Nápady pro Kingdom Come

Napadla mě věc, jestli by nebylo možné upravit mapu, aby se do ní dalo zapisovat, co se mi kde líbí. Viz: https://kingdomcomemap.github.io/#3/296.00/2890.00. Ono ne všechny tábory (kempy :-)) se na mapě zobrazují, např. severozápadní ležení lapků u Skalice, nebo na západ v lese, kde už je malá armáda, ale značka tábora se na mapě neobjeví. Trend by šel opačným směrem než hardcore mode, ale mě by se to líbilo. Přidal bych si tam třeba zajímavost jako je socha na pravé straně cesty podél řeky z Ratají do Kuchelníku. Tady mi zajímavost nevyběhne a kdejaké vyhaslé ohniště se mi podbízí jako zajímavost. Klidně by to mohlo být formou nějakého perku podmíněného uměním čtení, něco jako “kartograf”.

Ahoj,připojím pár nápadů:

  • Jídlo,psi apod. - pokud by bylo možné = oživit ve městech i toto a to: Kde jsou psi, mohly by být i kočky. A kde jsou kočky mohly by být i myši a krysy což vychází z uskladnění potravin v domech. Nový “loot” (myší,krysý maso - interakce = nové úkoly s tím spojené, + využití jedů proti hlodavcům + různé nemoci apod.).

  • Kůň = zlepšení možnosti boje z koně - tzn. např.ušlapání. Krytí se za hřbet koně = krytí proti šípům apod.
    S tím souvisí - turnaj - vesnický - na pěsti (boj bezezbraně), Městský turnaj - klasický, již je implentován ve hře - Královský turnaj - souboj na koních - výbava - kopí + štít = účel = schodit soupeře z koně nabodnutím na kopí.

Souboj hráč vs postavy ve hře = komba - ok,krytí - ok, ale chybí mi výpady. Tzn. zapracovat možnost výpadu viz šerm. To samé platí “něco jako kombo” pouze na úrovni mistr - při obraně = související, možnost předkroků a zákroků při boji viz šerm.
Zbraně - rozdělení do více skupin - meč,fleret,kord apod.

Zbroje - těžké zbroje - nevýhody - nemožnost kradení, při pádu,stržení z koně = jistý zásah od soupeře - jelikož s x kilama závaží na těle se opravdu špatně vstává. Či plíží apod.

Spolupráce - Jindra chodí téměř po celou hru sám. Nemožnost podpory od přátel (Matěj,Fricek) což je škoda.
Církev - přiklonění se k církvi nebo vystupovat “proti” ní - jako pan Racek.

Úkoly:
Tajemno a záhady - tzn. náhodně od “měšťanů” se při rozhovoru může Jindra dozvědět i o legendě = o Artušově meči (Excaliber) či o nejdokonalejším “avalonském” brnění - toto by mohlo být možné pouze po splnění více než 90% vedlejších úkolů.

Stopování = možnost vystopovat i “drsnější” zvíře = medvěda. Možnost - výroba = náhrdelník s bonusy.

Tresty/odplata = tresty za vraždy by mohly být vyšší než pár dní. Možnost vystopování “vrahů” při náhodném přerušení cestování ve hře.
Odplata - při vybíjení lumánú/lapků je jisté, že časem se dozvědí kdo je za to zodpovědný a tak další možnost - Odplata kdy Jindra si bude muset navíc dávat pozor na tuto odplatu (více nepřátel,lépe vybavení, na vyšším lvl než je Jindra). Což znamená - při prohře Jindry by nemuselo být game over, ale kumáni/lapkové by Jindru prostě obrali a zavřeli do svého tábora popř. přivázali ke stromu. Časem by se Jindra z toho dostal sám, nebo v rámci spolupráce by ho vysvobodili jeho přátelé.

Mapy/automaping - při automapingu se často stává, že značky jako např. loviště vysoké zmizí. Mapy k pokladům, jelikož Jindra dokáže rozeznat světové strany, potom, pokud se naučí číst by dle úrovně čtení mohly být tyto mapy srozumitelnější až do bodu interakce - kdy po otebření oné mapy se přímo lokace s pokladem označí v herní mapě.

Více zábavy - hry v kostky ano,lázně ano, ale jindra by se mohl bavit i kováním předmětů. Tzn mohl by nechat roztavit tesáky apod. a mohl by zkoušet z nich vytvořit měče/kordy/flerety apod.

Steal akce - možnost symbolu stínu na her. obrazovce - čím více bude tento symol světlejší tím více bude Jindra vidět pro své okolí.

Lovčí alá Přibyslavice - pokud je Jindra lovčím, potom by se nemusely “Looty” ze zvěře objevovat jako kradené.
Spojené s Přibyslavicemi - více možností přemluvit lidi k přemístení do Přibyslavic. + Možnost rozšíření Přibyslavic jako např. lázně apod.

Meč pro pana Racka - možnost tento meč získat zpět víckrát - s tím že bude vždy zcizen. Např. po zabití Prcka by Jindra mohl tento meč získat ake po zajmutí pana Racka na Talmberku o tento meč zase přijít apod. Prostě víc možností.

Neuhof - možnost před vyplenením tohoto místa setkat s oním pacholkem (manželem Zdeny) a možnost nových dialogů. Mrchojedy - mor - více možností tzn. po každém novém hraní by ona choroba mohla být jiná.

Hnízda/ptáci = voda = kachny apod. Možnost sestřelení opeřenců.

Bylinky/alchimie/recepty = další možnost při plnění posedlých žen = recept proti čarodějnici a možnost přemluvení - podání léku. Další možnost, recepty pro zábavu - např proti puchýřům, bradavicím apod.

Vyšší interakce s okolím - když Jindra vykrade celé podhrádí, popř. vyvraždí - lidé logicky (Jindra se tam zjevil,nikoho jiného neviděli) by zbytek lidí mohl být více nedůvěřivý - včetně stráží a tím složitější okrádání apod. Včetně snížení reputace = pokud si tohoto Jindra nebude všímat, časem se automaticky začne snižovat i reputace v přilehlých osadách,hradech apod. (Lidi si toto podezření řeknou).

A konečně možnost při “čorkách” dotyčného zadavatele nahlásit rychtáři = trest pro dotyčného zadavatele = pranýř popř. šatlava. Pro jindru - nedůvěra od mlynářů - nesplnění úkolu od zadavatele + možná odplata od zadavatele.

Ještě mě napadlo - děti. Pokud by vyvstal problém pokud někdo “zavraždí” jejich rodiče - pak jsou ve městech kostely.
Myslím si, že toto by bylo řešení - strážný si časem všimne - plačících dětí či jinak naskriptovaných postaviček, a dovede je za farářem do kostela. (Dál by to herní systém řešit nemusel,prostě o sirotky by bylo postaráno, a v onom kostele je místa dost.Dalo by se s tím spojit charita či dobrodinnost, že by Jindra přebytky jídla mohl darovat právě tam - pro dobrý účel = zvýšení reputace).Nebo do hry přidat “sirotčinec” ale to by asi odporovalo historii.

1 Like

PÁR TIPŮ:

Zdravím, mám tu pár tipů do hry

1 - Prodej koní

Jelikož jde ve hře prodávat kradené věci z truhel a od padlých lapků, bylo by myslím dobré, kdyby šlo prodávat i nalezené koně, současně co vím jde koně pouze koupit.

2 - Zdůraznění možnosti čekání

napadlo mě, že stejně jako se dá přesunovat v čase zatímco se spí např. v táboře, objevila by se funkce čekat při sezení. Vím, že jde čekat pomocí T, ale osobně bych to trochu zviditelnil a funkci dal najevo při sezení např v hospodě(objevilo by se tlačítko), přeci jen každý si nepamatuje hned kláves. zkratky.

3 - Houbaření

Jako vášnivý houbař bych uvítal v lesích vícero druhů hub - podoubáci, babky, kozáci, křemenáči, lišky, klouzci, holubinky atp. Pro výraznější vizuál také nějaké ty pavučiny na stromech a bzučící hmyz.

Ještě mě napadlo - děti. Pokud by vyvstal problém pokud někdo “zavraždí” jejich rodiče - pak jsou ve městech kostely.

V souvislosti s posledním DLC mne napadlo, že by bylo v KCD 2 zajímavé, podívat se do ženského kláštera. :slight_smile:
SPOILER: Vzhledem k různým možnostem ukončení DLC Womans lot by to asi měla být jiná postava, než hlavní protagonistka, ale byl by zajímavá quest unést jeptišku z kláštera.:innocent::wink:

Uvítal by som možnosť najať si skupinu vojakov.
Patrím do skupiny hráčov, ktorí boj v tejto hre jednoducho nikdy asi nepochopia.
Preto by sa pomoc hodila aspoň v takejto forme. Naviac by sa trocha vyriešil problém “čo s peniazmi”.
Napríklad po dostavaní Přybislavic a strážnice v nej, je zrazu k dispozícii toľko strážcov, že sa Přybislavice stali najstráženejším objektom v Českom Kráľovstve.
Predstavujem si ako prídem k nejakému ich hejtmanovi a poviem:
“Potřebuju pár chlapů na výjezd”
“No to by šlo pane rychtáři, ale služba mimo vesnici… víte… to bude stát nějakej ten zlaťák navíc. Tucet zlaťáků každýmu chlapovi za každej den.”
“Hmm…” (Jindra se jako vždy škrábe na bradě, aby nám dal najevo že umí přemýšlet)
“Tedy ujednáno.” (anebo) “A co kdybych vám nabídl podíl z kořisti ? Ze všeho co najdem u těch padouchů nebo v jejich táboře, si můžete vzít polovinu a rozdělit mezi sebou. Vyděláte mnohem víc…”
“To nezní špatně.” (úspěch) nebo (selhání) a: “Kdepak rychtáři. Co je doma to se počítá. Kdyby se nám nedařilo, tak by chlapi remcali, že nemaj co prochlastat v hospodě.” (praví hejtman špáraje se v nose) “Kolik mužů by ste potřeboval pane ?”
“4 stačí. 2 knechti a 2 lučištníci. (napríklad) Čekejte na mne u mostu.”

Vojaci by sa potom Jindu držali všade ako kliešť a v prípade boja by sa vrhli na nepriateľa. Po návrate do Přybislavic by nasledoval nejaký krátky dialóg s hejtmanom o vyplatení a prepustnení vojakov.

No co já bych uvítal český dabing, od začátku jsem to tak nějak akceptoval rozhodnutí nedělat ho, i jsem akceptoval když se finálně rozhodlo, že tedy nebude a říkal si OK, tak asi to vážně je tak specifická věc, že se prostě jen těžko dodělává když už je hra naplánovaná jen s danými dabingy.

ALE! čím mě potom totálně NASRALI a to jako Warhorse nikdy neodpustím, když prodali licenci a hra se vydala v Japonsku, což je po roce úplně nový trh tak tam najednou bez problému si svůj dabing do své řeči mohli udělat a nebyl to takový problém.

Takže prostě s náma jenom vyjebali a ta neochota a neschopnost z jejich strany jenom ukazuje, že na hráče serou. Jako by byl problém to prostě zadat nezávisle nějakému studiu aby jej vytvořili…

Jenže stejně se k tomu tady nikdo z nich nevyjádří a kdyby tak to bude obligátní kec ve stylu, že je to moc nákladné… ale to je jenom alibismus protože prachů vyrejžovali tolik + prodej studia, že takováhle odpověď by byla akorát na pár facek.

Takže asi tak, podrazáci… jinak se vám říct nedá (stejně to tady nečtou, čtou to jenom hráči)

1 Like

COŽE?! Po roce se udělal dabing do japonštiny? Tak co pořád melou, že do češtiny to nejde? Tak to je fakt bezva. Děkujem.

jen to upřesním, nemyslím, že oni ho udělali, ale po roce hra vyšla v Japonsku, takže jim poskytli licenci včetně toho že si do hry můžou implementovat svůj dabing, nacož to japonské studio udělalo, tudíž Warhorse vlastně jen dali zelenou třetí straně vytvořit dabing, což udělali.

Takže v Japonsku hra vychází s japonským dabingem a japonskými titulky.

to nic nemění na tom, že u nás v ČR je pro ně velký problém udělat to samé a tu licenci třetí straně na vytvoření cz dabingu poskytnout.

Poskytnou komu přesně? Za co? Jak? Co na to vydavatel?

P.S. Někteří čtou.

To byla otázka na mě? nebo do éteru? V Japonsku to vydává DMM Games… takže všechna práva a licence pravděpodobně dostali oni…

BTW. pokud někdo byl třeba ještě na pochybách, tak tady máte příklad, že to jde, když se chce vyjít hráčům vstříc…

1 Like

Ano, reakce to byla na tebe…

BTW to je prostě ukázka s Japonským dabingem. Tu zařídíl vydavatel pro Japonsko. Takže co přesně „jde, když se chce“? Na koho je to směřovaný?

Asi ti nerozumím… nebo možná nerozumíš ty.

vždyť je to jasné jak lesní studánka, když si přečteš všechny příspěvky tak je to z toho jasné, pokud ne shrnu to

u nás pro hru nejse dodělat CZ dabing
v JP jde, tím že se prodá licence s tím že můžou. vydavatel je DMM games
u nás prostě ani nejde nebo se spíš nechce dát licence třetí straně, nějakému vydavateli aby se o dabing postaral…

shrnuto ve třech bodech

BTW. pro upřesnění to video není ukázka s JP dabingem, to je let’s play ze hry

Bolo by dobré tiež porovnať veľkosť trhu v ČR a Japonsku

to ale na věci nic nemění, v JP dostali dabing už při koupi hry, neměl bych nic proti ani já ani kdokoliv jinej kdyby se balíček s dabingem u nás dokupoval

toto je ale o poentě, že když se chce jde to, kde je vůle, může být, u nás prostě není

samozřejmě také několikrát zmíněné už od loňska kdy hra vyšla, že česká hra od českého studia o české zemi, českých dějin, nemá český dabing

Na porovnávání velikosti trhu ti jako hráč hry zvysoka kašlu.
Ta hra se prostě odehrává v Čechách, (navíc od české firmy), ale není v češtině (postavy v ní mluví např. anglicky) - to pak ve hře způsobuje hodně zvláštní dojem.

Hraj to v nemčine ako ja a hneď to bude historicky reálnejšie :slight_smile:
inak ale debata ohľadne dabingu myslím do tohto vlákna nepatrí

Jo, chybějící čeština (resp. hrdina od Sázavy, mluvící anglicky) mi u “realistické” hry taky přijde jako velká chyba. Přitom se mi jinak hra moc líbí a pořád baví…

Možná to tady už bylo. Ale uvítal bych titulky dole na černém pozadí, když třeba jedu s někým na koní. Ty titulky nad NPC se moc za jízdy nedají číst…

1 Like

Přidejte strašidla! V noci v lese se prostě prostý plebejec dřív sám bál. Pověry a strašidla byla pro hodně lidí skutečná!