Nápady pro Kingdom Come

Vánoce v Kingdom come deliverance…:grinning:
Nebo žeby Jindrich navštívil Prahu…:slight_smile:

Docela mě v KC:D mrzí, že většina vedlejších questů mě nutí jakýmkoliv způsobem porušovat zákon. Chtělo by to více questů ve kterých si, zjednodušeně řečeno, mohu “hrát na rytíře” :smiley:

Co bych uvítal?

  1. Možnost při neopatrném prodeji věcí či nesebrání/zapomenutí určitého úkolového předmětu truhlu (Třeba v Přibyslavicích), kde by se tyto předměty mohly občas objevit. S čímž souvisí to B - sem tam nějaký questový předmět - prostě dát možnost si ho zakoupit. Samozřejmě že za balík peněz. Tím se může člověk chovat dle pravidel a nemusí loupit .-)

2.Koně - někde funguje ustájení koně, jinde ne. Tak třeba u mlynářů jsou koníci uvázaní, kdežto ten můj si jen tak stojí uprosstřed městské cesty. Za to by mi patřila šatlava. A s tím souvisí - jízda na koni ve městech, když občané chodí po svých? Opět bych dal povinnost před branama sesednout a logiku to má, když už nesmím mít v rukou zbraň.

3.Šípy - osobně, když Jindra je kovář, bych bral mít možnost z cetek co dropnu - tyto věci přetavit do hrotů a občas zakopnout o větev v lese, tu sebrat, a opět někde u kovářů si vyrobit vlastní šípy. S tím souvisí nemožnost opotřebení luku - tzn. prasknutí tětivy, či dřeva apod. A neexistující oprava luku.

4.Lesní zvěř se chová skvěle - ale zajíci mají skripta, kdy nedokáží přeskočit vyšší překážku. Takže se zaseknou - sice to budí pocit explointu, ale v realu vidět zaseknutýho zajíce u zdi by vypadalo asi divně :slight_smile:

5.Divočáci/bachyně - třeba tady bych sem tam naskriptoval silnějšího rypáčka, který bude agresivní a dokáže zle poranit. (Tzn. úkoly s masem by nemusely být tolik jednoduché.)

  1. Klášter - zde by mohlo dojít k úpravě textů/dialogů u Jindřicha. Tak aby bylo vidět, že ono učení řádu na něm nechalo stopu. Tzn. Jindra by mluvil jaksi učeně - uhlazeně. Alespon ke konci návštěvy Jindry v Sázavském klášteře. (Přeci jen by asi mniši neradi slyšeli ono vyzvídání od Jindry, když v normal dialogu Jindra ani 1x nemluví tak, jak by měl mnich mluvit. Takže, častěji do vězení, nebo tresty.

  2. Dořešit úkol - pastýř, kdy Jindra sice najde mnicha, získá lék, ale úkol se prostě nesplní. Bud úprava celého úkolu, nebo přidání možnosti - jeden úkol ovlivnuje druhý. Prostě nelze splnit pak 2 úkol.

  3. Chození tuláků po lese plném kumánů - nevím, asi tato NPC postava se s nima dokáže domluvit, protože nikde jsem neviděl že by tohoto jednotlivce kumáni napadli.

  4. Pes - nevím kde Jindra naučil (svého) psa povelům. Nikde jsem neviděl cvičiště. A na to jak plyne hra, Jindra nikde svého psa necvičí, přesto pes umí dokonale povely.

8.Všude po okolí se toulají kumáni a lapkové. Vyjma 2 míst ve hře, nám Rackovi či jiných šlechticů vojáci, jaksi kašlou na bezpečí, protože není vidět nikde ani hlídka. A tak jaksi nechápu jak oni uhlíři ve středověku mohli přežít. Bezezbraní.

  1. Ačkoliv ze začátku nás příběh uvádí do života kováře, přesto mi je líto, že při outru si už Jindra nevzpomene na otčíma a maminku.

  2. Nevím od jakého století vznikla disciplína - parkur. Ale pokud by to nijak nenarušovalo situovanou dobu - určitě by šly tímto směrem zužitkovat perky/perk na jízdu či poslušnost koně. Tzn. při koupi koně jsme informováni že ten a ten kůň je Janek, nebo že se plaší … .

  3. Lukostřelecký turnaje by mohly být i na pohyblivé terče. Existuje pouze 1 a to střílení na špalky.

  4. Intriky v lázních - určitě se milé lazebnice dozvídali mnohé od šlechty či kupců při své práci. A tak lázně by také občas mohli sloužit jako nápověda jak který úkol řešit - je jasné - že pro ten který úkol by hráč/ka musel najít ty správné lázně, tu správnou lazebnici a během koupele (zavisí na službě) by se hráč mohl dozvěděť v indiciích jak úkol splnit. Tzn. Vždy existují 2 a více způsobů jak úkol splnit. Nu a některé lazebnice by nám mohli poradit vždy 1 ze způsobů jak quest splnit. Jistě že nemusíme dbát jejich rad, ale pro mnohé hráče, by to mohlo znamenat snadnější hraní/hledání. Čímž jsem uvedl jak zjistit, kdo by šel najmout do Přibyslavic apod.

Hrobařova truhla v Ratajích takhle funguje.

1 Like

Japonci prostě dabing umí.