Nápady pro Kingdom Come

Tak mě napadlo při pohledu na ty rozbíhající se ovce a v souvislosti s koněm a psem, že by se to dalo využít např. v questu, spočívajícím v nahnání stáda na určitou vzdálenější pastvinu, něco jako Muž od Sněžné řeky nebo Austrálie:)

Pokud mě paměť neklame, tak o Keltech toho víme docela málo. Je to hlavně proto, že Kletové písmo sice znali, ale nepoužívali jej. Tudíž si v keltštině nic nepřečteš.

Bylo by fajn kdyby bylo propracované počasí, že by občas pršelo - kolečka od kapek na rybníce a v loužích. Chápu že sníh tak, aby zasněžoval krajinu, asi nepůjde udělat, ale třeba by šel i vítr, ohýbající větve stromů, případně čeřící vodní hladinu, unášející chmýří pampelišek… ale to už bych chtěl asi příliš:) nadchla mě česká krajina, která ze hry přímo dýchá, už se těším na toulání s hafanem po boku.

2 Likes

Co takhle solidní animaci zastrkávání meče do pochvy? Nevzpomínám si na hru, kde by to bylo kloudně uděláno.

2 Likes

Prilis to tu nezije, ale take prispeji. Nejsem si jist zdali to je dobry napad, nicmene libilo by se mi mit ve hre reference na ceske legendy a bajeslovi, pohadky a povesti, ktere jsou velice bohate a zajimave.
Napriklad zminka o Proroctvi slepeho mladence, napriklad mezi reci s NPC. Zminka nebo cameo Kouzelnika Zita. Narazka na Blanicke Rytire. Pripadne by hrac mohl v noci zahlednout ve spicce hradni veze jako naskriptovany event se mihnout rozmazanou “smouhu” pripominajici Bilou Pani. Kdyz uz nic jineho jiste by to vzbudilo spoustu spekulaci na internetovych forech :wink:

4 Likes

to by bylo jako docela dobré

Dnes jsem koukal na toulavou kameru a zaujaly mě dvě reportáže tato: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/214562221500013/video/317160 a hned ta následující http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/214562221500013/video/317161. V první se mluví o člověku, který se zabývá koželužnictvím a vyrábí různé doplňky a obleky do historických bitev. “panizkolina.cz” A druhá je o nějaké pověsti, na které mě zaujalo, že bývalo celkem běžné, že se kradli hostie z kostelů. Což by mohl být nápad na úkol. Farářovi se ztrácí hostie, a může za to nějaká ženština, co to chce aby jí něco víc rostlo, nebo mládence a tak, podívejte se sami.

5 Likes

S těmi hostiemi výborný nápad, něco podobného bylo i v Kladivu na čarodějnice.

1 Like

V souvislosti s novým updatem bych ve hře určitě uvítal lukostřelecký turnaj, a při propracované inteligenci zvířat např. hon na lišku na koních:)

1 Like

Doporučuju tvůrcům k inspiraci a navození atmosféry, shlednutí tohoto italskýho dokumentu o středověku.
Je to o vnímání a cítění tehdejších lidí v evropě.

Víra, Věda a Magie
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10281977072-stredovek/211382546990004

Skvělý dokument, taky doporučuju. Jinak bezva by bylo, kdyby dávali na Facebook každý den nějakou tu fotku z práce, ať vidíme, na čem se maká. Vím, že to nejde jako u Star Citizen, ale tohle by nedalo takovou práci. Např. teď ty fotky s rostlinami a stromy super, jen tak dál.

Při tom focení rostlin a stromů si zrovna natočte zvuky - cvrčky, zpěvné ptáky atd:)

Hoši, nešlo by u alchymie to listování v knize udělat normálně, pomaleji s převracejícím se listem? Tohle nevypadá podle mě přirozeně. Jinak je to suprové.

2 Likes

Tobi, takový malý návrh: šlo by dát na Facebook každý den alespoň 1 fotečku z vaší práce? Ať máme nad čím slintat :slight_smile:

1 Like

Zdravím, napadlo mne, zda by nebylo fajn, aby uživatelé s tier, která obsahuje i nápis na božích mukách, měli možnost zde zanechat kromě jména i pár slov. (Poslední slova před smrtí apod.) Takový easter egg od samotných hráčů. :slight_smile:

1 Like

Jo, např: Sakra ten kovář tvrdil, že ten meč vydrží! Nebo: To je ale roztomilej medvěd! :slight_smile:

1 Like

šlo by udělat ,aby mraky dělaly stíny? V žádný hře jsem to neviděl, ale vypadalo by to pěkně.

1 Like

V Crysis 3 dělaj mraky stíny uplně normálně. Čili není to nic novýho pod sluncem a vsadil bych se, že v KCD tomu nebude jinak.

Já jsem mimo jiné hlavně zvědavý na umělou inteligenci, která na to, že je rok 2014 stále značně pokulhává. Bral jsem, když mi v Tiberian Sun jednotky napadly zmutovaná zvířata. A ano, jsou běžně zaznamenané případy, kdy ve válečných konfliktech hladová domácí prasata ze zoufalosti ojídala mrtvá lidská těla a následně napadala i živé, ale v žádném případě se žádné zvíře nebude ohrožovat jen tak pro nic. S tím mě napadá případný miniquest, kdy cestou lesem potkáte zoufale volající rodiče jméno své devítileté dcery. A pokud projevíte zájem, tak vás samozřejmě také požádají o pomoc s hledáním. Po několika stovkách metrů hlouběji do lesa naleznete slaměnou panenku a za dalších několik stovek metrů ohryzanou kostru, kdy by jen hlavní postava poznamenala “wolves“. Na hráči je potom i milosrdná lež nebo tvrdá pravda (žádná odměna, pouze xp a pocity pro hráče). Samozřejmostí je vytvoření obydlí na okraji lesa, kde je pravděpodobnost, že se holčička lehce zatoulala a vlci ji uhnali. A v blízkosti přirozeně nemůže být lehčeji dostupná strava jako je ohrada se stádem ovcí apod. Jsou to detaily, které ovšem bijí do očí. Podobné neadekvátní chování je i u lidí, které sprintem srážíte k zemi a oni si maximálně něco zamumlají pod fousy. Snad není tak hardcore nastavit tři druhy chování, kdy si podobnou srážkou vykoledujete nadávku, pěstní souboj a v těch vtipnějších případech by se vám dotyčný i omluvil. Ale v každém případě si nemyslím, že zvlášť v patnáctém století, kdy nebyl každý druhý muž převlečený za ženskou jako dnes, by si to nechal líbit (pokud do něj samozřejmě nevrazil šlechtic či rytíř). S tím souvisí i vstupování do nemovitostí, kdy je reakce majitele více než přátelská. Zvlášť v rámci questů až skoro komická. Nevím, ale i kdyby mě vzbudila manželka ve dvě ráno, tak jí asi nepřivítám s otevřenou náručí. Natož člověka, kterého jsem v životě neviděl… Vzhledem k tomu je na druhou stranu hodně přehnaná reakce při krádeži, která je pro NPC argumentem k vašemu rychlému usmrcení. A takovéto příklady jsou jen opravdu tím základním. Věřím, že o těchto herních nesmyslech nad kterými se již ani designéři nepozastavují, by se dala napsat několikadílná knižní sága. Moc moc prosím, ať si alespoň to základní Daniel Vávra a jeho tým pohlídá, abychom se při putování krajinou nedočkali plně vybaveného odemknutého domu (či ve středověku spíše bez vyndané kliky) s hořícím krbem a majitelem v nedohlednu. V horším případě nebylo NPC ani vytvořeno…

3 Likes

Máte nějaké návrhy na další stretch goal, jak k tomu vyzývá Dan? Za mě např. možnost vlastnit ve hře nějaký dům, v případě vyšší reputace či společenského postavení např. menší tvrz apod.

2 Likes