém způsobu hraní, užívám si prostředí, všechny možné blbůstky, a tak je mi líto, že všude tolik kadibudek a dají se použít jen ke čtení. :slight_smile: Když už musím jíst a pít, musím dělat i reverzní činnosti, to dá rozum. Neříkám, že když se ožeru jak prase v krčmě, že budu muset běhat jak koroptev, ale jednou denně bych si MOHL odskočit a na další hodinu by se mi zvedla výřečnost o +1. A jednou za tři dny bych MUSEL, i kdyby to bylo v lese do křoví. Jsou to tyhle blbosti, které mne nadchnou, viz příspěvek výše o vyskočení kapra nebo proběhnutí veverky. Mohly by se jen mihnout, aby byly neulovitelné, ale hře by to dalo další punc originality. Pamatuju si na hru Duke Nuke 3D, kde jsem se vymočil v pisoáru a měl jsem z toho svátek.
A ti obchodníci, podle toho co jsem si přečetl v příspěvcích, ještě jsem to nezkoušel, by měli mít každý den novou hotovost, případně trochu obměněné zboží nebo jejich počty. Přeci nemůžou být závislí jen na Jindrovi, prodávají a kupují i jiným, ne? Mohou mít některé zboží vykoupené, jindy nabídnou něco navíc, protože to koupili od někoho jiného…
Ale hru si užívám i tak. To prostředí a atmosféra jsou naprosto super. Jestli tohle vývojáři čtou a něco z toho přidají, asi budu slintat blahem. :slight_smile:
P.S.: Stále jsem nepochopil kdy klávesou 1 vytasím meč a kdy louč. Tu louč bych dal raděj pod jinou klávesu.

2 Likes

Zmáčknutí 1 vytasí zbraň, podržení louč.

Aha, vyzkouším. Děkuji za radu. Popravdě řečeno hraju na PC a mám občas problém při přesunech mezi inventářem, postavou, při prodeji, že nereaguje např. klávesa E (v jednom z 10 případů) a musím kliknout myší na nabídku pod oknem s věcmi a pak to proběhne.
Možná mám problém i při tasení, ale nesoustředil jsem se na rozdíl mezi klikem a podržením klávesy. Večer vyzkouším.
Ještě jednou díky.